• Sarande, ofroj vend pune Menaxher Ushqimesh dhe Pijesh

DIMENSION me një experience 10 vjecare të stafit të saj në Menaxhimin dhe Zhvillimin e Burimeve Njerezore, nëpërmjet shërbimeve të ofruara pëcjell për tregun e punës vlerat më të mira profesionale.
Jeni individe në kërkim të karrieres tuaj apo kompani në kërkim të stafit më të mirë për ekipin tuaj, na kontaktoni për të bërë zgjedhjen e duhur. Në emër të një kompanie të suksesshme që operon në Shqipëri, në fushën e turizmit, DIMENSION po kërkon të rekrutojë kandidatë në pozicionin:

MENAXHER I USHQIMEVE DHE PIJEVE

FUNKSIONI BAZË DHE QËLLIMI I PËRGJEGJËSIVE


Drejton dhe organizon departamentet e hotelit për ushqimin dhe pijet, në mënyre që të mbajë standard të lartë në cilësi dhe shërbim, si dhe të rritë të ardhurat.

DETYRAT DHE PËRGJEGJËSITË

· Cakton dhe delegon përgjegjësinë dhe autoritetin për ushqim dhe pije tek departamentet: shërbim në dhomë, restorante, salla e konferencave, kuzhina, dhe bar;
· Zbaton kontrollin efektiv per ushqimet, pijet dhe kontrollin e kostove te punes per te gjitha departamentet;
· Shqyrton dhe vlereson rregullisht kenaqesin e klientit per secilin restorant,bar dhe rekomandon politika te reja operative nese eshte nevoja;
· Krijon dhe ruan shërbime standarte per te gjitha departamentet;
· Performon detyra te tjera te kerkuara nga manaxhimi;

KUALIFIKIMET DHE AFTËSITË E KËRKUARA

Edukimi: Duhet të kenë mbaruar minimalisht arsimin e mesëm;

Eksperiencë Pune: Kandidatet duhet të kenë të paktën 5 ose më tepër vite eksperiencë pune në industrinë e hotelerisë;

Aftësi:

· Të njohë programet bazë të paketës Microsoft Office;
· Eksperiencë në koordinimin e departamenteve të ndryshme;
· Kërkohet rrjedhshmeri në gjuhën angleze (e shkruar dhe e folur);
· Njohuri të plotë të ligjeve të qeverisë që lidhen me industrinë e hotelerisë;
· Aftësi për të punuar nën presion dhe në ambjente me ritem të lartë pune;
Mirëpresim të gjithë kandidatet e interesuar të cilët mund të dërgojnë aplikimin e tyre (letër shoqëruese dhe CV në adresën: rekrutime@dimensionhr.al;
-
Ju informojmë se vetëm kandidatët e përzgjedhur nga dokumentacioni i tyre do të njoftohen për intervistë.

Afati i dorëzimeve të CV-ve është deri më 10 Dhjetor 2016



-

JU MIRËPRESIM!


Tel. : +35542255506

Cel. : +355674647484
 


Apply WhatsApp
Back
Top