• Tirane, ofroj City-tour Hollande 639

Tirane
PARIS – AMSTERDAM – BRUKSEL – ROTERDAM – HAGE – DORTMUND — 5 Dite (4 Nete) Nisje 18 Shtator


VIZITOJME
Paris
Bruksel
Amsterdam
Roterdam
Hage
Dortmund

Takimi në aeroportin e Tiranës me shoqëruesin 2 orë përpara fluturimit.
Fluturimi direkt Tiranë – Dortmund. Nisja në orën 06:10 nga aeroporti i Tiranës. Mbërritja në Dortmund në orën 08:50.
Pas procedurave te check ndalese per te vizituar qendren e Dortmundit. Pas vizites vazhdimi udhetimit per ne Amsterdam.
Mberrijta ne Amsterdam dhe vizitë panoramike e qytetit ku do te keni mundësinë te vizitoni pjesën e vjetër dhe të re të Amsterdamit. Vizitohet Sheshi Magna. Veshja e jashtme e Pallatit mbreteror eshte fasada më e bukur e Sheshit Magna. Vizitë në muzeumin Rijks në Amsterdam, Shtëpitë tregtare të shekullit të 17-të dhe kishat me kembanat e tyre te shek 16 dhe 17.
Akomodimi ne hotel ne Amsterdam dhe mbremje e lire per te shijuar jeten e nates te kryeqytetit

.
KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
MUAJI

Nisje 18 Shtator — 5 Ditë (4 Netë) — Cmimi 639€

Akomdodimi në hotel në Paris 2 netë, Amsterdam 2 netë


Dita 2: HAGE – ROTERDAM – AMSTERDAM


Mëngjesi në Hotel.
Pas vizites se Amsterdamit, nisja për vizitë në Hagë ku vizitohen: Parlamenti dhe Pallati i Paqes.
Vazhdimi me pas i udhetimit ne Roterdam, ku ndalojme per te vizituar portin e vjeter Oude Haven
Kthimi ne Amsterdam pasdite dhe mbremje e lire per te shijuar jeten e nates te qytetit
Fjetia ne Asmterdam


DITA 3: BRUKSEL – PARISMengjesi ne hotel.
*Pas mengjesit ne hotel nisja drejt Brukselit.
Vizite panoramike e qytetit ku vizitohen: Sheshi më i bukur i Brukselit Grand Place, Shtatorja Kineze dhe Kulla Japoneze, Katedralja e Shën Mikelit, Rezidenca Mbretërore, Parlamenti, Pallati i Drejtësisë, Godinat kryesore te Qeverise etj.
*Vazhdimi udhetimit per ne Paris dhe akomodimi ne hotel
Fjetia ne Paris

Dita 4: PARIS


Mengjesi ne hotel.
Ne shoqerine e guides do te fillojme viziten ne nje nder pallatet me te perfolura per skandalet politike e dashurore, me muzeumet dhe veprat e artit me te shtrejtat, aty ku kopshtet jane nje veper arti e admiruar nga miliona njerez, nje nder vendet ku ne historine boterore jane nenshkruar kontrata shume te rendesishme si ajo e mbarimit te luftes se pare Boterore, ne Pallatin Mbreteror, ne VERSAILLES.
Vizita e rradhes do te jete Harku i triumfit i ndjekur nga Piaca Trocadero nga ku jane marre pamjet te bukura te kulles Eiffel, ku zhvillohet pasarela e javes se modes se larte ne Paris. Nga Trocadero, vazhdojme diten me nje nder parqet me te bukura te Parisit, Kopshtet e Luxembourg, dhe me pas drejtohemi ne te mrekullueshmen e madheshtoren Katedralen Notre-Dame per te vizituar nje nder objetket turistike me te njohur nga ku u frymezuar edhe Viktor Hygo per romain e tij.
Me pas me deshiren e grupit mund te zhvillojme nje udhetim te mrekullueshem per te soditur madheshtine e veprave te shumta te Parisit ne lumin Sena, me anije.
Dita jone ne Paris perfundon duke vizituar nje nder veprat me te perfolura, me te pelqyera por dhe te kritikuara, me objetin me te fotografuar ne bote TOUR EIFFEL dhe parku Champ De Mars.
Fjetia ne Paris


Dita 5: PARISMengjesi ne hotel.
Turi fillon me vizite ne Champs Elysee ,The Petit Palais , Elysee Palace ( Presidenca e sotme e Frances ) , Place de la Concorde , Ura Pont Alexandre III ura nder me e bukur e parist dhe e zbukuruar me statuja ari , Marigny Teater dhe Le Pavillon Elysee Te nje nder me te vjetrit si dhe nje nder krenarit e gastronomis francese me 3 yje Michelin.
Transferta me pas tek La Defence, ne distriktin e dyqaneve me te famshem te Parisit per shopping
Pasdite transferta per ne aeroportin e Beauvais per fluturimi direkt Paris – Tirane. Nisja ne oren 21:25 nga Parisi dhe mberritja ne Tirane ne oren 23:55

NË ÇMIM PËRFSHIHET

1. Udhëtimi vajtje-ardhje me avion Tiranë – Dortmund & Paris – Tiranë.
2. Transfertat dhe Shëtitjet me autobus sipas programit.
3. Akomodim në hotel për 2 netë në Amsterdam, dhe 2 netë në Paris
4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
6. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një çantë me përmasa deri në 40 x 20x 23cm. (Kujdes – Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).
.

NË ÇMIM NUK PËRFSHIHET

1. Gjithcka që nuk është përmendur në rubriken perfshihet ne cmim
2. Drekat dhe Darkat
3. Hyrjet në monumente dhe muzeume.
4. Taksa lokale e cila paguhet ne recepsionSHENIME:

Duhet të dini se:

——————————————————-
Nisja do të bëhet si me poshte:
➤ Nga aeroporti Nene Tereza, ku duhet te paraqiteni minimumi 2 ore perpara
——————————————————-
DOGANA
1) Pashaporte me vlefshmeri minimumi 6 muaj
2) Nuk duhet te keni kaluar ne 6 muaj e fundit me shume se 90 dite qendrimi ne vendet e BE
——————————————————-
INFORMACIONE
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) është me ekstra pagesë ne vlerën 50% mbi çmimin për person.
► Nëse krevati nuk do të jetë dopjo, atëherë do të jenë dy krevate teke të bashkuar.
► Nëse shtrati për personin e tretë/katërt nuk do jetë standart, atëherë do jetë sofa bed (shtrat i shtuar në dhomë).
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, skadenca e mjetit identifikues, etj.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjec dhe udhëton pa praninë e njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar në gjuhën angleze.
► Ekziston mundësia që disa nga përmbajtjet e hotelit/udhëtimit të mos jenë aktualisht në funksion për shkak të rrethanave objektive, të cilat operatori nuk mund të ndikojë.
Cmimet dhe disponueshmeria e muzeumeve, eskursioneve dhe cdo aktivitet tjeter lokal mund te ndryshojne dhe jane pergjegjesi e vete Operatoreve Lokale qe mundesojne keto shitje.
Per cdo ndryshim ne lidhje me keto aktivitete, klienti lajmerohet perpara kryerjes se sherbimit.
 


Contact WhatsApp
Back
Top