Rezi

Staff member
  • Aplikimet per pune - shfryhu Gento!

Tirane
Tipi
  1. me orar te plote
Fusha | Profili i punes
  1. Agjent shitje | Menaxhim shitje
Gjuha
parantezë:
Genti punon part time edhe si Headhunter për disa klientë…
së fundmi kishte publikuar tek www.njoftime.com një pozicion për menaxher/e marketingu
Beni nga njoftime.com njihet prej kohësh me Gentin, e pa në skype me jeshile
dhe u interesua mbi rezultatin dhe rezonancën që kish patur për këtë pozicion.
Më poshtë biseda me shkurtime:

Beni - njoftime.com:
c´kemi Gento?

Genti-Headhunter:
Beno, mireee´?

Beni:
a të punon micro?

Genti:
jo më janë prish kufjet, nuk e di ca ka - kinez hesapi - ja ti them Jonidës…

Beni :
nejse...vazhdojmë si pianista me tastier-chat
Gento, si doli pozicioni i menaxherit?

Genti:
mirë mo mir, ok!

Beni :
Sa emaila të erdhën?


Genti:
nja ~ 90 copë ….po c´e do numrin, o Ben, të gjitha në kosh!

Beni :
ooou?


Genti:
c´i do, per pastërma?!
Yyyy o burra, dërgo emaila kot! …me të ngrejt nervat..

as nuk e marrin mundimin me lexu se c´a kërkohet?! c´a s´kërkohet?!
1-2-3-4 pikat që kërkoja, që ti e di, une shkruj qartë dhe shkoqur!
...
po jo mor lal, as që ja fishkëllejnë fare, se ca shkrun ti!
lef ti lef, se lef bukur!
më e forta ishte njona:
“e lexova deri në fund ofertën tuaj dhe të gjitha ca kerkoni , unë i plotësoj,
doni t'ju nis edhe një CV?”
…...
per pak ja rrasa me kepucë ekranit!

unë them: shoqerojeni kërkesën tuaj me një letër motivuese!

ti ma sjell emailin e bardhe ose vetëm me pershendetje.
me titull: CV
me email: sylarushja2106@hotmail.com

Beni:
jo mo?

Genti:
po kur te vijnë cv, në cc edhe me nja 10 emaila dhe firma të tjera?

Beni:
bo bo!

Genti:
ke nevojë ta hapësh këtë email?
copy+paste CV, attach në email dhe op xhixhi!
pse kshu bohet? …na shoku, do edhe nga une nja 2 mega CV?

Ne kosh! Delete! Delete! …vecse Delete!
….
më i miri, shkrun edhe 2 rreshta shoqerues, qe te boj pershtypje, kupto ti?
po s´thot asgjo!
dhe në ato 2 rreshta, sa gabime ka? - thu ti…….

kur s´di me shkrujt shqip, ke nevojë te shofësh a ka TOEFL-in?
apo sa kurse dhe trajnime ka bo?
...
Kur tjetri s´di me shkrujt as 1 email....
as titull, as kokë, as kembë...
ku i co mushka?
këta, edhe ta kesh biznesin flori, ta hedhin në erë!
...
ti shkrun: ju lutem CV me foto!
po pse, do me dit njeri, se ca do ti?
...
Po edhe ata që e kanë me foto CV-në, e kanë o nga celulari, o webkami, o nga albumet e fejsbukut
…une ala nuk e kuptoj kët popull!
dhe thonë pastaj, ne nuk jemi korrekt, ne nuk kthejmë përgjigje!

Beni:
Gento, une s´ja kam shumë idenë,
por, në lidhje me fotot, më bëjnë përshtypje ato që vendosen në objektet e banimit për shitje
po them: objekti kushton minimumi 70.000 Euro, po vendos 2 foto tamam, ta hajë dreqi, se nuk je duke shit kumblla!
le që edhe kumbullat po si fotografove tamam...
si duket nuk ka hyrë akoma fryma e fotos profesionale?!

Genti:
po ca kumblla thu ti?!
ore ke une nuk kanë shans këta, se e di ti si e kam klientelën..dhe pozicionet
po diku do hanë bukë edhe këta, i zejnë derën tjetrit,
ai i mban nja 3 muj dhe kshu shkon kjo punë, hidh e prit

Beni:
dmth dobët ë?...kanë ikur të hajrit?
Genti:
ka mo ka, po shumica është përtokë
më pyte për numrin e kandidatëve, prandaj të sqarova, që nuk më hyn në hesap numri!
...
në fakt 4 kandidatë, ku nuhata dicka, i ftova në intervistë
do ti, ishin për së mbari!!!
u thashë:
gjynof!
keni gjithë kët bagazh, por nuk dini ta tregoni!
po si do prezantoni nesër, produktet e firmes tek klientët? tek partnerët?

Beni:
c´a nuhate?


Genti:
po ky osht sekreti i zanotit, po s´pate nuhatje, do hash dhe
në fakt qysh ke rreshtat e parë e thith tjetrin, bon, s´bon
shikimi parë, ka a s´ka bagazh
….
po jo kshu, copy + paste cdo gjë,
CV -ja hajt ok, 99 % jane me Europass
po dallohet elementi qysh ke hyrja qe i bon muhabetit në email, ke tjetra...ke tjetra..
pastaj, 2 kishin punu në pozicione të ngjashme..
dhe ne subjekte qe ishin sagllom..

Beni :
si sagllom?


Genti:
ore ka subjekte, ku ti hyn ush e del kapterr! Me thuj kë ke pat shef dhe mos fol mo!
...
Beno, i ka zanati keto, u bona vite… të skanojmë në ajër! I njef njerzit ti, a jo?!

Beni :
po prandaj të pyeta!
po me sa shof unë, muhabeti caloka shumë tek komunikimi..prezantimi i kanditatit në letër?!

Genti:
po ca flet!?
po ku ta njof unë tjetrin, pervec se nga ca shkru në email?!
....po nuhata gjo, pastaj, e guglloj ne linkedin, fejsbuk.. e di vetë ti…

Beni :
po a ka kurse, a ka trajnime, materiale për këto gjëra?

Genti:
sa të han qentë! Plot është interneti!
Po ca trajnimi u dashka, me i kthy përgjigje kërkesës, amon?
se ma hoqën petllën, do shkencë me shkrujt 5 rreshta?!?!
Lexo ca po kërkoj dhe kapi 1 nga 1 e thuj, na 1 na 2 na 3…..
po kanë bo nga një hale me shkollë, mër Ben!

Beni :
s
i do qoftë, nëse ke disa mustra CV, letra motivuese, apo këshilla
që duhen mbajt parasysh... mi nis me email.. ti vejmë diku, kush ka qef me ecë, le ti lexojë.

Genti:
… e ke kot.. nuk mushin!
i dinë të gjitha ..edhe dreqin e din!
po ca gjona nuk janë me të thon, janë me të dhon!
Këta më duhen mu!

Beni :
e kam te qartë! po... për ata që mushin e kam fjalën!…..
a më jep leje ti publikoj ato cfarë shkrujte më lart?

Genti:
jepi shoku, në fakt u shfryva i cik dhe e kom nxi pak,
po i ka zanati kto, të fryjnë, të trashin robt!
a nigjo..ndrysho i cik emrin…dhe ca gjona aty sipër fshiji, se e di ti, Tirona sa nje tepsi byreku osht!

Beni :
pa merak!
mos harro, më sill ato materialet me email...
falemnderit.. dëgjohemi!
 


Contact
Back
Top