• Tirane, shitet apartament 2+1+BLK Kati 13, 120 m² 1.750 Euro/m2 (sulejman delvina)

Cmimi Euro
210000
Zona/Rruga : sulejman delvina

🏡SHITET APARTAMENT 2+1+2 NË REZIDENCËN WHITE TOWER PRANË KOMUNËS SË PARISIT, TIRANË

📐Sipërfaqja: 120.6 m2

🏷️Çmimi: 1750 euro / m2
📍Vendndodhja: Rruga Medar Shtylla , Komuna e Parisit

•Kate mbi tokë: 16/17 kate
•Kate nën tokë: 5 kat

📌Apartamenti ndodhet në katin e 13-të.

•Godina e propozuar është konceptuar si një objekt i zhvilluar në vertikalitet. Objekti, në 2 katet e para zhvillohet me ambjente shërbimi në formën e zyrave dhe ambjenteve tregtare. Katet e mesipërme do jenë banesa duke ofruar apartamente nga konfigurimet më të ndryshme me hapsira të bollshme.

•Fasada e objektit synon të ketë një simetri në grid-in e tij, për t'u lehtësuar nga një hapje në katin e katërt, të cilat në konturimin e objektit në vetvete lehtësohen nga përdorimi i elementit të xhamit. Ky kat është më i lartë në lartësi sesa kati mesatar i objektit.

•Gridi i krijuar vjen i ruajtur me ngjyre neutrale në fasadë ku hapjet përkojnë me funksionin e vetë objektit. Luhet me ritmin në fasadë duke filluar nga harqet në katin përdhe, me carje vertikale në katet e para të shërbimeve, duke vazhduar më sipër në fasadë me një lloj ritmi vertikal-horizontal në carje. Sikurse mund të shihet objekti në grid-in e fasadës së tij ka disa momente gjelbërimi të cilat përkojnë me ambjentet e "oborreve të brendshme" për vetë apartamentet.

ℹ️ Për më shumë informacione ose një vizitë në pronë na kontaktoni:
—————————————————————
GURI BREGU
☎️ 0697032247



Cel. : 0697032247
 


Contact WhatsApp
Back
Top