Fondacioni “Islamic Relief Albania” e ka zanafillėn nė Shqipėri ne vitin 1991. Islamic Relief- Albania office ėshtė rregjistruar si njė organizatė ndėrkombėtare nė Shqipėri me vendim gjykate nr. 44 me 14 Korrik 1994. Aktualisht Fondacioni operon nė rrethet Shkodėr, Tiranė, ne qytetin e Pogradecit, Lushnjes etj. Islamic Relief-Zyra Shqiperi ka implementuar projekte te ndryshme zhvillimore nė sektorėt e edukimit, infrastrukturės, rritjes sė kapaciteteve, mbrojtjes dhe promovimit tė tė drejtave tė njeriut, shėndetėsisė dhe nė projekte sezonale si Kurbani dhe Ramazani.
Ftesė pėr Ofertė
Tirane mė 10.05.2022

Fondacioni Islamic Relief- Zyra e Shqiperise ka hapur ftesėn pėr ofertė me objekt:
"Blerje Mishi pėr Projektin e Kurban Bajramit 2022"

Informacion i pergjithshėm:

Bagetit duhet te jetė te pėshtatshem per te permbushur kriteret e kurbanit, duhet te kene moshen e duhur. Te jene te shendetshme dhe ne gjendje te mire pa demtime qe te ndikojne ne sasinė dhe cilėsin e mishit tė tyre, tė ēertifikuara.

I gjithe mishi duhet te jete 100 % hallall.

Thertorja dhe vendi ku do te paketohet mishi do te jete ne monitorim te vazhdueshem nga stafi i Islamic Relief Albania

Kurban Bajrami pritet te filloj ne daten 09 Korrik 2022

Specifika:
  • 1.Lloji i kafshes: Lope
  • 2.Pesha: Peshe e gjalle 450 kg. Pesha Neto (mish) mesatare 185-190 Kg, duke hequr kokėn, kėmbėt, lekurėn dhe te brendėshmet.
  • 3.Mosha:2- 5 Vjeē Maksimumi
  • 4.Sasia: 90 Lopė me njė tendence rritje .

Kėrkohet nga kompania tė siguroj dhe pėrmbush tė gjithė ciklin e ketij projekti:

1. Sigurimi i sasisė sė lopėve
2. Te siguroj thertore, me tė gjitha standartet higjeno-sanitare dhe kapacitet e nevojshme
3. Te siguroj transportin me makina frigoriferike deri nė destinacionet e kerkuara
4. Te kryej paketimin e pakove te mishit (1 pako permban 5 ose 6 kg mish)

-Tė garantoj dhomat frigoriferike ne ngrirje pėr tė paktėn 1 javė.
-Tė ofroj fature tatimore.

I gjithe proēesi i therjes, konservimit, pergatitjes se pakove dhe shperndarjes duhet te behet sipas te gjithave standarteve te lejuara dhe te njohura nga legjislacioni i shtetit Shqiptar.

Oferta juaj duhet tė jetė nė njė zarf tė mbyllur dhe tė vulosur dhe duhet dėrguar nė adresėn:

Rruga Kavajes , rr Him Kolli (RRagami)Godina 28 ngjitur me shkollen Konferenca e Pezes, Tirana ose mund ta dergoni ne posten elektronike: Procurement@islamicrelief.al

NOTE: Brenda zarfit do vendosni Oferten ekonomike, kopje te niptit dhe nje kopje te ekstraktit te kompanise, perben pelqim nese paraqisni referenca nga projekte te ngjashme.

Afati i fundit pėr dorėzimin e ofertave ėshtė mė datėn 25.05.2022.
Cdo oferte pas kesaj date nuk do te merret ne konsiderate.

Pėr ēdo pyetje ju lutem mos hezitoni te kontaktoni ne: Cel: +355 67 7033379

Islamic Relief Albania ka zero tolerance ndaj ēdo thyerje proēedurash si:
  • Politika kundėr Rryshfetit dhe Korrupsionit.
  • Kodi i Sjelljes
  • Respektimi dhe Mbrojtja e Grupeve Vulnerable (Perfituesėve) tė IRA

Ju lutem perdorni formatin e mėposhtėm pėr dhėnien e ofertės:

Emri Subjektit:_________
Nip:_____________
Adresa:_____________Tel: ________________

Pershkrimi Cmimi per njesi Shenim
Mish lope

Cel. : 0677033379