• Apartament cilësor, luksoz, kompletuar,tip 3+1, 130m², 2-banjo, 3-ballkone, kat 8, Pallat Ri 8-kate mbi tokë, Qera 2000€/muaj, tek Sheshi Uillson/ Bll

Cmimi Euro
2000
Me Qera: Apartament, i bollshën dhe mjaft cilësor, i mirë-investuar, i kpomletuar me të gjitha paisjet dhe mobiljet cilësore, tip 3+1, sip.120m[SUP]2[/SUP], me ballkon të madhe, 2-banjo, kati 8-të banim, në pallat të ri, 8-kate mbi tokë dhe një nëntokë, apartament me pozicion/pamje lindje/jug-lindje dhe veri-perëndim, në zonën më të mire të Tiranes, tek Sheshit "Willson", në rrugën "Sulejman Delvina", midis Stadiumit "Elmas Stërmas"/Dinamo e librit universitar, në zonën e bllokut dhe afër parkun e madhe të liqenit Tiranës, shumë afër blv."Dëshmorët e Kombit" dhe 800m (10-min në këmbë) nga qendra/Sheshi "Skënderbej".
Zona: Sheshit Uillson / Stadiumit Dinamo/Librit Universitar: ku gjendet pallati dhe apartamenti me qera, është zona më e preferuar dhe ndër më të mirat të Tiranës, jo vetëm afërsia me qendrën-Presidencën / blv."Dëshmorët e Kombit", por afërsia edhe me parkun e madhe dhe digën/liqenin artificial të Tiranës. Kjo është zonë e mirë-sistemuar, zonë e sigurtë dhe me të gjitha shërbimet, pozicioni gjeografik mundëson aksesimin dhe lidhjen shumë lehtë (edhe në këmbë) me të gjitha zonat dhe arteriet e tjera të Tiranës.

Pallati i ri 8-katësh. ku gjendet edhe ambjenti/apartamenti me qera është tek Sheshi "Uillson" dhe 50m nga Stadiumi Dinamo, në zonën më qëndrore të Tiranës, me hyrje e dalje si nga rruga "Sulejman Delvina" dhe nga rruga "Andon Zaku Çajupi", si dhe rr."Sami Frashëri". Pallati është ndërtim cilësor, i ri, i viteve 2008-2010, me 8-kate mbi tokë, ku 4-kate siperfaqe tregtare dhe 4-banim dhe 1-nën toke. Hyrje/dalje me autoveturë dhe në këmbe, për në pallat realizohet si direkt nga rr."Sulejman Delvina" dhe rr"Andon Zaku Çajupi". Pallati është me 1-hyrje/shkallë, me ashensor për 4-persona, shkallët me dritë natyrale, me 2-apartamente në kat, në një zonë mjaft të preferuar, me pozicion e pamje më të madhe nga lindja, jug-lindja dhe veri-perëndimi.
Apartamet:mjaft cilësor, i bollshëm, i super mobiluar, me planimetri funksionale, i tipit 3+1, me shumë dritë natyrale dhe pamje, lehtësisht i ajroshëm, me hapsira dhe koridor të bollshëm, me ballkone të madhe, 3-dhoma gjumi, me kuzhin-ngrenie më vehte, si dhe sogiorno/ndënja të bollshme, më vehte me oxhak, me dalje ballkon, 2-banjo-dush, dhomë tharje & lavatriçe, në katin e 8-të banim(fundit), me sipërfaqe të brendeshme 130m[SUP]2[/SUP], bashkë me ballkonet siperfaqe totale 180m[SUP]2[/SUP], me pozicion nga lindja, jug-lindje dhe veri-perendimi. Apartamenti është i bollshëm, me kubatur të lartë, me pamje qetësuese afër e larg; si nga sheshi "Uillson"/Dajti dhe Diga Liqenit/ Kodrat e Saukut dhe Selitës, si dhe në brendësi bllokut/rr.S.Frasheri. Apartamenti është komplet i shtruar me parket cilësor, me dyer druri, të bardha, me dyer-ballkoni e dritare/grila plastike, me kondicioner në çdo pjesë. Apartament, i kompletuar me të gjitha paisjet eletro-shtëpiake (përfshir makin-larje pojatash, sobe, frigorifer, lavatriçe, tharëse, tv...etj), me serviset e ndryshme (tenxhere,pjata,lug...) dhe tesha-gjumi (jorgan,batanije,çarçaf...etj).
Planimetria Apartamentit: Nga dera kryesore hyrëse futesh direkt nëkoridorin në formë L-je, nga ku kalohet në të gjitha pjesët e tjera, në fillim djathtas gjendet tualeti, përmasa normale, kompletuar e funksional, në vazhdim majtas, kuzhin-ngrënie, relativisht e bollshme, kompletuar, dalje ballkon. Po në vazhdim përball derës kryesore gjendet pjesa ndënjes/sogiorno, e bollshme, me oxhak, me 2-anë me drite-dritare, me dalje ballkon. Në pjesen tjeter te koridorit/L-së gjenden gjenden 3-dhomat gjumit, përmasa bollshme, e të kompletuara, si dhe banjo-dush.
Përdorimi mëparshëm e aktual: Që nga ndërtimi apartamenti ka qenë i përdorur nga pronarët (të zotët), por tashmë është i disponushëm për me qera, që nga 01.02.2023.
Preferencat & kushtet: Preferohet të jepet për famile me mundësi financiare, individe apo famile të huaj ose vendas. Nuk lejohen kafshë shtëpiake, kërkohet vlera e 2-muaj garanci dhe pagesa mujore çdo fillim muaji. Jepet për periudha mbi 1-vjeçare e më shumë.
Dokumentacioni: Apartamenti është me Çertifikat Pronësie, dhe për Qeranë mbahet kontratë e rregullt qeraje.
Qeraja Mujore: Në gjendejn që ndodhet, i kompletuar me gjithçka jepet me 2'000-euro €/muaj neto, si dhe shpenzimit korrente ujë, drita, tarifat e shërbimi pastrim/ ashensor... etj, përballohen nga qeramarrësi, disponibël në çdo moment.
Adresa: Tek Sheshit " Willson ", rruga "Sulejman Delvina", ose S.Frashëri, afër Stadiumit "Elmas Stermas"/Dinamo, në zonën e bllokut, dhe pranë Liqenit Artificial Tiranës, 800m (10-min në këmbë) nga qendra/Sheshi "Skënderbej" Tiranë. adgss
Cel: 0696281433 adgss
*****************************
A&D General Services Studio (A&D.G.S.S-Imobiliare)
Adresa: Blv. Bajram Curri, Ndërtesa 258, Kati 1, nr.7
St.Unazës pranë ish-Ministrisë së Shëndetësisë/përball Min.Jashtme
Tirane
Tel: +355(0) 42 340 855
Cel: +355 (0) 69 62 81 433
Email: adstudiosherbimesh@gmail.com
 


Contact WhatsApp
Back
Top