Kompania “SALILLARI Sh.p.k”, Lider nė sektorin e ndėrtimit me mė shumė se 25 vjet pėrvojė, pėrshtatet me karakteristikat e secilit projekt pėr tė krijuar zgjidhje inxhinierike dhe inovative. “SALILLARI Sh.p.k” zhvillon aktivitetin nė: Infrastrukturė, Ndėrtime Civile, Ujsjellės, Shpim tė naftės, Prodhimi i Materialeve Ndėrtimore, Punime tė tjera inxhinierike, Punime nė port detar, Aeroport, Punime Industriale dhe Ndėrtimore, Projektimi i Punimeve Civile dhe Industriale, etj..
Shėrbimet tona shtrihen nga planifikimi dhe investimi fillestar, deri nė fillimin dhe funksionimin.
“SALILLARI Sh.p.k” shpall pozicion tė lirė pune INXHINIER/E KOSTOIST/E.

PĖRSHKRIMI I PUNĖS: Inxhinieri Kostoist ka pėrgjegjėsi kryesore pėr ndjekjen e kostos sė objekteve nė mėnyrė perodike nė degėn teknike dhe financė, hartimin e preventivave dhe cmimet pėr zėrat pėrkatės si dhe tė punimeve shtesė.

DETYRAT KRYESORE:

 • Pėrgatitja e situacioneve mujore, librezės sė masave, analizes sė cmimeve duke pėrfshirė kontrollet e situacioneve te nėnkontraktorėve dhe pėrgatitjen e situacionit pėrmbledhės pėr objektet.
 • Rakordimi mujor me departamentin e financės pėr inventarėt, gjėndjen nė magazinė dhe shkarkimin e materialeve.
 • Pėrpilimi dhe hartimi i preventivave me ēmimet pėrkatėse pėr punimet qė kryen vetė kompania.
 • Kontrolli i preventivave me ēmimet pėrkatėse tė projekteve tė ndryshme qė vijnė nga studiot e projektimit.
 • Ndjekja e kostos nė mėnyrė periodike gjatė fazės sė ndėrtimit tė objekteve, nė bashkėpunim me Zyrėn Teknike.
 • Raportimi i kostos sė objekteve nė bashkėpunim me Departamentin e Financės.
 • Pėrgatitja e preventivave tė paketave tenderuese te kompanise.
 • Rishikim i analizave teknike dhe manualit tė cmimeve sipas tregut dhe publikimeve zyrtare.
 • Rishikim periodik i legjislacionit dhe botimeve nė Fletoren Zyrtare, nė lidhje me cėshtje tė kostove tė ndėrtimit dhe procedurave tė kontrollit tatimor.
 • Kontrolli tė tregut pėr ēmime tė dhėna nga kontraktoret dhe nėn-kontraktorėt.
 • Asistence nė pėrgatitjen e Buxhetit mujor, Cost raport dhe Cash Flow, tė punimeve.
 • Kontrolli mujor fizik i Inventarėve pėr materialet ne objekte.
 • Hartimi i preventivave dhe situacioneve pėr punimet shtesė tė klientėve, rimbursimet
 • dhe rakordimet pėrfundimtare.

KRITERET E KĖRKUARA:

 • Tė ketė diplome Master, nė Fakultetin e Inxhinierisė sė Ndėrtimit.
 • Tė ketė mbi 5 vjet eksperiencė nė fushėn e mbajtjes sė kostos nė ndėrtim.
 • Tė njohė programet bazė nė kompjuter, autocad, etj.
 • Tė zotėrojė njohuri tė mira tė gjuhės angleze.

APLIKIMI
Tė interesuarit mund tė dėrgojnė C.V. e tyre nė adresėn e-mail: hr@salillari.al ose tė kontaktojnė tek numri i telefonit: +355682055689.
* Vetėm kandidatėt e pėrzgjedhur do tė kontaktohen.
* Kompania “SALILLARI shpk” merr pėrsipėr qė tė dhėnat e kandidatėve tė trajtohen nė konfidencialitet tė plotė.
+Apliko