VITI I RI NĖ AMSTERDAM
Nisja: 29-12-2022 Cmimi 499 Euro
DETAJET E TURIT

Dita e Parė : Fluturimi direkt Tiranė - Eindhoven. Nisja nė orėn11:15. Mbrritja nė Eindhoven nė orėn 16.10. Transferimi me Autobus nė Utrecht. Vizitė e Monumenteve Kryesore tė Qytetit. Vazhdimi i udhėtimit pėr nė Amsterdam. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel.
Dita e Dytė: Mėngjesi nė Hotel. Vizitė panoramike e qytetit. Duke udhėtuar me autobus do te keni mundėsinė te vizitoni pjesėn e vjetėr dhe tė re tė Amsterdamit. Vizitohet Sheshi Magna. Veshja e jashtme e Pallatit mbreteror eshte fasada mė e bukur e Sheshit Magna. Vizitė nė muzeumin Rijks nė Amsterdam, Shtėpitė tregtare tė shekullit tė 17-tė dhe kishat me kembanat e tyre te shek 16 dhe 17. Pasdite e lirė pėr tė vizituar qendrat komerciale tė Amsterdamit.
Dita e Tretė: Mėngjesi nė Hotel. Nisja pėr vizitė nė Hagė dhe Rotterdam, ku vizitohen: Parlamenti, Pallati i Paqes dhe monumente tė tjeratė kėtyre qyteteve. Kthimi nė Amsterdam.
Dita e Katėrt: Mėngjesi nė Hotel. Nisja per nė aeroport. Fluturimi me avion direkt nė orėn 14:40. Mbrritja nė Tiranė nė orėn 17:10.

Nė pagesė pėrfshihen:
1. Udhėtimi vajtje-ardhje me avion
2. Transfertat dhe shėtitjet me autobus.
3. Akomodim nė hotel pėr 3 net qėndrimi.
4. Mėngjeset pėr tė gjitha ditėt e udhėtimit.
5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė.
6. Lejohet tė merret me vete nė avion vetėm njė ēantė me pėrmasa deri nė 40 x 20x 23cm. (Kujdes - Mbi kėto pėrmasa dhe Bagazh pėr checkin ka shpenzime ekstra).

Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.
2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume.