Doni te hapni nje biznes te ri autoservis, elektroauto, lyerje makina, gomisteri, varreza makinash,etj dhe ju duhet te regjistroni ne QKB???
Ofroj "DAP"(Dėshiminė e Aftėsisė Profesionale) pėr Pėrgjėgjėsin Teknik tė veprimtarisė sė autoriparimit (kodi VII.3.B.1) pėr nėnkategoritė:
a) Autoservise - riparim dhe tė mirėmbajtje e pjesėve mekanike dhe tė motorit.
b) Autoservise - riparimin dhe mirėmbajtjen karrocerie.
c) Autoservise - riparimin dhe mirėmbajtjen impianti elektrik.
ē) Gomisteri - riparimin dhe mirėmbajtjen e gomave.
d) Blerje dhe shitje e mjeteve me motor dhe rimorkiove.
dh) Mbledhje, depozitim, shkatėrrimin e mjeteve rrugore ose tė pjesėve tė tyre tė dala jashtė pėrdorimit apo tė braktisura

Cel.: 0672241454

INFO:
“Deshmi te aftesise profesionale” te Pergjegjesit Teknik per subjektet qe ushtrojne veprimtarine ne autoriparim me kodin VII.3.B.1. Njohja dhe pervetesimi i dispozitave te ligjit nr.9573, date 03.07.2006 “per autoriparimet, shitblerjen, depozitimin e mjeteve rrugore me motor, te rimorkiove dhe pjeseve te tyre te dala jashte perdorimit ose te braktisura dhe per veprimtarite qe lidhene me to”.
Licensimi i subjekteve qė ushtrojnė veprimtari autoriparimi me kodin VII.3.B.1

1. Ushtrimi i veprimtarisė sė autoriparimit(me kodin VII.3.B.1), sipas pėrcaktimeve tė bėra nė kėtė ligj, u lejohet vetėm subjekteve, qė respektojnė legjislacionin nė fuqi pėr qarkullimin rrugor dhe pėr normat e kujdesit ndaj mjedisit, ndaj ndotjeve dhe parandalimit tė dėmtimeve dhe qė janė tė liēensuara sipas kėtij ligji.
2. Licensimi i subjekteve juridike, qė ushtrojnė veprimtari autoriparimi me kodin VII.3.B.1 bėhet pranė pranė QKB, ku subjekti ka selinė, nė regjistrin e hapur pėr kėtė qėllim.
3. Regjistri ndahet nė 6 nėnkategori:
a) pėr veprimtaritė e riparimit dhe tė mirėmbajtjes sė pjesėve mekanike dhe tė motorit;
b) pėr riparimin dhe mirėmbajtjen e karrocerisė;
c) pėr riparimin dhe mirėmbajtjen e impiantit elektrik;
ē) pėr riparimin dhe mirėmbajtjen e gomave;
d) pėr subjektet qė blejnė, shesin mjete me motor dhe rimorkio;
dh) pėr subjektet qė mbledhin, depozitojnė, shkatėrrojnė mjetet ose pjesė tė tyre tė dala jashtė pėrdorimit apo tė braktisura.
4. Subjektet, pėr fillimin e veprimtarisė me kodin VII.3.B.1,regjistrohen nė regjistėr dhe mė pas pajisen nga QKB me liēensėn pėrkatės, ku pėrcaktohet edhe lloji i veprimtarisė qė do tė ushtrohet.
5. Ēdo subjekt mund tė licensohet nė njė ose mė shumė nenkategori tė regjistrit, nė pėrputhje me veprimtaritė qė do tė ushtrojė.
6. Subjektit nuk i lejohet tė kryejė autoriparime tė tjera nga ato tė pėrcaktuara nė regjistėr, pėr tė cilat ėshtė pajisur me leje.#autoservis #servis #riparim #pergjegjesteknik #inxhiniermekanik #autoriparime #lyerjemakinash #xhenerik #mekanik #elektroauto #shitje #shitjeauto #autovetura #automjete #riparimkarrocerie #gomisteri #goma #varrezamakinash #pjesekembimi #pjesetereja #pjeseteperdorura #ndryshimekonstruktive #biznes #biznesiri #hapservisautomjetesh #QendraKombetareBiznesit #QendraKombetareLicensimit #Dpshtrr #MinistriaTrasportit #veshjexhamash #xhamatezinje #erresimxhamash #autogas #impiantegazi #benzinegas #sitehapservismakinash #QKB #QKL
#Abarth - #Alfa Romeo - #Audi - #Bentley - #BMW - #Cadillac - #Chevrolet - #Chrysler - #Citroen - #Dacia - #Daewoo - #Daihatsu - #Ferrari - #Fiat - #Ford - #GWM - #Honda - #Hyundai - #Isuzu - #Iveco - #Jaguar - #Jeep - Jinbei - JMC - #KIA - #Lamborghini - #Lancia - #Land Rover - #Lexus - #Lotus - #Mahindra/Renault - #Maserati - #Mazda - #Mercedes - #MG - #Mitsubishi - #Multicar - #Nissan - #Opel/Vauxhall - #Peugeot - #Porsche - #Renault - #Rolls Royce - #Rover - #Saab - #Samsung - #Seat - #Shuanghuan - #Skoda - #Smart - #SsangYong - #Subaru - #Suzuki - #Tata - #Volkswagen - #Volvo, #diagnose #servismakinash #kompiuterpermakina #delphi #autocom #programpermakina #autodiagnoze #riparimmakinash #automjet #difekt #pjesekembimi #DPF #FAP #ECU #ABS #ESP #BAS #OBD2 #EBS #MBS #HBS

Cel. : 0672241454

WhatsApp