Kompania MCN prej 15 vitesh nė tregun e Teknologjisė sė Informacionit kėrkon tė punėsojė programues nė fushėn e mėposhtme:

PHP Developer


Pėrshkrimi i punės
Ne jemi duke kėrkuar pėr njė Zhvillues PHP pėrgjegjės pėr menaxhimin e shėrbimeve tė fundit dhe shkėmbimin e tė dhėnave midis serverit dhe pėrdoruesve.
Fokusi juaj kryesor do tė jetė zhvillimi i tė gjithė logjikės sė serverit, pėrcaktimi dhe mirėmbajtja e bazės sė tė dhėnave qendrore, dhe sigurimi i performancės dhe reagimit tė lartė ndaj kėrkesave nga front-end.
Ju gjithashtu do tė jeni pėrgjegjės pėr integrimin e elementeve tė pėrparme tė ndėrtuara nga bashkėpunėtorėt tuaj nė aplikacion.
Prandaj, njė kuptim bazė i teknologjive tė pėrparme ėshtė gjithashtu i nevojshėm.

Pėrgjegjėsitė
• Integrimi i elementeve qė pėrballen me pėrdoruesin tė zhvilluar nga zhvilluesit e nivelit tė parė
• Ndėrtoni module PHP efikase, tė testueshme dhe tė ripėrdorshme
• Zgjidh problemet komplekse tė performancės dhe sfidat arkitekturore
• Integrimi i zgjidhjeve pėr ruajtjen e tė dhėnave Mysql, SQL Server, Oracle, Cassandra, MongoDB etj.


Aftėsitė dhe Kualifikimet
• Njohuri tė forta tė kornizave tė uebit PHP {{si Laravel, Yii, etj. nė varėsi tė grupit tuaj tė teknologjisė}}
• Kuptimi i sjelljes plotėsisht sinkrone tė PHP
• Kuptimi i modeleve tė projektimit MVC
• Kuptimi bazė i teknologjive tė pėrparme, si JavaScript, HTML5 dhe CSS3
• Njohuri tė programimit PHP tė orientuar drejt objekteve
• Kuptimi i aksesueshmėrisė dhe pajtueshmėrisė sė sigurisė
• Njohuri tė forta pėr shfrytėzimet e zakonshme tė PHP-sė ose tė ueb serverit dhe zgjidhjet e tyre
• Kuptimi i parimeve themelore tė projektimit pas njė aplikacioni tė shkallėzuar
• Autentifikimi dhe autorizimi i pėrdoruesit ndėrmjet sistemeve, serverėve dhe mjediseve tė shumta
• Integrimi i burimeve tė shumta tė tė dhėnave dhe bazave tė tė dhėnave nė njė sistem
• Njohja me kufizimet e PHP si platformė dhe zgjidhjet e saj
• Krijimi i skemave tė bazės sė tė dhėnave qė pėrfaqėsojnė dhe mbėshtesin proceset e biznesit
• Njohja me bazat e tė dhėnave SQL/NoSQL dhe gjuhėt e tyre tė pyetjeve deklarative
• Kuptimi i aftė i mjeteve tė versionit tė kodit, si Git

Per me teper dergoni CV tuaj ne adresen hr@mcn.al ose kontaktoni ne numrin e telefionit +355694020040

AplikoWhatsApp