DETAJET E TURIT

Dita e Parė: Nisja nė orėn 01:00 nga Tirana me autobus. Pas kryerjes sė veprimeve doganore kufitare nė Muriqan, vazhdimi i udhėtimit gjatė rivieres sė Malit tė Zi. Do tė bėhet njė kalim nga Bar, Budva dhe Tivati, ku me traget do tė kalohet Gjiri i Kotorrit. Vazhdimi i udhetimit pėr nė Zagreb. Gjatė pasdites mbėrritje nė Zagreb. Guidė e shkurtėr e Zagrebit. Sistemimi nė Hotel.
Dita e Dytė: Mėngjesi nė Hotel. Nisja nė mėngjes herėt pėr nė Ljubljanė. Ndalesė e shkurtėr nė Ljubljanė pėr rreth 2 orė, ku vizitohet Kryeqyteti Slloven me monumentet historike tė tij: Sheshi Presheren, kisha katolike e Anunciatės, Teatri i Operas, Parlamenti Slloven dhe Sheshi i Republikes, Katedralja e Shen Nikolles. Vazhdimi i udhėtimit nė territorin Austriak. Mbėrritja nė Salzburg. Vizitė e shkurtėr pėr 1h 30' nė Salzburg ku do tė shikohen: shtėpia ku ėshtė lindur dhe rritur kompozitori i famshėm austriak Mozart, Opera e qytetit tė Salzburgut, Teatri i Marionetave, kalimi mbi lumin Salsa me pamjen nga keshtjella e Hohensalzburgut. Nisja pėr nė Mynih. Mbėrritja nė Mynih. Sistemimi nė Hotel.
Dita e Tretė: Mėngjesi nė Hotel. Gjatė paradites, vizitė panoramike nė pikat turistike mė tė bukura tė Mynihut, si: shtėpia e birres ose Hofbrauhausi i famshėm, Teatri Kombėtar, Pallati Mbretėror, Marienplatz ku ndodhet bashkia e qytetit, Pallati Nymphenburg, Sheshet Olimpike, ku gjenden Muzeumi i BMW, Kulla Olimpike 290 metra e lartė. Nisja nė oren 12:30 nga Mynih me autobus pėr nė Paris. Ndalesa tė shkurtra gjatė udhėtimit. Mbėrritja nė Paris. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel.
Dita e Katėrt: Mėngjesi nė hotel. Vizitė panoramike e Parisit ku do tė shikohen: Harku i Triumfit, Place de la Conocorde, Assamble Nationale, Pallati Invalideve, Varri Napoleonit, Kopshti Tyilerive. Shėtitje nė Bulevardin e famshėm tė Champs Elysées dhe mundėsi pėr shopping, si dhe vizitė nė Muzeun e Luvrit. Kthimi dhe akomodimi nė hotel.
Dita e Pestė: Mėngjesi nė Hotel. Vizitė nė: Kopshtet e Luxemburgut, Katedralja Notre Dame, Tour Eiffel. Shėtitje panoramike ku do tė shikohen Panteoni, Opera de Garnier, Sheshi Bastille dhe Opera mė e madhe e Frances. Pasdite vonė, Nisja pėr nė Bourg en Bresse. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel.
Dita e Gjashtė: Mėngjesi nė Hotel. Nisja Bourg en Bresse pėr nė Gjenevė, nė Zvicėr. Shėtitje panoramike, ku vizitohen: Muzeu Arianne, Pallatin e ish Lidhjes sė Kombeve, si dhe liqenin e Gjeneves. Vazhdon udhėtimi pėr nė Milano ku vizitohen: Pallazo Sforzesco, Sheshi Duomo dhe katedralja e Milanos, Galeria e Vitorio Emanuele II, Teatri La Scala. Pas vizitės, Vazhdon udhėtimi pėr nė Udine. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel.
Dita e Shtatė: Mėngjesi nė Hotel. Nisja herėt nė mengjes nga Trieste pėr nė Shqipėri. Fillimisht do tė kalojmė nga Sllovenia dhe nėpėrmjet pikės kufitare tė Jelsane do futemi nė Kroaci ku do tė kalojmė nga Rijeka dhe pjesa bregdetare e Bregdetit Dalmat. Ndalesa tė shkurtra gjatė rrugės pėr tė pushuar. Mbėrritja nė Tiranė.Me Shume Detaje: Ēmimi pėr person tė Rritur nė Dhomė Dyshe 349 Euro
Nė pagesė pėrfshihen:
1. Udhėtimi me autobus Tiranė - Zagreb - Mynih - Paris - Milano - Tiranė.
2. Akomodim nė hotel: Fjetje 2 netė nė Paris, 1 natė nė Bourg en Bresse, 1 natė nė Zagreb, 1 natė nė Mynih dhe 1 natė nė Trieste.
3. Mėngjeset pėr tė gjitha ditėt e udhėtimit.
4. Shėtitjet me autobus sipas programit.
5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė.

Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.
2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume.
3. Lundrimi me Anije.