• OKAZION!! SHITET APARTAMENT 1+1, 76.100 Euro, ASTIR,TIRANE

Cmimi Euro
76100 €
Zona/Rruga : Bulevardi Migjeni

𝐂𝐌𝐈𝐌 𝐊𝐋𝐄𝐑𝐈𝐍𝐆𝐔
76.100 EURO

APARTAMENT 1+1 NË SHITJE
BULEVARDI MIGJENI , ASTIR ,TIRANË

DES sjell në shitje apartament me tipologji 1+1 , në një ndër rezidencat më të reja të ndërtuara në Astir, Tiranë.

Sipërfaqe Totale: 64.5m2
Sipërfaqe Neto: 58.4m2
Sipërfaqe e përbashkët: 6.1m2

Persa i përket zgjidhjes konstruktive është menduar të jetë me strukturë mbajtëse në trajtë skeleti beton-arme dhe me mure mbushës.
Në zbërthim te strukturës mbajtëse, zgjidhja e paraqitur parashikon krijimin e dy bërthamave qëndrore konstruktive prej beton-armeje të vendosur në qendër të seksioneve dhe janë llogaritur për thithjen e pjesës më të madhe të forcave sizmike, të cilat paraqiten të një shkalle të lartë, sipas kategorizimit te bërë nga Instituti i Sizmiologjikës.

Në ndricimin e fasadës është propozuar ndricimi linear me ndricim LED , për të konturuar me shumë volumet masive në objekt, si dhe ndricimin pikësor në ballkone, për të krijuar një ritëm.
Përgjatë gjithë strukturës në dy fasadat kryesore, do të vendoset një shirit ndricimi, i cili do të jetë LED dhe përforcon edhe më shumë statikën e elementit të hyrjes.

Planimetritë janë të mirëorganizuara dhe me hapësira optimale.GjelbĂ«rimi i cili do tĂ« pĂ«rdoret nĂ« sistemimin e jashtĂ«m, do tĂ« jetĂ« bimĂ«si e ulĂ«t e cila pĂ«rfshin bimĂ« si levander, dhe bimĂ«si e mesme si pishat e vogla.

Organizimi i apartamentit:
* 1 Sallon + Ambient gatimi
* 1 Dhomë gjumi
* 1 Korridor
* 1 Tualet
* Ballkon

Detaje të tjera:
* Kompleks i vitit 2023
* Hapësira të gjelbërta për banorët
* Kati 5-të banimi , pallat 10 katësh

Për më shumë informacione ose një vizitë në pronë na kontaktoni:
—————————————————————
𝐀𝐍𝐈𝐒𝐀 𝐉𝐀𝐔𝐏𝐈
+355 69 703 2244



Cel. : +355697032244
 


Contact WhatsApp
Back
Top