Plazh ne HOTEL VILA PETRA SUPERIOR 4 Yje, BUDVA (All Inclusive) – Fillon nga 267€
🌞 Plazh All Inclusive ne BUDVA
❗Hotel Vila Petra Superior 4 Yje, buze plazhit

PERIUDHA 2 – 19 Qershor
4 Dite (3 Nete) — Cmimi 267€
5 Dite (4 Nete) — Cmimi 356€
6 Dite (5 Nete) — Cmimi 445€
7 Dite (6 Nete) — Cmimi 534€


.


PERIUDHA 20 Qershor – 9 Korrik
4 Dite (3 Nete) — Cmimi 315€
5 Dite (4 Nete) — Cmimi 420€
6 Dite (5 Nete) — Cmimi 525€
7 Dite (6 Nete) — Cmimi 630€.PERIUDHA 10 Korrik – 25 Gusht
4 Dite (3 Nete) — Cmimi 387€
5 Dite (4 Nete) — Cmimi 516€
6 Dite (5 Nete) — Cmimi 645€
7 Dite (6 Nete) — Cmimi 774€
.

PERIUDHA 25 Gusht – 10 Shtator
4 Dite (3 Nete) — Cmimi 267€
5 Dite (4 Nete) — Cmimi 356€
6 Dite (5 Nete) — Cmimi 445€
7 Dite (6 Nete) — Cmimi 534€

PROGRAMI I DETAJUAR
PERSHKRIMI HOTELIT

I vendosur nė Budva, ne nje nga plazhet me te famshem te Mali Zi si Becici, Hotel Vila Petra Superior 4 Yje hap dytert e tij me 1 maj 2023. Hoteli eshte i ndare midis dhomave superiore lluksoze dhe apartamenteve lluksoze, i pozicionuar ne vijen e pare te plazhit ofron 1 restorant, lounge bar dhe pishine te jashtme.
Dhomat jane te kompletuar me njė banjo private, kondicioner, TV me ekran tė sheshtė 42” me kablor dhe ballkon.
Gjatė qėndrimit nė hotel mund tė shijoni shėrbimin All Inclusive nė restoratin kryesor tė hotelit (mėngjes + drekė + darkė), dhe pije pa limit ne barin e hotelit.
Shezllonet e pishinės janė tė pėrfshirė ne cmim dhe te askesueshėm gjatė pushimeve tuaj nė HOTEL VILA PETRA SUPERIOR 4 Yje.
Recepsioni punon 24 orė gjithashtu edhe wifi falas.
Nė gjirin pranė hotelit ofrohen edhe sporte ujore si jet-ski, paraglading, flyboard, banana ride, shetitje me motoskaf, etj … ndėrsa ofrohet edhe shėrbimi me qera i makinave, motorėve dhe biēikletave.
Pasditet tuaj nuk do te jene kurre njesoj, pasi ndodheni ne Budva, ku gjate sezonit veror organizohet koncerte te ndryshme dhe clubet me te njohura te qytetit kane gjithmone DJ te ndryshem te ftuar per party.
Gjithashtu pak km me tutje mund te vizitoni Plazhin e ishullit Hawai (vajtie – ardhje behet behet cdo 30 minuta nga porti i Budvas dhe kushton 4-5€).
TRANSFERTA NGA 6 QYTETE

Transferta me autobuz komod turistik, me nisje te garantuar 4 here ne jave cdo dite te hene, te merkure, te shtune, te diele si me poshte
MUAJI QERSHOR: Nisje : 3 Qershor / 4 Qershor / 5 Qershor / 7 Qershor / 10 Qershor / 11 Qershor / 12 Qershor / 14 Qershor / 17 Qershor / 18 Qershor / 19 Qershor / 21 Qershor / 24 Qershor / 25 Qershor / 26 Qershor / 28 Qershor
MUAJI KORRIK: Nisje : 1 Korrik / 2 Korrik / 3 Korrik / 5 Korrik / 8 Korrik / 9 Korrik / 10 Korrik / 12 Korrik / 15 Korrik / 16 Korrik / 17 Korrik / 19 Korrik / 22 Korrik / 23 Korrik / 24 Korrik / 26 Korrik / 29 Korrik / 30 Korrik / 31 Korrik
MUAJI GUSHT: Nisje : 1 Gusht / 2 Gusht / 3 Gusht / 5 Gusht / 6 Gusht / 7 Gusht / 9 Gusht / 12 Gusht / 13 Gusht / 14 Gusht / 16 Gusht / 19 Gusht / 20 Gusht / 21 Gusht / 23 Gusht / 26 Gusht / 27 Gusht / 28 Gusht / 30 Gusht
MUAJI SHTATOR: Nisje : 2 Shtator / 3 Shtator/ 6 Shtator
TIRANA: Nisje ora 6:00 nga sheshi piazza mbrapa muzeut kombetar — cmimi 20€
DURRES: Nisje ora 5:00 nga pallati sportit — cmimi 20€
SHKODER: Nisje ora 7:30 nga ura Bunes (karburat Luani) — cmimi 20€
—-
PRISHTINE: Nisje ora 4:00 nga parku autobuzave — cmimi 35€
FERIZAJ: Nisje ora 3:00 nga qendra tregtare Village — cmimi 35€
PRIZREN: Nisje ora 5:30 nga parku autobuzave — cmimi 35€

.
ESKURSIONET

Gjate qendrimit tuaj ne hotel, stafi i agjensise do te organizoje eskursione te ndryshme, duke mundesuar jo vetem qendrimin ne plazh por vizita dhe shetitje ne Kotor, Porto Montenegro, Dubrovnik dhe lundrimi me varka ne gjirin e Kotorit.
DUBROVNIK: cdo dite marte dhe dite te premte (Cmimi person 40€ transferta me autobuz + guida)
Ne mengjes ne shoqerine e guides nisemi nga hoteli drejt Dubrovnikut (2 ore larg)
Ne shoqerine e guides do te viziojme qytetin e mrekullueshem te Dubrovnikut, i cili cilesohet si nje nga perlat e Adriatikut. Raguza (emri i vjeter i Dubrovnikut) ka qene gjithmone ure komunikimi per Europen. Qyteti eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s.
Vizita perfshin:
Manastirin Francescan & Domenican. Porta e Piles dhe Ujembledhesin Onofrio, Farmacia e Vjeter, Shetitorja kryesore e qytetit Stradun, Katedralja e qytetit ( Katedralja e St. Blaise, shenjtorit te Dubrovnikut do te jete nje eksperience e bukur per viziten tuaj), Pallati i Dukes, Kulla e Sahatit, Statujen e Heroit Orlando dhe Shkrimtarit Marin Drizic, Kullen e Mincetes. Portin e Qytetit. Me pas do te vizitojme Uren Tudjman e cila eshte ndertuar per nder te Presidentit te pare Kroat, Franjo Tudjman, gjate viteve 1999 – 2001.
Kthimi ne hotel pasdite

➤ KOTOR – PORTO MONTENEGRO: cdo dite te merkure dhe dite te shtune (Cmimi person 20€ transferta me autobuz + guida)
Pas drekes ores 14:00 nisemi per te vizituar qytetin e Kotorit. Ne shoqerine e guides vizitojme kalane trekendore te Kotorit, duke pershkruar qytetin e vjeter ne rrugicat e gurta. Do te shikojme shtepi te ndryshme ne brendesi te kalase me stema familjesh feduale te gdhendura ne portat e shtepive, dhe katedralen e bukur te Kotorit. Shetijta ne qytetin e vjeter mund te vazhdoje duke ecur mbi muret e kalase, ose duke u ngjitur ne shtegun e vjeter qe te drejton ne majen e Kalase ku ndodhet citadela, pallati mbreteror i sundueseve te Kotorit (ku nder to permendin edhe mbretereshen Teuta). Pas vizites ne Kotor udhetojme drejt Porto Montenegros. Vizite e portit me lluksoz ne Malin e Zi dhe te jahteve te shumta te ankoruara.
Kthimi ne hotel pasdite