QENDRA E STUDIMIT TĖ GJUHĖVE TĖ HUAJA "SCHRITTE" E specializuar veēanėrisht pėr KURSE TĖ GJUHĖS GJERMANE, ėshtė themeluar nė vitin 2012, e liēensuar nga Ministria e Mirėqėnies Sociale dhe Rinisė, me numėr: LN-1989-08-2016 duke sjellė risi, drejt zhvillimit, kulturės perėndimore kryesisht asaj gjermane dhe austriake pėr ti dhėnė njė drejtim dhe prioritet gjuhės gjermane si dhe pėr ta zhvilluar mė tej atė.

*Ofrohet pregatitje e gjuhės gjermanė pėr tė gjithė ata, qė dėshirojnė tė bėjnė bashkim familjar, spezializime apo punėsim nė Gjermani/Austri/Zvicėr.

*Ēertifikimi i nivelit gjuhėsor, e njohur nga Ministria e Mirėqėnies Sociale dhe e Rinisė!Kursi Pėrgatitor: 3 herė nė javė ose 5 herė nė javė
Metodat: Mit Erfolg zum Goethe / Telc / Ösd, Fit zum Goethe Zertifikat
Seanca:
15 seanca / 60 min
Pjesėmarrja: Grup dhe Individual


Qėllimi i kursit pėrgatitor:Pėrvetėsimi i 4 kategorive qė pėrmban provimi Lesen-, Hörverstehen, Schreiben dhe Sprechen.

Kurset Pėrgatitore zhvillohen me
Pedagog tė kualifikuar,
me eksperiencė nė mėsimdhėnie si dhe trajnues tė provimeve me kualifikime brenda dhe jashtė vendit:

WhatsApp