Mos e humbisni mundesine per te zhvilluare praktiken e kontabilitetit me 3 programe Financiare + Excel per Ekonomistet, kete e mundeson qendra profesionale Finance Partner. Qendra e pare e kurseve te kontabilitetit praktike ne Shqiperi.
.
▣ – TARIFA E KURSIT ESHTE ME OFERTE - 52 % ULJE.
.
– TRE SEANCAT E PARA TE KURSIT JANE FALAS KU PJESMARRESIT MUND TE VLERESOJNE PROGRAMIN E KURSIT DHE PROFESIONALIZMIN E LEKTOREVE..
.
▣ – ZHVILLOHEN 18 SEANCA. MESATARISHT 45 ORE KURS. PAGESA BEHET ME KESTE. PJESMARRESIT PAJISEN ME 3 CERTIFIKATA.
.
__________________________________________________ ___________
📷.✦. 👉.– PROGRAMI I KURSIT PRAKTIKE KONTABILITETI PERMBAN:
__________________________________________________ ___________


1 - Veprime Praktike kontabiliteti. 2 - Financa 5. 3 - Alpha Web.
4 - Bilanc shpk. 5 - Excel per Ekonomistet. 6 -Fiskalizimi i Fatures Elektronike. 7 - Menaxhimi i Burimeve Njerezore. 8 - Legjislacion tatimore. 9 - Deklarimet Online. 10 - Paketa Fiskale
.
▣ – Gjat
ė kursit cdo kursant punon praktikisht me programin ORIGJINAL Financiare : Financa 5, Alpha Web. Bilanci WEB dhe programin Excel per Ekonomistet. Kursantet pajisen me dosjen e kursit bashkė me materialet e cdo seance.
.
▣ – Jepet Falas programi Financa 5 Mėsimore me perdorim tė pakufizuare kohorė, dhe Logimi ne programin Alpha Web Origjinal dhe Bilanci WEB pėr tu ushtruare nė shtėpi pas shpjegimit praktik tė cdo seance
.
__________________________________________________ ___________
📷.✦. 👉. INFORMACION PĖR PROGRAMIN E ZHVILLIMIT TĖ KURSIT
__________________________________________________ ___________
▣ – Veprime praktike kontabiliteti gjate gjithe kusit pėr biznesin e madh, tė mesėm dhe biznesin e vogel sipas legjislacionit Shqiptarė tė azhornuar me paketėn e re Fiskale, SKK-tė dhe SNK-tė. Gjatė kursit
ēdo kursant punon me plotėsim dokumentash analoge me origjinalet.
.
▣ – Plani kontabėl. Kontabilizimet ‘’debi, kredi’’ te veprimeve financiare qė ndodhin nė kompani gjatė vitit ushtrimore nga 1 janari deri me 31 dhjetorė. Hapja e njė biznesi nė QKB. Kadegorit e bizneseve. Pėrpilimi dhe njohja nga afėr e statutit dhe aktit tė themelimit, vendimi i ortakėve, etj.
.
▣ – Njohja me kodin e punės. Deklarimi i punonjėsve nė tatime, kontratat e punės, Plotėsimi i dokumentave tė zyrės sė punės, libreza pune, libreza shėndetėsore. Rregjistri i aksidenteve nė punė, kontrata e qėrase, leje qėndrimi dhe pune pėr tė huajt. Afatet e pagesave pėr deklaratat tatimore sipas ligjit tė azhornuara me ndryshimet e fundit
.
▣ – Listė pagesa ‘’ sigurimet’’, paga bruto, paga neto, sigurimet shoqėrore dhe shėndetėsore pėr punėdhėnėsin dhe punėmarrėsin. Deklarimi online i njė punėsimi dhe largimi nga puna, kontabilizimi i listepagesės. Rregullat perkatese tė punėsimit dhe largimit tė punonjėsve. Pagat e punonjėsve qė likujdohen me bankė
.
▣ – Pėrpilime dhe deklarime online tė librave,
Blerje, Shitje, Llogaritja e T.V.SH-sė ’’FDP-tė’’, Magazina, Flet hyreje, flet dalje, stoku. Importe, Eksporte, Arka, banka. Taksa vendore. Tatimi mbi tė ardhurat personale ”TAPI”. Tatimi nė burim. Amortizime. Norma kėmbimi, Kryerja e veprime tė ndryshme me programin Excel, etj.
.
▣ – Programet origjinale Financa 5, Alpha Web, Bilanci WEB. Hyrje nė programet financiare, celjet e ndėrmarrjeve, punime nė modulet e programeve financiare dhe raporteve pėrkatėse. Pasqyrat financiare vjetore (bilanci), cash flow, PASH, pasqyra e kapitalit, analiza dhe raportet financiare, Tatim fitimi. Legjislacion tatimorė,
tregtarė, etj. Administrimi i burimeve njerezore si, puna nė grup, motivimi i punonjėsve, trajnimi i stafit. Fiskalizimi i Fatures Elektronike, etj

__________________________________________________ ____________
📷.✦. 👉. NĖ PĖRFUNDIM TĖ KURSIT KURSANTĖT PAISEN ME 3 ĒERTIFIKATA TE NJOHURA NGA MINISTRIA
E FINANCES DHE EKONOMISE SI FORMIM PROFESIONAL. ĒERTIFIKATA NJIHET DHE JASHTE
:
__________________________________________________ ____________
.
▣ – I. Ēertifikata nr 1 – PRAKTIK KONTABILITETI. Bilanci WEB
.
▣ – II. Certifikata nr 2 – FINANCA 5
.
▣ – III. Certifikata nr 3 – ALPHA WEB
.
▣ – IV. Vėrtetim Pune. Eksperienca e kursit i njihet si eksperiencė pune praktike cdo kursanti
.
▣ – V. Praktika e Shkolles: Plotesimi i formularit te zhvillimit tė praktikės profesionale tė shkolles sė lartė per kursantet qe jane student te ekonomikut ne cdo universitet ne Shqiperi
.
___________________
📷.✦. 👉. Shėnim:
___________________


▣ – Pagesa e tarifės sė kursit mund tė bėhet dhe me kėste. Tarifa e kursit ėshtė shumė e arsyeshme
.
▣ – Mjafton tė rregjistroheni dhe nė momentin qė formohet grupi ne ju kontaktojmė pėr tė filluar kursin
.
▣ – Secili kursant ka kompjuterin e tij dhe dosjen personale tė kursit me dokumentat qe plotesohen praktikisht
.
▣ – Nė pėrfundim tė kusit cdo kursant mund tė punojė nė njė kompani, prodhimi, tregtare, shėrbimi, shtetėrore , OJF, etj
.
▣ – Nė pėrfundim tė kursit cdo kursant ėshtė nė gjėndje pėr tė mbyllur personalisht njė bilanc
.
▣ – Kursantėt qė nuk munden ta ndjekin kursin gjatė javės kursi zhvillohet nė fundjavė tė shtunė tė djelė
.
▣ – Formimi i Grupit bėhet shum shpejt. Rregjistrimi ėshtė pa pagesė. Vendet janė tė limituara.
.
▣ – Qendra Profesionale ”FINANCE PARTNER” i rekomandon kursantėt e saj per pun
ėsim.
.
▣ – 👉.Per informacion dhe rregjistrim ne kurs: Tel: 068 82 38 297
.
📷.✦. Adresa: Nė Qendėr, Rruga e Durrėsit, Pranė Kafe Flora, Tiranė.
.

.
''Finance - Partner''. All right reserved. Copyright © 2023