Qendra e Studimit "Schritte" njofton se per muajt ne vijim janė hapur orare (paradite dhe mbasdite) pėr kurse tė reja, pėr nivele tė ndryshme.

Frekuenca: 2 ose 3 Herė nė javė.
Pjesėmarrja: deri nė 5 Persona
Kohėzgjatja: rreth 7 javė


Kurs Intensiv,frekuenca: 5 Herė nė javė ( nga e h
ėna nė tė premte)
Pjesėmarrja: deri nė 5 Persona
Kohėzgjatja: rreth 4 javė

Pėrkushtimi do tė jetė nė pesė aspektet kryesore qė nevojiten pėr tė pėrvetėsuar gjuhėn
: lexim, shkrim, gramatik, dėgjim dhe e folur.NXITONI!!!!!