DETAJET E TURIT

Dita e Parė, 29 Dhjetor 2022: Udhėtimi me avion direkt Tiranė - Paris. Nisja nė orėn 17:15. Mbrritja nė Paris nė 20:15. Transferimi pėr nė Bruksel. Hotel. Udhėtimi zgjat rreth 3 orė pa ndalesa. Mbrritja nė Bruksel. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel.
Dita e Dytė, 30 Dhjetor 2022: Mėngjesi nė Hotel. Paradite, vizitė panoramike e qytetit dhe monumenteve kryesore te tij. Vizitohen: Sheshi mė i bukur i Brukselit Grand Place, Shtatorja Kineze dhe Kulla Japoneze, Katedralja e Shėn Mikelit, Rezidenca Mbretėrore, Parlamenti, Pallati i Drejtėsisė, Godinat kryesore te Qeverise etj. Pasdite vonė, Transferimi pėr nė Paris. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel.

Dita e Tretė 31 Dhjetor 2022: Vizitė panoramike e Parisit ku do tė shikohen: Harku i Triumfit, Place de la Conocorde, Assamble Nationale, Pallati Invalideve, Varri Napoleonit, Kopshti Tyilerive. Vizitė nė Muzeun e Luvrit.
Opsionale: Darka e Vitit tė Ri.

Dita e Katėrt, 1 Janar 2023: Mėngjesi nė Hotel. Vizitė nė: Kopshtet e Luxemburgut, Katedralja Notre Dame, Tour Eiffel. Shėtitje panoramike ku do tė shikohen Panteoni, Opera de Garnier, Sheshi Bastille dhe Opera mė e madhe e Francės. Kthimi dhe akomodimi nė hotel.
Dita e Pestė, 2 Janar 2023: Mėngjesi nė Hotel.
Opsionale: Vizitė nė Versajė. Vajtje nė Versajė €15. Kush dėshiron tė vizitojė brenda, hyrja kushton €18. (Pėr Hyrjen duhet rezervuar nė avancė)
Transferimi pėr nė Rennes. Udhėtimi zgjat rreth 4 orė. Shėtitje rreth 1 orė nė Rennes. Nisja pėr nė Saint Malo. Udhėtimi zgjat rreth 1 orė. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel.
Dita e Gjashtė, 3 Janar 2023: Mėngjesi nė Hotel. Shėtitje rreth 1 orė nė Saint Malo. Vazhdimi pėr nė Dinard. Shėtije rreth 1 orė nė Dinard. Vazhdimi pėr nė Mont Saint Michel. Udhėtimi zgjat rreth 1 orė. Shėtitje nė Ishullin e Famshėm Mont Saint Michel. Kthimi pėr nė Paris, Beauvais Aeroport. Udhėtimi zgjat rreth 4.5 orė. Fluturimi direkt Paris - Tiranė. Nisja nė orėn 20.50. Mbrritja nė Tiranė nė orėn 23.25.
Hoteli nė Paris
Novotel Poissy Orgeval 4*
Nė pagesė pėrfshihen:
1. Udhėtimi vajtje-ardhje me avion
2. Transfertat dhe shėtitjet me autobus.
3. Akomodim nė hotel per 5 net qėndrimi.
4. Mėngjeset pėr tė gjitha ditėt e udhėtimit.
5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė.

Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.
2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume.