DETAJET E TURIT

Dita e Parė: Nisja nė oren 06:00 nga Tirana me autobus. Pas kryerjes sė veprimeve doganore kufitare nė Muriqan, vazhdimi i udhėtimit gjatė rivieres sė Malit tė Zi, ku ndalesa jonė e parė do jete qyteti magjeps tė Kotorrit, me arkitekturen e tij te vecante veneciane dhe kėshtjellen qindravjecare Ilire. Vizitė e shkurtėr e qytetit. Mbasi kemi vizituar Kotorrin i drejtohemi Portit tė Sheikve (marre nofkėn pas Fondit tė Investimit tė Dubait) nė Qytetin e Tivatit, duke shijuar perendim nė portin e yachteve. Nisja per nė Cavtat – njė qytezė turistike ku do tė njiheni me historinė e tij antike dhe bukurinė natyrore qė tė ofron. Akomodimi dhe darkė nė hotell.
Dita e Dytė: Mėngjesi nė Hotel. Vizitohet qyteti i vjetėr i Dubrovnikut – Raguza e dikurshme me kalanė dhe monumentet historike tė tij si: Farmacia mė e vjetėr e Ballkanit, Kisha Franceskane, Pallati i Dukės, Kisha e Shėn Blasius-it, Katedralja, Monumenti i Orlandos etj. Kohė e lirė pėr tė bėrė pazar ose pirė dicka nė ndonjė bar nė njė nga rrugėt mė tė populluara tė Dubrovnikut Stradun. Akomodimi dhe darkė nė hotell.
Dita e Trete: Mėngjesi nė Hotel. Rreth orės 08:00 nisja pėr nė Shqipėri. Kalimi me traget nga Gjiri i Kotorrit. Gjatė rrugės ndalohet pėr vizitė rreth 2 orė nė qytetin e Budvės ku do njihemi me historinė qė mbartin muraja mesjetare e qytetit tė vjetėr, Citadela, Statuja e Valltares si dhe Marina e Yachteve e qytetit. Me pas vazhdojme udhėtimin pėr nė Shqipėri.Me Shume Detaje: Nė pagesė pėrfshihen:
1. Udhėtimi vajtje - ardhje dhe shėtitjet me autobus.
2. Akomodim nė hotel Uvala 4* per 2 netė qėndrimi.

3. Mėngjes dhe darkė pėr tė gjitha ditėt e udhėtimit.
4. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė.

Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
• Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.

• Takstat e qytetit 2 euro per person per natė.