QENDRA E STUDIMIT TĖ GJUHĖVE TĖ HUAJA "SCHRITTE" E specializuar veēanėrisht pėr KURSE TĖ GJUHĖS GJERMANE, ėshtė themeluar nė vitin 2012, e liēensuar nga Ministria e Mirėqėnies Sociale dhe Rinisė, me numėr: LN-1989-08-2016 duke sjellė risi, drejt zhvillimit, kulturės perėndimore kryesisht asaj gjermane dhe austriake pėr ti dhėnė njė drejtim dhe prioritet gjuhės gjermane si dhe pėr ta zhvilluar mė tej atė.

*Ofrohet pregatitje e gjuhės gjermanė pėr tė gjithė ata, qė dėshirojnė tė bėjnė spezializime apo tė punėsohen, nė Gjermani/Austri/Zvicėr.
Pedagoge e kualifikuar
dhe me eksperiencė nė mėsimdhėnie si dhe me kualifikime brenda dhe jashtė vendit:
*Ēertifikimi i nivelit gjuhėsor, e njohur nga Ministria e Mirėqėnies Sociale dhe e Rinisė!

Kurs Normal:Kohėzgjatja: 2 muaj, 3 herė nė javė
Metodat: *Schritte International - (A1 - B1) / *Sicher - *Mittelpunkt (B2 - C2)
Seanca: 20 seanca max /90 min nė Grup
Pjesėmarrja: 5 Persona nė grup max.

Kurs Intensiv:Kohėzgjatja: 1 muaj, nga e h
ėna nė tė premte
Metoda:
*Schritte International - (A1 - B1) / *Sicher - *Mittelpunkt (B2 - C2)
Seanca: 20 seanca max / 90 min
Pjesėmarrja: 5 Persona nė grup max.

Pėrkushtimi do tė jetė nė 5 aspektet kryesore, qė nevojiten pėr tė mėsuar gjuhėn: Lexim, Shkrim, Dėgjim, Gramatikė dhe tė folur.