• Shqiperi, kerkohet part time Blogger dhe Internship

Portali IMA kërkon bashkëpuntorë të rinj.
Kandidatët duhet të kenë njohuri mbi median dhe të jenë ndjekës të rregullt të programeve televizive, si dhe të kenë aftësi të mira në të shkruar.
Keni njohuri mbi kinematografinë, telefilmat amerikanë, telenovelat e përgjithshme, mbi filmat e animuar?
Ndiqni rregullisht talent show dhe spektaklet vendase dhe të huaja?
Krijo artikullin tënd mbi temën përkatëse dhe dërgoje në adresat e Info Media – Albania!
TI mund të jesh bashkepuntori ynë i ri!

Kontakto: hr@imalbania.com

IMA (InfoMedia Albania) është revista e parë elektronike informative në Shqipëri dedikuar medias shqiptare dhe asaj të huaj.
Projekti IMA ka nisur në 11 Tetor 2010 si një faqe/blog në Facebook, duke u fokusuar në informacionet mbi industrinë televizive, median dhe teknologjinë.
Në pak kohë, IMA arriti të tërheq vëmendjen e lexuesëve me informacionet ekskluzive dhe promovuese rreth programeve dhe zhvillimeve që preknin kryesisht televizionin shqiptar, si e vetmja alternative informuese për ta. E konsideruar si një nga risitë e vitit, IMA, u bë mjaft e njohur dhe me ndikim në blogosferën shqipfolëse, duke tërhequr vëmendjen e mediave më të mëdha në vend dhe personazheve më të famshëm në këtë fushë.
Suksesi i InfoMedia Albania në Facebook nuk do të mbetej me kaq, kur faqja zyrtare arriti më shumë se 16k ndjekës në 15 Tetor 2013, themeluesit do të hapnin portalinimalbania.com, dhe brand-i i afirmuar IMA u shndërrua në një revistë elektronike News & Entertainment e pasur me përmbajtje origjinale ku përfshihen rubrika ekskluzive, lajme, intervista, auditel dhe eventi i përvitshëm IMA Awards.
Vetëm dy muaj nga hapja e portalit, sipas renditjes Alexa, IMAlbania.com renditej në Top 200 Websites e pozicionuar 187 në rang kombëtar.
E njohur tashmë në rang kombëtar për burimin e besueshëm të informacioneve, grafikës dhe prezencës dinjitoze online, IMA do të bëhej burim reference për disa media kombëtare, rajonale dhe ndërkombëtare, si Rai 3, Corriere della Sera, La Repubblica, TV Blog, Melty, Vanity Fair Italia, European Journalism Observatory etj.
 


Apply
Back
Top