Studio Ligjore Av Julian Kapllanaj.

Ju ofrojme sherbime te ndryshme juridike ne fushen e Avokatise si ne Shqiperi dhe jashte saj (Greqi, Itali) dhe problemet e zones SCHENGEN dhe Sistemit TIMS!

1. Bashkepunojme me Studio Ligjore Avokatie per perfaqesim Ligjor per ndjekje te ceshteve te ndryshme (Penale; Civile etj) ne shtete si Itali dhe Greqi, me AVOKAT.
2. Perfaqesim Ligjor neper Gjykatat te ndryshme te Shqiperise per Njohje te vendimeve te huaja (zgjidhje martese, Biresime, etj).
3. Aplikime per Deshmi Penaliteti per shtetin Italian, Grek dhe Shqipetar.
4. Ndjekja e procedurave per Fitim apo Lenie shtetesie Shqipetare.
5. Aplikime per lidhje Pensioni ( pa qene e nevojshme qe personi te jete ne Shqiperi).
6. Aplikime per rinovim Pasaporte apo Karte identiteti prane konsullatave te ndryshme jashte Shqiperise.
7. Aplikime per certifikata te ndryshme, Perkthimin+Noterizim+Vula apostile.
7. Aplikime te ndryshme ne portalin E-ALBANIA.
8. Mundesi per paraqitje te Noterit kudo ku i nevojitet personave qe jane jashte Shqiperise
9. Perfaqesim ligjor per procedura te shperblimeve per Aksidente me deme njerezore apo materiale

A. Keni probleme me hyrjen ne shtetet Europiane? Keni nevoje per informacion rreth situates tuaj ne SIS dhe te hiqen pengesat per levizjen tuaj per jashte vendit?
Tashme prane Studios tone nje risi e re ne fushen e marrjes se informacionit per personat qe dyshojne se jane te regjistruar ne sistemin SIS Schengen apo per personat qe duan te informohen rreth gjendjes se tyre ne Sistemin SIS SCHENGEN

Ne momentin qe konfirmohet gjendja ne sistemin Schengen dhe nese jeni te regjistruar ne SIS, duhet kryer ligjerisht praktika e fshirjes nga sistemi ne menyre qe tju mundesohet levizja ne drejtim te Europes.

Njė ndėr problemet kryesore qė emigrantėt mundohen ende tė zgjidhin ėshtė “Espulsi” (Deportimi), pra largimi vullnetar apo dhe i detyruar nga shtetet Schengenit. Studio jonė merret me ēėshtje tė tilla dhe trajton “Deportimet” dhe aplikimin pėr marrje informacion dhe me pas heqjen e denimit te dhene nga ēdo shtet i Schengenit. Studio jonė pėrpiqet qė tė gjithė nė fund tė jenė tė shkarkuar nga penaliteti, tė lirė dhe pa Espuls.


B. Pėr emigrantėt qė aplikojnė pėr nėnshtetėsi, pėr bashkim familjar, martesė me shtetas/e tė huaj, etj, marrim pėrsipėr pėrkthimin dhe legalizimin e dokumentacionit tė kėrkuar nga institucionet e huaja.

C. Aplikime per Viza turistike USA-UK

Nėse e keni tė pamundur ardhjen nė Shqipėri pėr arsye tė ndryshme, ne mund tė paraqitemi pranė gjendjes civile apo cdo institucioni Shqiptar pėr marrjen e dokumentacionit tė kėrkuar nga ju, pėrkthim dhe legalizim (Vulat Apostile) dokumentacioni pėr brenda dhe jashtė Shqipėrisė.


Pėr mė shumė informacione na kontaktoni!
Juliankapllanaj@yahoo.com
Tel. : 00355692569926, Watsapp, Viber

kontaktoWhatsApp