• Tirane, ofroj City-tour Itali RIMINI, VERONA, VENECIE 4 DITE 349 Euro

Tirane
Sa nete
3
RIMINI, VERONA, VENECIE

Nisja: 14-03-2023
CMIMI 349 EURO
DETAJET E TURIT

Dita e Parë: Nisja nga Tirana me avion për në Venecie. Nisja më 07.25. Mbrritja në Venecie më 09.10. Nisja për në Verona. Udhëtimi zgjat rreth 2 orë. Vizitë e Monumenteve Kryesore të Veronës: Shtëpia Xhuljetës, Arena Veronës, Piazza Erbe, Arche Scaligere, Via Mazzini, Kulla Lamberti. Transfertë në Hotel pranë Venecies. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.Dita e Dytë: Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Monumentet Kryesore të Venecies: Piazza San Marco, Ura Rialto, Palazzo Ducale, Bazilika San Marco etj. Fjetje në HotelDita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Nisja për në San Marino. Vizitë në San Marino: Kështjella dhe rrugicat karakteristike në San Marino. Kthimi për në Rimini. Vizitë e Monumenteve kryesore në Rimini: Ura Tiberius, Arch Augustus, Sheshi Tre Martiri, Piazza Cavour, Tregu vjetër i peshkut, Sistemimi dhe Fjetje në Hotel. Dita e Katërt: Mëngjesi në Hotel. Transfertë për në Aeroportin e Riminit. Fluturimi për në Tirane. Nisja në orën 12.55. Mbrritja në Tiranë në 14.20.

Në pagesën përfshihen:
1. Udhëtimi vajtje-ardhje me avion
2. Transfertat dhe shëtitjet me autobus.
3. Akomodim në hotel.
4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
6. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një bagazh me përmasa deri në 40 x 30 x 20 cm. (Kujdes - Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).

Në pagesë nuk janë përfshirë:
1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
2. Hyrjet në monumente dhe muzeume.
3. Nuk është përfshirë Trageti në Venecie.
 


Contact WhatsApp
Back
Top