• Tirane, shitet shtepi 2+1+A+BLK Kati 1, 85 m² 560.000 Euro (Sh 56)

Tirane
Nr. Njesia - Zona me e afert?
6 Kombinat | Vaqarr | Ndroq
Tipi
shtepi
Siperfaqja m²
85 m²
Nr dhoma
1+1
Kati
Kati 1
Cmimi Euro
560000
Zona/Rruga : Sh 56

Shitet Shtëpi Druri 1+1+3 në një nga zonat më të veçanta dhe historike të Tiranës






Shtëpia ndodhet në Pezë, një zonë shumë e njohur dhe me histori të famshme. Për rreth proëes ka pa mas lokale të mira dhe të këndshme familjare dhe argëtuese për të shijuar në çdo moment






Vendndodhja është më se ideale per të shfrytëzuar gjelbërimin natyror, ajrine paster, qetësinë absolute dhe te kënaqesh me familjen gjith kohës apo vetem funjavave. Largësia nga Qendra e Tiranës është vetem 30 minuta me makinë, është një lokacion i veçant ne një vënd të veçantë










Shtëpia përbën një sipërfaqe është ndërtuar nga një inxhinier dhe nuk ka lënë as një detaje pa menduar apo pa i dhëne funksion për rreth pronës. Në katin e parë ka një verandë të këndëshme me pamje magjepse në çdo orar të ditës e të natës. Kuzhina dhe ankesi jan të perbashkëta, është stiluar me një mobilim klasik dhe të rrallë, me mobilje që jan tashme historike dhe antike.


Një paisje e veçantë është soba drurit që është funksionale dhe në gjëndje si e re. Ndodhet edhe nje banjo jasht në krah të kuzhinës kompletuar me një lavatriçe, në krah te banjos është dhe një gjys banjo po ashtu dhe një dhomë me hapsirë për vegla apo per cdo nevoje përdorimi.






Kati i dytë ka një dhomë ndenjie me pamje drejt kopshtit, që mund të shijosh çdo mëngjes në qetësi apo cdo mbrëmje, dhoma gjumit eshte e madhe dhe ka hapsirë të pa kufizuar me 3 shtretër, 1 dopjo dhe 2 tek, është e shtruar me parket druri, banjo është e integruar në dhomën e gjumit dhe ka ventilim aspirator. Në çdo cep të shtëpisë ke pamje dhe dritare në drejtimet më të bukura që ofron vendi, çdo gjë është e menduar me detajet më të rëndësishme për të dhënë nje shije absolute shtepise.






Shkallet që të lidhin me katin 1 dhe 2 jan të mbrojtuar nga shiu me strehe dhe jan në gjëndje të mirë funksionale.










Për rreth shtëpisë ka 100 rrënj pemë frutore po ashtu dhe ullinj, kopshti dhe pemët jan të mirë mbajtura dhe kujdesur çdo sezon. Është një rrethim mbrotjes shumë i sigurt dhe cilësore me materiale dhe porte të importuar nga Gjermania. Kanalizimet dhe ujë sjellsi jan të pozicionuar në vëndet më të përshtatura për funksion absolut. Kjo shtëpi ka nevoj për një njeri apo familje që ta shijoj dhe gëzojë sepse dhe shtëpia të reflekton plot gezim dhe paqe në ambient shumë paqësor e plot gjelbërim




Sipërfaqe e truallit është 5000 m2 dhe mundësi për të ndërtuar një shtëpi të dytë apo çdo lloji investimi të mundshëm


Cel. : 06939862664
 
Back
Top