NAPOLI, SORRENTO, SALERNO

NISJA 27 TETOR 299 EURO

NISJA 10 NENTOR 299 EURO
NISJA 26 NENTOR 339 EURO


DETAJET E TURIT


Dita e Parė: Fluturimi nga Tirana pėr nė Bari. Nisja nė orėn 16.00. Mbrritja nė Bari nė orėn 17.15. Transferta pėr nė Napoli. Udhėtimi zgjat rreth 3 orė. Mbrritja nė Napoli. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel.Dita e Dytė: Mėngjesi nė Hotel. Paradite, shėtitje panoramike nė monumentet kryesore tė qytetit, ku vizitohen: Duomo, Pallati Mbretėror, Sheshi Plebiscito, Teatri San Carlo, Castel Nuovo,etj. Transferta pėr nė port. Nisja me traget pėr nė Ishullin Kapri. Shėtitje panoramike nė Ishull, ku vizitohen: Vila Jovis, Kisha Santa Maria, Fari, Vila San Mikele, Kisha e San Michele Arcangelo. Kthimi me traget nė Sorrento. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel.Dita e Tretė: Mėngjesi nė Hotel. Shėtitje nė Kėmbė nė Sorrento, ku vizitohen: Porti, Katedralja, Manastiri St Frencis, Bazilika Sant Antonio etj. Nisja pėr nė Positano. Shėtitje nė kėmbė nė Positano, ku vizitohen: Kisha Santa Maria Assunta dhe Porti. (Kujdes, Autobuzi nuk lejohet tė zbresė nė qendėr. Shkohet nė kėmbė apo me autobuzėt loklaė). Amalfi. Shėtitje nė kėmbė nė Amalfi, ku vizitohen: Katedralja, Muzeu i Letrės, Chiostro del Paradiso, etj. Vazhdohet Udhėtimi pėr nė Salerno. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel.Dita e Katėrt: Mėngjesi nė Hotel. Paradite, shėtitje panoramike nė monumentet kryesore tė qytetit, ku vizitohen: Kėshtjella Arecchi, Katedralja Salernos, Kopshtet Minerva, Katedralja Salernos, Shėtitorja, etj. Transferta pėr nė Aeroportin e Barit. Fluturimi Bari - Tiranė. Nisja nga Bari nė orėn 17.55. Mbrritja nė Tiranė nė orėn 18.50Nė pagesė pėrfshihen:
1. Fluturimi me avion Tiranė - Bari - Tiranė
1. Udhėtimi me traget Sorrento - Kapri.
2. Transfertat dhe shėtitjet me autobus.
3. Akomodim nė Hotel, 1 natė nė Salerno, 1 natė nė Sorrento dhe 1 natė nė Napoli
4. Mėngjeset nė Hotele.
5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė.

Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.
2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume.