DBA PRO ALBANIA sh.p.k. shoqeri ICT e kontrolluar nga DBAGroup SPA zhvillon platforma softuerike ne mbeshtetje te inxhinierisė,
te projekteve dhe asset management, te sigurise dhe te kontrollit ne automatizimitindustrial;
zbaton zgjidhje pėr automatizimin e proceseve qė lidhen memenaxhimin e ciklit jetėsor dhe funksionimin e rrjeteve infrastrukturore teknologjike,
logjistike, rrugore - autostradale dhe ofron shėrbime konsulencetė Teknologjisė sė Informacionit dhe Komunikimit pėr menaxhimin e veprave dheinfrastrukturave.


Departamenti
: IT
Pozicioni: Software Analyst Developer Java

Pershkrimi:
Personi i kėrkuar, do tė ketė pėr detyrė tė projektojė, zhvillojė dhe mirėmbajė platformat softuerike tė kompanisė.
Ai do tė jetė pėrgjegjės pėr hartimin e dokumentacionit teknik qė shoqėron aplikacionet e zhvilluara sipas praktikave mė tė mira tė pėrbashkėta.
Ndėrveprimi me ekipin funksional do tė jetė i nevojshėm pėr t'i mbėshtetur ate nė pėrcaktimin dhe hartimin e specifikimeve tė testit.
Kualifikimet dhe kėrkesat
• Diplomė ne fushen Informatike ose ekuivalente.
• Te kete njohuri tė gjuhėve Java dhe Javascript pėr Windows, Linux dhe SQL.
• Te kete njohuri tė gjuhės MS SQL Server.
• Dinamizėm dhe aftėsi pėr tė punuar nė ekip sipas objektivave.
• Te kete aftesi te punoje me standarde tė larta cilėsie dhe saktėsie dhe te jete autonom nė menaxhimin e projekteve tė caktuara.
• Te kete njohuri te mjaftueshme te gjuhes angleze
Ju lutemi, dėrgoni aplikimin tuaj tė plotė dhe CV- nė ne anglisht ose italisht, tek adresa: office@brahimajferizajlaw.al;


Departamenti: Digital Engineering Technologies
Pozicioni: SOFTWARE DEVELOPER SENIOR FULL STACK

Kualifikimet dhe kėrkesat
• Diplomė Bachelor nė Inxhinieri Informatike, Shkenca kompjuterike ose ekuivalente.
• 3 vite eksperience pune nė zhvillimin e portaleve dhe aplikacioneve web-based nė mjedisin .NET.
• Njohuri tė shkėlqyera tė gjuhės programuese C # dhe mjedisit .NET Core.
• Te kete aftėsi pėr tė zhvilluar analiza funksionale dhe specifikime teknike.
• Te kete aftėsi pėr tė modeluar dhe dizajnuar bazat e tė dhėnave (diagramet ER, modelet relacionale, etj.)
• Te kete aftėsi pėr tė dizajnuar dhe zhvilluar portale dhe aplikacione web-based .
• Te kete njohuri pėr modelet kryesore tė projektimit dhe aplikimet e tyre (SOLID, etj.)
• Te kete njohuri pėr teknologjitė e klientit / front-end pėr ueb: Typescript, JavaScript, jQuery, CSS3, HTML5, XML, Json
• Te kete njohuri tė shkėlqyera tė gjuhės SQL dhe tė DBMS kryesore SQL (MySql, Microsoft Sql Server, MongoDB, etj.)
• Te kete njohuri tė shkėlqyera tė mjediseve mė tė njohura tė zhvillimit (Visual Studio, VS Code) dhe kohėn e funksionimit (Tomcat, JBoss, etj.)
• Te kete njohuri tė shkėlqyera tė GIT
Te preferueshme qe plotėsojnė profilin duke e bere njė element preferencial:

• njohuri tė gjuhėve dhe mjeteve tė modelimit dhe pėrfaqėsimit UML, BPMN
• aftėsi nė zhvillimin e ndėrfaqeve tė integrimit dhe arkitekturave tė orientuara nga shėrbimi (web service, SOAP / REST, WSDL, ...)
• aftėsi mbi Identity server
• aftėsi nė bazat e tė dhėnave NoSQL
• aftėsi pėr arkitekturat dhe mikroshėrbimet e shpėrndara dhe teknologjitė pėrkatėse (ode messaggi, gateway, discovery, Docker, Kubernetes, ecc. )
• njohuri pėr tė paktėn njė platformė pėr analizėn, raportimin dhe integrimin e tė dhėnave
• aftėsi nė zhvillimin e aplikacioneve tė realitetit tė shtuar dhe virtual duke pėrdorur platformėn Unity
• aftėsi nė fushėn machine learning e data mining
• njohuri tė Matlab, Python ose R

Gjithashtu konsiderohen kėrkesa:
• aftėsi pėr punė ne grup;
• aftėsia pėr tė kryer nė mėnyrė tė pavarur aktivitetet e caktuara;
• orientimi drejt rezultateve dhe respektimi i afateve;
• vėmendje ndaj cilėsisė sė rezultateve;
• njohuri te mira tė gjuhės angleze

Ju lutemi, dėrgoni aplikimin tuaj tė plotė dhe CV- nė ne anglisht ose italisht, tek adresa: office@brahimajferizajlaw.al; brahimaj.law@gmail.com

Departamenti
: ICT
Pozicioni: APPLICATION SUPPORT ASSISTANT

Pershkrimi:
Personi i kėrkuar, pjese e team te Application Assistant, do tė kujdeset pėr menaxhimin dhe zgjidhjen e ticket tė hapura nga klienti, duke raportuar drejtpėrdrejt te Menaxheri i Shėrbimit.
Ekipi i Asistentit tė Aplikimit menaxhon tė gjitha nivelet e asistencės, nga niveli i parė deri nė nivelin e tretė.
Nė lidhje me vjetėrsinė e tij, Asistenti do tė duhet tė pėrpunojė ticket qė i janė caktuar nga Menaxheri i Shėrbimit nė mėnyrė tė pavarur ose sipas kompleksitetit
duke u ndėrlidhur me ekipin funksional dhe/ose tė zhvillimit, nė pėrputhje me praktikat mė tė mira tė pėrbashkėta.
Kualifikimet dhe kėrkesat
• Diplomė Bachelor nė Informatike ose ekuivalente.
• 1 vit eksperience pune nė zhvillimin softuerit tė fituar mundėsisht nė sektorin e zhvillimit tė web
• Pėrvojė e dėshmuar me pėrdorimin e MS SQL Server
• Njohuri bazė tė gjuhėve Java dhe Javascript
• Dinamizėm dhe aftėsi pėr tė punuar nė ekip dhe sipas objektivave
• Aftėsi tė forta pėr zgjidhjen e problemeve, pėrcaktimin e problemeve, pėrshtatjen, fleksibilitetin dhe autonominė
• Duhet tė jetė nė gjendje tė pėrballojė situata stresuese
• Te kryeje punen me standarde tė larta cilėsie dhe saktėsie
• Te kete njohuri te mjaftueshme te gjuhes angleze
Ju lutemi, dėrgoni aplikimin tuaj tė plotė dhe CV- nė ne anglisht ose italisht, tek adresa: office@brahimajferizajlaw.al; brahimaj.law@gmail.com

Departamenti: ICT
Pozicioni: SOFTWARE DEVELOPER JAVA

Pershkrimi:
Personi i kėrkuar, do jete pjese e ekipit te zhvillimit tė softuerit, do tė kujdeset pėr zhvillimin, mirėmbajtjen dhe zgjerimin e suite software legacy tė DBA,
duke raportuar te Menaxheri i Projektit. Nė tė njėjtėn kohė me zhvillimin,
ai do tė jetė pėrgjegjės pėr hartimin e dokumentacionit teknik qė shoqėron aplikacionet e zhvilluara sipas praktikave mė tė mira tė pėrbashkėta.
Ndėrveprimi me ekipin funksional do tė jetė i nevojshėm pėr t'i mbėshtetur ata nė pėrcaktimin dhe hartimin e specifikimeve tė testit.
Kualifikimet dhe kėrkesat
• Diplomė Bachelor nė Informatike ose ekuivalente.
• 2 vite eksperience nė zhvillimin e softuerit, mundėsisht tė fituar nė sektorin e zhvillimit tė ueb-it
• Njohuri tė gjuhėve Java dhe Javascript pėr Windows, Linux dhe SQL
• Ėshtė njė kėrkesė preferenciale tė kete pėrvojė tė fituar me pėrdorimin e MS SQL Server
• Dinamizėm dhe aftėsi pėr tė punuar nė ekip dhe sipas objektivave
• Aftėsi tė forta pėr zgjidhjen e problemeve dhe pėrcaktimin e problemeve
• Duhet tė jetė nė gjendje tė pėrballojė situata stresuese
• Te kryeje punen me standarde tė larta cilėsie dhe saktėsie dhe ėshtė autonome nė menaxhimin e projekteve tė caktuara
• Te kete njohuri te mjaftueshme te gjuhes angleze
Ju lutemi, dėrgoni aplikimin tuaj tė plotė dhe CV- nė ne anglisht ose italisht, tek adresa: office@brahimajferizajlaw.al; brahimaj.law@gmail.com
+Apliko