UDHTIM N ABU DHABI DHE DUBAI Nisja: 09-01-2023 Nisja: 09-01-2023
9 Janar / 6 Dit

Cmimi 499 euro


DETAJET E TURIT

PROGRAMI ME 5 DITEDita e Par: Paraqitja n Check in 2 or para nisjes. Fluturimi Direkt Tiran - Abu Dhabi. Nisja nga Tirana n orn 18:10 - Mbrritja n Abu Dhabi n orn 01:25 . Transferta me Autobus nga Aeroporti n Hotel. Sistemimi dhe Fjetje n Hotel.
Dita e Dyt: Mngjesi n Hotel. Vizit n Abu Dhabi me autobus. Vizit panoramike e t gjitha pikave interesante t qytetit, si Xhamia e Sheikut Zayed, Poli Flamurit, Fshati Heritage, Ishulli Yas (me pistn e Garave Formula 1, Parku Ferrari,etj). Transferimi n Dubai.
(Opsionale), Bilete hyrje pr tek Dubai Frame. Eksperienca n kt kompleks fillon me informimin mbi historine e qytetit, t tashmes s tij duke pasur nje panoramike t pjess s re dhe t vjeter t Dubait dhe mbaron me t ardhmen e qytetit-mrekulli.
Sistemimi dhe Fjetje n Hotel.Dita e Tret: Mngjesi n Hotel. Nj vizit panoramike n Dubai ku vizitohen: Pallati e Sheikut t Dubait Mohammed Al-Maktum, lagja me e vjetr n Dubai Al Bastakiya, Hoteli me 7 yje Burj Al Arab, Qndra Madinat Jumeirah, Palma e Jumeiras, Sheikh Zayed Road, Qndra Mall of Emirates, ku mund t bni ski n dbor artificiale. M pas i drejtohemi lagjes m luksoze t qytetit n Dubai Marina ku ndodhet klubi i yachteve t Dubait. N fund, tek Kompleksi Downtown Dubai i cili prfshin: Kulln m t lart n Bot Burj Khalifa, Qendra tregtare m madhe n bot Dubai Mall si dhe nj nga shfaqjet m t bukura n qytetit Shatrvani Krcimtar.
(Opsionale), Xhiro n perndim, rreth 2 or me pije jo alkolike me Anije Catamaran n lagjen m luksoze t Dubait - n Dubai Marina. Zona me prqndrimin m t madh te qiellgrvishtsave n Dubai. Me piknisje n Klubin e yachteve superluksoz t qytetit kjo xhiro ofron mundsin t magjepseni nga deti me pamjet e Dubai Marins dhe nj pjes t ishullit artificial Palm Jumeirah.

(Opsionale), Dark me pamje nga shfaqja m e bukur n qytet - Shatrvani Krcimtar n Downtown Dubai. 4 Set menu + 1 pije te prfshir (uj ose pije freskuese) bashk me transfertn nga Hoteli.
(Opsionale), Ngjitje n Ndrtesn m t lart n bot - Burj Khalifa.

(Opsionale) Mbasdite, nisja n drejtim t Dunave ku shoferi i specializuar i shkrettirave do ju bj nj tur n shkrettir me fuoristrad. Mundsi pr t br nj foto me gamile dhe me kostumet tradicionale Arabe. Prfshir n mim: Dark me Zgar Barbeque n ambjentet karakteristike dhe tradicionale arabe n shoqrin e krcimtareve dhe tingujve t bukur t muziks orientale.
Kthimi dhe Fjetje n Hotel.

Dita e Katrt: Mngjesi n Hotel.
(Opsionale), Ngjitje n Ndrtesn m t lart n bot - Burj Khalifa.
(Opsionale) Mbasdite, nisja n drejtim t Dunave ku shoferi i specializuar i shkrettirave do ju bj nj tur n shkrettir me fuoristrad. Mundsi pr t br nj foto me gamile dhe me kostumet tradicionale Arabe. Prfshir n mim: Dark me Zgar Barbeque n ambjentet karakteristike dhe tradicionale arabe n shoqrin e krcimtareve dhe tingujve t bukur t muziks orientale.Kthimi dhe Fjetje n Hotel.

Dita e Pest: Mngjesi n Hotel. Mngjesi n Hotel. Transferta n Aeroportin e Abu Dhabit. Fluturimi direkt Abu Dhabi - Tiran . Nisja nga Abu Dhabi n orn 14:05 - Mbrritja ne Tirane 17:35.PROGRAMI ME 6 DITE
Dita e Par: Paraqitja n Check in 2 or para nisjes. Fluturimi Direkt Tiran - Abu Dhabi. Nisja nga Tirana n orn 17:25 - Mbrritja n Abu Dhabi n orn 01:25 . Transferta me Autobus nga Aeroporti n Hotel. Sistemimi dhe Fjetje n Hotel.

Dita e Dyt: Mngjesi n Hotel. Vizit n Abu Dhabi me autobus. Vizit panoramike e t gjitha pikave interesante t qytetit, si Xhamia e Sheikut Zayed, Poli Flamurit, Fshati Heritage, Ishulli Yas (me pistn e Garave Formula 1, Parku Ferrari,etj). Transferimi n Dubai.
(Opsionale), Bilete hyrje pr tek Dubai Frame. Eksperienca n kt kompleks fillon me informimin mbi historine e qytetit, t tashmes s tij duke pasur nje panoramike t pjess s re dhe t vjeter t Dubait dhe mbaron me t ardhmen e qytetit-mrekulli.
Sistemimi dhe Fjetje n Hotel.

Dita e Tret: Mngjesi n Hotel. Nj vizit panoramike n Dubai ku vizitohen: Pallati e Sheikut t Dubait Mohammed Al-Maktum, lagja me e vjetr n Dubai Al Bastakiya, Hoteli me 7 yje Burj Al Arab, Qndra Madinat Jumeirah, Palma e Jumeiras, Sheikh Zayed Road, Qndra Mall of Emirates, ku mund t bni ski n dbor artificiale. M pas i drejtohemi lagjes m luksoze t qytetit n Dubai Marina ku ndodhet klubi i yachteve t Dubait. N fund, tek Kompleksi Downtown Dubai i cili prfshin: Kulln m t lart n Bot Burj Khalifa, Qendra tregtare m madhe n bot Dubai Mall si dhe nj nga shfaqjet m t bukura n qytetit Shatrvani Krcimtar.
(Opsionale), Xhiro n perndim, rreth 2 or me pije jo alkolike me Anije Catamaran n lagjen m luksoze t Dubait - n Dubai Marina. Zona me prqndrimin m t madh te qiellgrvishtsave n Dubai. Me piknisje n Klubin e yachteve superluksoz t qytetit kjo xhiro ofron mundsin t magjepseni nga deti me pamjet e Dubai Marins dhe nj pjes t ishullit artificial Palm Jumeirah.
(Opsionale), Dark me pamje nga shfaqja m e bukur n qytet - Shatrvani Krcimtar n Downtown Dubai. 4 Set menu + 1 pije te prfshir (uj ose pije freskuese) bashk me transfertn nga Hoteli.

Dita e Katrt: Mngjesi n Hotel.
(Opsionale), Ngjitje n Ndrtesn m t lart n bot - Burj Khalifa.
(Opsionale) Mbasdite, nisja n drejtim t Dunave ku shoferi i specializuar i shkrettirave do ju bj nj tur n shkrettir me fuoristrad. Mundsi pr t br nj foto me gamile dhe me kostumet tradicionale Arabe. Prfshir n mim: Dark me Zgar Barbeque n ambjentet karakteristike dhe tradicionale arabe n shoqrin e krcimtareve dhe tingujve t bukur t muziks orientale.Kthimi dhe Fjetje n Hotel.

Dita e Pest: Mngjesi n Hotel. T lir pr Shopping dhe Ekskursione Opsionale.

Dita e Gjasht: Mngjesi n Hotel. Transferta n Aeroportin e Abu Dhabit. Fluturimi direkt Abu Dhabi - Tiran . Nisja nga Abu Dhabi n orn 14:05 - Mbrritja ne Tirane 17:35.Hoteli qe akomodohen klientet ne Dubai per muajin JANAR eshte: ECOS Dubai Hotel (Hoteli disponon vetem dhoma teke dhe dyshe , rezervimet qe jane 2 te rritur dhe nje femije mund te akomodonen ne nje dhome me dy prinderit "share bed")
Hoteli qe akomodohen klientet ne Abu Dhabi per muajin JANAR eshte: Novel Hotel City Center Abu Dhabimimi pr person t Rritur n Dhom Dyshe prfshin:

Bileta e Avionit Vajtje Ardhje.
Transfertat nga Aeroporti n Hotel dhe anasjelltas
Akomodimi n Hotel n Abu Dhabi dhe Dubai.
Mngjeset n Hotel.
Shtitjet me Autobus sipas Programit.
Shoqrues n shqip gjat gjith udhtimit.
Guida vendase n disa Shtitje.
Vetm 1 ant shpine.
Shnim: N cmim nuk prfshihet tarifa e vizs s hyrjes n Dubai prej 89 Euro dhe Siguracioni Shndetsor 15 dhe t gjitha shrbimet Opsionale.

Shtesat dhe Tarifat per Ekskursionet Opsionale:
1. Shtes pr Viz Hyrje - 89
2. Xhiro me Anije Catamaran n Dubai Marina me transfert - 42
3. Darke 4 Set menu + 1 pije me Pamje nga Shfaqja me Shatervani - 49
4. Ngjitje n Ndrtesn m t lart Burj Khalifa me transfert- 64
5. Bilet hyrje tek Dubai Frame me transfert - 47
6. Shtitje dhe Dark Safari n Shkrettir me transfert- 47

*Shnim: Nuk lejohet hyrja n xhami pr Femrat q nuk plotsojn kushtet pr nj veshje t prshtatme si mposht:
1. Kraht dhe Kmbt e mbuluar me cop jo-transparente. 2. Mbulimi i Flokve me nj shami jo-transparente.

Renditja e ekskursioneve mund te ndyshojne ne varesi te disponibilitetit.


WhatsApp