DETAJET E TURIT

Dita e Parė: Fluturimi Direkt Tiranė - Vjenė. Nisja mė 07.10 - Mbrritje nė Vjenė mė 08.55. Transfertė pėr nė Hotel. Sistemimi nė Hotel. Pasdite shėtitje e lirė. Fjetje nė Hotel.
Dita e Dytė: Mėngjesi nė Hotel. Vizitė nė Monumentet e Vienės, si: Muzeu i Arteve tė Bukura, Opera e Vienės, Parlamenti, Bashkia e Qytetit. Fjetje nė Hotel.
Dita e Tretė:Mėngjesi nė Hotel. Vazhdon vizita nė Universitetin Kryesor, Teatrin Kombėtar dhe Kishėn Kushtimore, Holfburg - Residenca 600 vjecare e Hasburgėve dhe Pallati Schonbrunn - Residenca e meparshme verore e familjes sė Hasburgeve. Fjetje nė Hotel.
Dita e Katėrt: Mėngjesi nė hotel. Transfertė pėr nė Aeroportin e Vjenės. Fluturimi pėr nė Tiranė. Nisja mė 13:55- Mbrritje mė 15:30.Me Shume Detaje: Pagesa pėrfshin:
1. Udhėtimi vajtje-ardhje me avion,
2. Transfertat dhe shėtitjet me autobus,
3. Akomodim nė hotel me 3 yje,
4. Mėngjeset pėr tė gjitha ditėt e udhėtimit,
5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė.
6. Lejohet tė merret me vete nė avion vetėm njė ēantė me pėrmasa deri nė 40 x 20x 23cm. (Kujdes - Mbi kėto pėrmasa dhe Bagazh pėr checkin ka shpenzime ekstra).

Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
• Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.
• Hyrjet nė monumente dhe muzeume.