Kompania e rėndėsishme italiane ICT-GROUP operative nė sektorin informatik(IT) ėshtė nė kėrkim tė pozicionit programues/e software.
Njoftimi ka nė qendėr programuesit freelance tė cilėve do ti sigurohet njė kontratė e rregullt pune
Kompania ofron njė trajnim/formim dhe me pas njė bashkepunim tė plotė ne distancė.(full-remote)
Figurat e kėrkuara janė programues/e java junior dhe senior si dhe programues/e angular.

Programues java - Pėrbėjnė perparėsi njohuri e mėposhtme

Njohuri tė gjuhės Angleze
Njohuri tė mjeteve tė versionimit tė kodit burimor git/github
Njohuri tė metodologjisė Agile Scrum
Njohuri tė teknologjive tė skriptimit tė bazės sė tė dhėnave (Sql,Postgresql,MySql,Teeid)
Njohuri nė arkitekturėn dhe zhvillimin e microservis-eve
Njohuri tė shėrbimeve REST

Njohuri tė mira Java 8 , java ee/microprofile, redhat quarkus, Docker,(jdbc/jpa-hibernate/transactions/timers/jaxrs-resteasy/jaxrs-client)

Ne pėrdorim framework-un e ri RedHat Quarkus (https://quarkus.io)

Programues angular - Pėrbėjnė pėrparėsi njohuri e mėposhtme
Njohuri tė gjuhės Angleze
Njohuri tė mjeteve tė versionimit tė kodit burimor git/github
Njohuri tė metodologjisė Agile Scrum
Njohuri nė arkitekturėn dhe zhvillimin e microservis-eve
Njohuri tė shėrbimeve REST

Njohuri tė mira nė Javascript,HTML5,CSS,Typescript,Primeng,Angular2
Ne pėrdorim Angular 12 PrimeNG (https://www.primefaces.org/primeng/)

Kandidatėt e interesuar jane tė lutur tė dėrgojnė CV-nė e tyre nė adresėn e e-mailit risorseumane@ict-group.it

Cel. : risorseumane@ict-group.it
+Apliko