VITI I RI NĖ BUDAPEST DHE PRAGĖ Nisja: 28-12-2022

DETAJET E TURIT

Dita e Parė: Fluturimi Direkt Tiranė - Budapest. Nisja mė 15:30 - Mbrritje nė Budapest mė 17:00. Transferimi pėr nė Pragė. Udhėtimi zgjat rreth 7 orė pa ndalesa. Ndalesa tė shkurtra pėr pushime. Mbrritje nė Pragė. Sistemim dhe fjetje nė hotel.
Dita e Dytė: Mėngjesi nė hotel. Mėngjesi ne Hotel. Paradite vizitė panoramike e qytetit dhe monumenteve kryesore tė Pragės si: Haratchani, Kisha e Loretos, Kėshtjella e Pragės, ku ndodhet dhe Selia zyrtare e Presidentit, Bazilika brenda kėshtjellės dhe Galeria Kombėtare, Katedralja Shėn Vitus, Bazilika e Shėn Xhorxhit, Pallati Mbretėror, Rrugica e artė.Shėtitje me guidė dhe autobus nė dispozicion: Lagja Vysheherad ku vizitohet Kisha e Vysheheradit, Muzeumi Kombėtar tė Pragės, kalohet nėpėrmjet sheshit tė Qytetit tė Ri, vizitohet Qyteti i vjetėr me sheshin e tij karakteristik, kalimi nėpėrmjet kullės sė orės astrologjike, kalimi dhe njohja me Urėn e famshme tė Charlsit e cila ėshtė e zbukuruar nga 30 statuja tė stileve tė ndryshme. Fjetje nė Hotel
Dita e Tretė: Mėngjesi nė Hotel. Mėngjesi ne Hotel. Nisje, herėt nė mėngjes pėr nė Karlovy Vary. Udhėtimi zgjat rreth 1.5 orė. Shėtitje rreth 2 orė nė Karlovy Vary. Nisja pėr nė Budapest. Udhėtimi zgjat rreth 7 orė pa ndalesa. Ndalesa tė shkurtra gjatė udhėtimit. Mbrritje nė Budapest. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel.
Dita e Katėrt: Vizitė: Ura e Luanėve, Ura e Elisabetės e cila ėshtė Ura e parė e varur nė Botė, Statuja e Shėn Gellertit, kalimi mbi urėn e Margaritės, Kodra Gellert, Kisha e Shėn Matias, Katedralja e Shėn Stefanit, Kėshtjella Vayda Hunjad, Sheshi i Heronjve, Citadela, Fortesa e Peshkatarit dhe Kėshtjella nė Buda. Fjetje nė Hotel.
OPSIONALE: Darka e Vitit tė Ri.

Dita e Pestė: Mėngjesi nė hotel. Transferta pėr nė Aeroportin e Budapestit. Nisja mė 13:25. - Mbėrritje mė 14.55. Fluturimi pėr nė Shqipėri.Ēmimi pėr person tė Rritur nė Dhomė Dyshe pėrfshin:
1. Udhėtimi vajtje - ardhje me avion,
2. Transfertat dhe shėtitjet me autobus,
3. Akomodim nė hotel,
4. Mėngjeset pėr tė gjitha ditėt e udhėtimit,
5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė.
6. Lejohet tė merret me vete nė avion vetėm njė bagazh me pėrmasa deri nė 40 x 30 x 20 cm. (Kujdes - Mbi kėto pėrmasa dhe Bagazh pėr checkin ka shpenzime ekstra).

Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
• Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.
• Hyrjet nė monumente dhe muzeume.


WhatsApp