E.M.A.S Metal Construction eshte shoqėri qe operon nė fushėn e perpunimit te hekurit si dhe ne realizimin e konstruksioneve mekanike dhe karpenterise metalike, per industri , energjitike, dhe miniera .
Selia e Kompanise gjendet ne Rrugen Nacionale Vore-Maminas Km.1, ku dhe disponon njė kapanon me njė sipėrfaqe prej 1000 metra katrorė i cili ėshtė i pajisur me makineri tė ndryshme te cilat krijojne nje Oficine Metal Mekanike te kompletuar. Makinerite dhe kapacitetet e prodhimit te tyre janė: Piegatrice me 4 akse 160 ton per kthimin e llamarinave me gjeresi 4m dhe trashesi deri ne 12mm, Tranxhe per prerjen e llamarinave me trashesi deri ne 12mm, Kalander me tre rrula per kalandrimin e llamarinave me gjeresi 3m dhe trashesi deri ne 25mm, Plazem per prerjen kompjuterike me forma te ndryshme te llamarinave deri ne 54mm ,Torno paralele gjatesia e punimit 6ml diametri 1.8ml, Torno paralele gjatesia e punimit 3ml diameter 500mm, Torno paralele 800x360mm, 2 Trapan radial per shpime me punto me diameter deri 50mm, 2 Sharra mekanike automatike dhe gjysemautomatike , Punzonatrice 120Ton, Freze Mexim, Stocatrice per realizimin e kiavetave, Ratifike tangjenciale,Puntatrice, Saldatrice te fuqive te ndryshme etj.

Falė njė eksperiencė shumė vjeēare tė krijuar nė Itali, Shoqėria ėshtė e specializuar per realizimin e konstruksioneve mekanike dhe karpenterive te cdo lloji duke filluar nga ato me te lehta deri ne ato me te rendat.


Duke iu referuar tė dhėnave tė pėrmendura mė lart ne jemi duke pritur pėr interesimin tuaj nė tė gjitha format e bashkėpunimit tė mundshėm per cdo ekzigjence qe Ju mund te keni per ate qe Ne mund tė realizojme.

Kontaktet tona jane:
Web page: www.emas.al
email: info@emas.al
Cel. :+355682575233