• Tirane, shitet apartament duplex Kati 5, 210 m² Euro (Komuna e Parisit)

Tirane
Nr. Njesia - Zona me e afert?
5 Komuna Parisit | Kristal Center
Siperfaqja m²
210 m2
Nr dhoma
4+1
Kati
Kati 5
Zona/Rruga : Komuna e Parisit

[FONT=&quot]Duplex në shitje tek “White Tower” Komuna e Parisit[/FONT]

[FONT=&quot]Apartamenti ka një sipërfaqe bruto prej 210.5 dhe sipërfaqe neto 175.4 m2[/FONT]

[FONT=&quot]Kati i I-rë ka një sipërfaqe prej 97.3 m2 dhe organizohet në një ambient ndenjie dhe gatimi, një dhomë gjumi, një tualet dhe ballkon[/FONT]

[FONT=&quot]Kati i II-të ka një sipërfaqe prej 78.1 m2 dhe organizohet në tre dhoma gjumi dhe dy tualete[/FONT]

[FONT=&quot]Lokalizohet në një nga zonat më të preferuara të Tiranës[/FONT]

[FONT=&quot]Momentalisht pallati është ende në fazë ndërtimi.[/FONT]

[FONT=&quot]Fasada e objektit synon të ketë një simetri në grid-in e tij, për t'u lehtësuar nga një hapje në katin e katërt, të cilat në konturimin e objektit në vetvete lehtësohen nga përdorimi i elementit të xhamit. Ky kat është më i lartë në lartësi sesa kati mesatar i objektit.[/FONT]

[FONT=&quot]Gridi i krijuar vjen i ruajtur me ngjyre neutrale në fasadë ku hapjet përkojnë me funksionin e vetë objektit. Luhet me ritmin në fasadë duke filluar nga harqet në katin përdhe, me carje vertikale në katet e para të shërbimeve, duke vazhduar më sipër në fasadë me një lloj ritmi vertikal-horizontal në carje. Sikurse mund të shihet objekti në grid-in e fasadës së tij ka disa momente gjelbërimi të cilat përkojnë me ambjentet e "oborreve të brendshme" për vetë apartamentet.

[/FONT]
https://eliteproperties.al/property/32322/duplex-n%C3%AB-shitje-tek-white-tower-komuna-e-parisit-pro6155.html[FONT=&quot]
[/FONT]



Cel. : +355 69 609 2993
 


Contact WhatsApp
Back
Top