PDA

Trego pamjen e plotė tė : AL, permbledhje mbi vende te reja puneGenta
24.10.2005, 18:11
Punedhensi: Swiss Cooperation Office, Albania
Tel / Fax: +355 4 24 01 02 / +355 4 24 01 03
tirana@sdc.net (tirana@sdc.net)
Profesioni:
POSITION
Manager of the Implementing Unit of the Swiss-Albanian SASA Project

PURPOSE OF THE ASSIGNMENT
Highly professional project management and coordination of the Albanian Partners involved in the SASA Project. Assure a successful implementation of the Project and its activities.
TASKS
1.To establish a Project implementation Unit for the coordination of this project
2. To formulate, coordinate and implement plans of operations, budgets and financial and operational reports
3. To guide and supervise the work of the Albanian partners related to the project implementation
4. To participate on the operational level of the project depending on the individual skills in the field of market development (market for organic products) or research and extension for organic agriculture.

PROFILE
Age : 30 - 40
Nationality: Albanian Citizen
Gender:
Equal opportunity job
Educational Background: Graduate (diploma) in Economy, Business Administration, Marketing, Food Technology or Agronomy.

Professional Experience:
- Proven record as manager or middle level management experience in a relevant field (preferably related to trade, agriculture or extension).
- Confirmed practical experience in service providing
- Acquaintance with Albanian agricultural sector and market
- Excellent planning and communication skills
- Very good organisational and analytical skills
- Confirmed computer literacy (Word – Excel - Powerpoint)

Languages:
- Very good command in the English language (written and oral) is a must
- Knowledge of German, Italian or French is an advantage
Personal competence:
- Confirmed commitment to environmental issues
- Ability to deal and interact with farmers and in multi-level environment (context)
- Persuasive and dedicated to promote new ideas and support them
- Perseverance and availability to accept new challenges
- Eager to take responsibilities, preference for team-work.

Others:
- Availability to travel
- Driving license
Location of the assignment:
Tirana

An attractive remuneration will be offered in accordance with the experience and achievements of the selected candidates.


Punedhensi: Coca Cola Bottling Shqiperia sh.p.k.
Tel / Fax: 00 355 48 200 431/2 / 00 355 48 200 430
segretaria@cocacola.al (segretaria@cocacola.al)
Profesioni: Operator kompjuteri
Kompania Coca-Cola kerkon te punesoje nje Operator komjuteri. Kandidati duhet te Plotesoje keto kushte:
-Te kete mbaruar aresimin e larte ne Degen Elektronike ose Informatike.
- Te kete eksperience pune te pakten 2
vjete.
-Te kete njhuri te shume te mira te gjuhes italiane dhe mira per gjuhen angleze.
Te interesuarit mund te dergojne CV ne adresen e emailit ose me fax.

Punedhensi: Call Center Albania
Tel / Fax: / +355 (0) 4 267669
info@newspublicity.com (info@newspublicity.com)
Profesioni: Informaticien
Call Center Albania sh.p.k lider ne Shqiperi ne sherbimet Audio Text Services kerkon te punesoje:

- Specialist IT (Infromatike)
- Specialist Telekomunikacioni

Kandidatet duhet te kene njohuri te mira ne fushen IT & Telekomunikacion
Rolet dhe Pergjegjesite e punes jane:
- Administrim Rrjeti
- Administrim Database
- Administrim Regjistirmeve Audio
- Kontroll dhe menaxhim i hallkave te Telekomunikacionit

Punedhensi: Qendra e gjuheve te huaja "Jupiter" kerkon mesuese
Tel / Fax: 220021/ 068 28 13920 /
qendrajupiter@hotmail.com (qendrajupiter@hotmail.com)
Profesioni: Mėsues
Qendra Jupiter kerkon mesuese te gjuhes spanjolle, me arsimin perkates. Paga stimuleuse.

Punedhensi: Luljan
Tel / Fax: 0682257328 /
endrigina90@yahoo.it (endrigina90@yahoo.it)
Profesioni: Shofer
Lerkoj shofer per autoshkolle . te kete licensen per shofer te klasit B: Te mos jete konsumues i duhanit ose alkolit dhe te jete tip i qete. banues ne tirane.

Punedhensi: SirusSoft Studio Modeling
Tel / Fax: 00355683056837 / 04231445
sirussoft@albanian.com (sirussoft@albanian.com)
Profesioni:
Modele.
Te jete nga mosha 14 deri ne 35 vjec.
Te jete e paraqiteshme, dhe e disponueshme te punoje ne vende te europes perendimore.
Keto modele do te shfaqen ne faqe zyrtare te internetit, dhe ne revista prestigjoze te eu.
Pranojme edhe modele te cfare do moshe tjeter.
Faleminderit.

Punedhensi: Fashion Club
Tel / Fax: /
fashionfashionclub@yahoo.com (fashionfashionclub@yahoo.com)
Profesioni: Menaxher Marketingu
Menaxher marketingu.Paga e kenaqshme.
Duhet te kete diplome universitare, ekperince te katen 5 vjet ne fushen e menaxhimit

Punedhensi: EUROGRAMA
Tel / Fax: 0682061362 / 04/256415
eurograma@hotmail.com (eurograma@hotmail.com)
Profesioni:
Kerkojme teknollog per pregatitje brumi per fa brike biskota.
kerkojme gjithashtu edhe nje elektromekanik qe ka mbaruar shkollen e Harri Fulcit ose elektriken.


Punedhensi: artur
Tel / Fax: /
modestishqip@hotmail.com (modestishqip@hotmail.com)
Profesioni: Rrobaqepės
te dije qe te perdore makine syzatori e lineare per hollesi te me tejshme dergoni e mail ne adresen e meposhtme

Punedhensi: artur
Tel / Fax: 0692184337 /

Profesioni: Rrobaqepės
te dije qe te perdore makine syzatori e lineare per hollesi te me tejshme kontaktoni ne numrin e telefonit

Punedhensi: Azis Jata
Tel / Fax: 0682024048 /
azisjata@yahoo.com (azisjata@yahoo.com)
Profesioni: Ekonomist
Njoftimi i bere ne emrin tim nuk eshte i vertete. Me vjen keq qe njerez te papergjegjshem e keqperdorin kete formular.
Me konsiderate
A. Jata

Punedhensi: Turbo Moda
Tel / Fax: 0683028650 /
tmoda@yahoo.com (tmoda@yahoo.com)
Profesioni: Inxhinier
Kerkojme nje financier qe te kryeje veprimet me tatimet dhe me doganen per firmen tone. Pagesa e kenaqshme

Punedhensi: Llagami CO
Tel / Fax: 0682020019:04275305 / 04275305
llagamico@yahoo.com (llagamico@yahoo.com)
Profesioni: Inxhinier
Kemi nevoje per specialiste te fushes se telekomunikacioneve qe te kene mbaruar per elektronike apo informatike si dhe te kene eksperience te mjaftueshme ne pune. Pagesat jane teper te mira.

Punedhensi: AUTOSHKOLLA " STUDENTI"
Tel / Fax: 0682257328 /

Profesioni: Shofer
Shofer , me license per te punuar si instruktor autoshkolle me moshe mbi 30 vjec.

Punedhensi: Abdyl BICI
Tel / Fax: 0682455585 /
abdyli@hotmail.com (abdyli@hotmail.com)
Profesioni: Gjykatės
Kerkoj te punesoj nje Goce qe te keta mbaruar fakultetin juridik. Pagesa e kenaqshme

Punedhensi: Hazis JATA
Tel / Fax: 0682024048 /
azisjata@yahoo.com (azisjata@yahoo.com)
Profesioni: Ekonomist
Kerkoj te punesoj nje Ekonomiste ne Kompanine time! Duhet te kete mbaruar shkollen e larte per ekonomik

Punedhensi: Golloborda Telecommunications
Tel / Fax: 0682024008,04275316 /
iduka@amc.al (iduka@amc.al)
Profesioni: Informaticien
kompania jone e re ne tregun e telekomunikacioneve, kerkon qe te punesoje informaticiene, inxhiniere elektronike mundesisht te sapodiplomuar dhe qe te kene deshire e energji per sfida te reja.Pagesat konkuruese.

Punedhensi: BUTIK
Tel / Fax: /
visel_fr@yahoo.com (visel_fr@yahoo.com)
Profesioni: Shitės
BUTIK "ANGELO" TEK MYSLYM SHYRI KERKON TE PUNESOJE NJE SHITESE FULL-TIME. KERKOHET TE JETE E PARAQITSHME.RROGA ESHTE SHUME E MIRE KUSH ESHTE E INTERESUAR TE DERGOJE NJE E-MAIL.

Punedhensi: Qendra Jupiter kerkon mesuese te gjuhes angleze
Tel / Fax: 220021/ 0682813920 /
qendrajupiter@hotmail.com (qendrajupiter@hotmail.com)
Profesioni: Mėsues
Kerkon mesuese te gjuhes angleze, me pervoje dhe cilesi ne mesimdhenie, me arsimin perkates (Fakulteti i Gjuheve te Huaja).Paga shume e mire. Te interesuarat te njoftohen sa me pare duke sjell nje CV prane Qendres Jupiter.

Punedhensi: Coca-Cola Bottling Shqiperi Sh.p.k.
Tel / Fax: 048200331/2/3/4 / 048200430
julianamarko@cocacola.al (julianamarko@cocacola.al)
Profesioni: Sekretare
CCBS Sh.p.k kerkon te punesoje nje sekretare ne pozicionin "Asistente prane Drejtorise".
Kerkesat kryesore per pozicionin ne fjale jane:

Diplome universitare;
Zoterim shume i mire i gjuheve italisht e anglisht;
Aftesi shume te mira ne paketen Office;
Aftesi komunikuese te shkelqyera.Punedhensi: RDS Capital Ltd.
Tel / Fax: 001 (212) 256-3100 / 001 (212) 256-3146
albmix@yahoo.com (albmix@yahoo.com)
Profesioni: Financier
US Venture Capital firm looking to open a new office in Tirana. We currently have the below opening:
Financial Analyst: analize a specific sector and identify distressed, but promissing, companies that need urgent financing or bridge financing.
Financial modeling analyst: analyze complex financial products and derivatives. Prepare and document P&L analysis.

The applicant must be fluent in English and Albanian.

Please send your resume/CV to the below email address.

Punedhensi: BALKIMO sh.p.k
Tel / Fax: /
saviola@balkimo.com (saviola@balkimo.com)
Profesioni: Menaxher Shitjesh
Kerkohen MANAXHERE SHITJESH per agjensi immobiliare, qe te zoterojne aftesite e meposhtme:
1-Tė kenė pėrfunduar te pakten shkollen e mesme.
2- Njohuri te gjuhės angleze tė folur dhe tė shkruar.
3-Njohuri ne programet bazė tė kompjuterit.
4-Te komunikueshem, fleksibėl, energjike dhe me iniciativė.

Pagese e kenaqshme.

Punedhensi: "VALBONA "sh.p.k
Tel / Fax: 06921 69 537 /
Valbona_ark@skynet-al.org (Valbona_ark@skynet-al.org)
Profesioni: Ekonomist
1-Te kete mbaruar Fakultetin Ekonomik, preferohet Dega-Finance.
2-Te kete njohuri te programit Financa 4
3-Te kete njohuri te paketes Office.
4-Te kete njohuri te pakten te nje gjuhe te BE.

Punedhensi: Regency Casino Tirana
Tel / Fax: 271 190 / 271 369
regencycareers@yahoo.com (regencycareers@yahoo.com)
Profesioni:
Regency Casino Tirana kerkon te punesoje
- Inxhiniere Elektrike, Hidraulike dhe Elektronike me ekperience ne fushen e tyre.
- Specialiste IT me eksperience ne fushen e networking.


Punedhensi: Internet cafe
Tel / Fax: 266 514 /
arian720624@hotmail.com (arian720624@hotmail.com)
Profesioni:
punonjese interneti femer orari 8 me 15 edhe pa shume experience ne komp

Punedhensi: Vodafone Albania sh.a
Tel / Fax: / +355 4 283 333
HumanResources.Al@vodafone.com (HumanResources.Al@vodafone.com)
Profesioni:
Vodafone Albania sh.a, subsidiary of Vodafone Group the world’s leading mobile Telecommunications Company, is looking for individuals to fulfill the following vacant position:


Mediation & Provisioning Services Administrator

The person will work within the Business Support Services function to supervise and manage Mediation & Provisioning Systems.


MAIN RESPONSIBILITIES

Manage Mediation & Services & Processes
Configure & Administrate Mediation & Provisioning Services & Processes
Support and Operate Mediation & Provisioning Systems
Analyze and Complete Internal Client Request for Mediation & Provisioning Systems

QUALIFICATIONS

University Degree in Computer Information System or Computer Science or Informatics or Electronic Engineering
Background on UNIX or LINUX or VMS Systems
Basic Knowledge on RDBMS Databases
Knowledge on Business Processes, Organizational Behavior, Verbal & Written Communication Skills
Fluent spoken and written English

THE CANDIDATES SHOULD BE:

A very good team player.
Willing to work flexible hours.
Confidential/Reliable

The position is within the Technology Department / IT/ BSS and Reports to the Business Support Services Supervisor.

Punedhensi: Vodafone Albania sh.a
Tel / Fax: / +355 4 283 333
HumanResources.Al@vodafone.com (HumanResources.Al@vodafone.com)
Profesioni: Agjent Sigurimi
Vodafone Albania sh.a, subsidiary of Vodafone Group the world’s leading mobile Telecommunications Company, is looking for individuals to fulfill the following vacant position:


Mediation & Provisioning Services Administrator

The person will work within the Business Support Services function to supervise and manage Mediation & Provisioning Systems.


MAIN RESPONSIBILITIES

Manage Mediation & Services & Processes
Configure & Administrate Mediation & Provisioning Services & Processes
Support and Operate Mediation & Provisioning Systems
Analyze and Complete Internal Client Request for Mediation & Provisioning Systems


QUALIFICATIONS

University Degree in Computer Information System or Computer Science or Informatics or Electronic Engineering
Background on UNIX or LINUX or VMS Systems
Basic Knowledge on RDBMS Databases
Knowledge on Business Processes, Organizational Behavior, Verbal & Written Communication Skills
Fluent spoken and written English


THE CANDIDATES SHOULD BE:

A very good team player.
Willing to work flexible hours.
Confidential/Reliable

The position is within the Technology Department / IT/ BSS and Reports to the Business Support Services Supervisor.

Punedhensi: Vodafone Albania sh.a
Tel / Fax: / +355 4 283 333
HumanResources.AL@vodafone.com (HumanResources.AL@vodafone.com)
Profesioni:
Vodafone Albania sh.a, subsidiary of Vodafone Group the world’s leading mobile Telecommunications Company, is looking for individuals to fulfill the following vacant position:


Billing Services Administrator

The person will work within the Business Support Services function to supervise and manage Billing System Services.

MAIN RESPONSIBILITIES

Manage Billing Services & Processes
Configure & Administrate Billing Services & Processes
Support and Operate Billing Systems
Analyze and Complete Internal Client Request for Billing


QUALIFICATIONS

University Degree in Computer Information System, Computer Science, Informatics or Electronic Engineering
Background in UNIX or LINUX or VMS Systems
Basic Knowledge in RDBMS Databases
Knowledge on Business Processes and Organizational Behavior
Verbal & Written Communication Skills
Fluent spoken and written English

THE CANDIDATE SHOULD BE:

A very good team player.
Willing to work flexible hours.
Confidential / Reliable

The position is within the Technology Department / IT/ BSS and Reports to the Business Support Services Supervisor.

Punedhensi: Regency Casino Tirana
regencycareers@yahoo.com (regencycareers@yahoo.com)
Profesioni:
Kerkohen DEALER (CRUPIER) part time dhe full time per te punuar tek tavolinat e lojes ne Casino. Puna eshte me turne. Kushtet e punes jane shume te larta dhe paga shume e kenaqshme.