Kliko

 1. Standart WVA kėrkon tė kontraktojė kompani pėr “Asistencė teknike audio-vizuale pėr prodhimin, post-produksionin dhe transmetimin e drejtpėrdrejtė tė Festivalit tė Rinisė '22 nė platformat dixhitale

  Kėrkohet kompani mbi: "Asistencė teknike audio-vizuale pėr prodhimin, post-produksionin dhe transmetimin e drejtpėrdrejtė dhe me cilėsi tė Festivalit tė Rinisė 2022 nė platformat dixhitale"
  Datat e aplikimit 19 maj 2022 – 1 qershor 2022 – TOR NO136FY22


  Ēdo vit, World Vision Albania (WVA) organizon eventin e Festivalit Rinor, me pėrfaqėsues tė grupeve rinore, pėrfaqėsues tė qeverisė, politikėbėrės, donatorė, korporata dhe partnerė tė tjerė. Ky event synon tė krijojė njė platformė interaktive, ku tė rinjtė nga i gjithė vendi, tė trajtojnė ēėshtje tė caktuara nė zonat ku jetojnė, pėrballė aktorėve qė kanė mundėsi tė ndikojnė nė zgjidhjen e tyre dhe t'i mbajnė ata pėrgjegjės per politikat e ndermarra. Ēdo vit Festivali i Rinisė ka njė temė tė caktuar rreth sė cilės zhvillohet i gjithė ngjarja. Ėshtė zhvilluar nė bashkėpunim me aktorė qė kanė interes pėr tė rinjtė.

  Festivali kėtė vit titullohet “1Goal4IIMPACT” dhe tema kryesore e tij ėshtė pėrdorimi i sportit, si mjet pėr tė promovuar pėrfshirjen sociale, aktivizmin e tė rinjve dhe pėrmirėsimin e shėndetit mendor dhe fizik. Festivali i Rinisė do tė ndėrthurė aktivitetet sportive me mesazhe advokuese sociale dhe mundėsi pėr tė rinjtė. Nėpėrmjet njė qasjeje pjesėmarrėse, tė rinjtė do tė lehtėsojnė njė dialog konstruktiv me palėt e interesuara nė nivel lokal dhe kombėtar, duke propozuar zgjidhje, duke avokuar dhe kėrkuar llogaridhėnie. Nė kuadėr tė kėtij projekti WVA po kėrkon tė kontraktoj kompani mbi "Asistencė teknike audio-vizuale pėr prodhimin, post-produksionin dhe transmetimin e drejtpėrdrejtė dhe me cilėsi tė Festivalit tė Rinisė 2022 nė platformat dixhitale"
  Ekspertet/ Organizatat/ Kompanite e intersuara pėr tė marrė pjesė nė kėtė thirje janė tė ftuar tė aplikojnė referuar termave tė referencės mė poshtė. Afati I Aplikimit ėshtė 1 qershor 2022.

  Per me shume informacion link me posht:

  https://www.worldvision.al/wva-kerko...oduksionin-dhe
  dokumenti bashkangjitur dokumenti bashkangjitur