UDHĖTIM NĖ MADRID

[COLOR=#FDB714 !important] Madrid[/COLOR]
Tipi I Turit: Ture Nė GrupeFjetje Dhe Mėngjes (BB)
DETAJET E TURIT

Dita e Parė: Fluturimi direkt Tiranė - Madrid. Nisja nga Tirana nė orėn 17.30, Mbrritja nė Madrid nė orėn 20:55. Transferimi nė Hotel. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel.Dita eDytė: Mėngjesi nė Hotel. Vizitė Panoramike e Monumenteve kryesore tė qytetit: Parku Buen Retiro, Prado Museum, Plaza Mayor, Mercado San Miguel, Armory, Royal Palace, Tempulli del Debod, Puerta del Sol, Biblitoteca National, Stadiumi Santiago Bernabeu, Gran Via.
Dita eTretė : Mėngjesi nė Hotel. Nisja pėr nė Avila. Udhėtimi zgjat rreth 1 orė e 30 minuta. Vizitė Panoramike e Monumenteve kryesore tė qytetit: Katedralja, Plaza Mercado Chico, Puerta del Alcazar, Muret Rrethuese te Aviles, Kisha Santa Teresa, Palaco de los Verdugo, Manastiri Santo Tomas. Vazhdon Udhėtimi pėr nė Segovia. Zgjat rreth 1 orė Vizitė Panoramike e Monumenteve kryesore tė qytetit: Ujėsjellėsi Segovias, Fortesa Alcazar, Katedralja Segovias, Muret Rrethuese, Mirador de la Pradera de San Marcos, Casa de los Picos, Calle Real de Segovia, Lagja Jewish, Casa Real de la Moneda. Kthimi pėr nė Madrid. Zgjat rreth 1 orė. Fjetje nė Hotel.Dita e Katėrt: Mėngjesi nė Hotel. Mėngjesi nė Hottel. Nisja pėr nė Toledo. Udhėtimi zgjat rreth 1 orė. Vizitė Panoramike e Monumenteve tė Qytetit: Katedralja e Toledos, Fortesa Alcazar, Manastiri Saj Juan de los Reyes, Puerta Bisagra, Puente de San Martin, Mirador del Valle, Sinagoga Juderia, Muzeu El Greco. Transferta nė Aeroportin e Madridit. Fluturimi direkt Madrid - Tiranė. Nisja nga Madridi nė orėn 19.35. Mbrritja nė Tiranė nė orėn 22:55.


Opsionale: Vizitė e Pallatit Mbretėror.
Opsionale: Vizitė e Muzeumit PradoNė pagesė pėrfshihen:

1. Udhėtimi vajtje-ardhje me avion Tiranė - Madrid - Tiranė.
2. Transfertat dhe Shėtitjet me autobus.
3. Akomodim nė hotel.
4. Mėngjeset pėr tė gjitha ditėt e udhėtimit.
5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė.
6. Lejohet tė merret me vete nė avion vetėm njė ēantė me pėrmasa deri nė 40 x 20x 25 cm. (Kujdes - Mbi kėto pėrmasa dhe Bagazh pėr checkin ka shpenzime ekstra).

Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.
2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume.
Kujdes:

Nėse ndryshojnė kriteret pėr hyrjen nė Spanje, dhe bėhet i pamundur organizimi i udhėtimit, kthehet pagesa, pa vlerėn e biletės, vlerė e cila mbetet nė Kompaninė Ajrore,
Ne do tė kryejmė proēedurėn pėr kthim edhe tė kėsaj vlere, por nuk garantojmė kthimin e saj.