RIMINI, VERONA, VENECIE

Nisja: 14-03-2023
CMIMI 349 EURO
DETAJET E TURIT

Dita e Parė: Nisja nga Tirana me avion pėr nė Venecie. Nisja mė 07.25. Mbrritja nė Venecie mė 09.10. Nisja pėr nė Verona. Udhėtimi zgjat rreth 2 orė. Vizitė e Monumenteve Kryesore tė Veronės: Shtėpia Xhuljetės, Arena Veronės, Piazza Erbe, Arche Scaligere, Via Mazzini, Kulla Lamberti. Transfertė nė Hotel pranė Venecies. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel.Dita e Dytė: Mėngjesi nė Hotel. Vizitė nė Monumentet Kryesore tė Venecies: Piazza San Marco, Ura Rialto, Palazzo Ducale, Bazilika San Marco etj. Fjetje nė HotelDita e Tretė: Mėngjesi nė Hotel. Nisja pėr nė San Marino. Vizitė nė San Marino: Kėshtjella dhe rrugicat karakteristike nė San Marino. Kthimi pėr nė Rimini. Vizitė e Monumenteve kryesore nė Rimini: Ura Tiberius, Arch Augustus, Sheshi Tre Martiri, Piazza Cavour, Tregu vjetėr i peshkut, Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel. Dita e Katėrt: Mėngjesi nė Hotel. Transfertė pėr nė Aeroportin e Riminit. Fluturimi pėr nė Tirane. Nisja nė orėn 12.55. Mbrritja nė Tiranė nė 14.20.

Nė pagesėn pėrfshihen:
1. Udhėtimi vajtje-ardhje me avion
2. Transfertat dhe shėtitjet me autobus.
3. Akomodim nė hotel.
4. Mėngjeset pėr tė gjitha ditėt e udhėtimit.
5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė.
6. Lejohet tė merret me vete nė avion vetėm njė bagazh me pėrmasa deri nė 40 x 30 x 20 cm. (Kujdes - Mbi kėto pėrmasa dhe Bagazh pėr checkin ka shpenzime ekstra).

Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.
2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume.
3. Nuk ėshtė pėrfshirė Trageti nė Venecie.


WhatsApp