stamboll, selanik dhe sofje

nisja 11 shkurt cmimi 149 euro

DETAJET E TURIT


Dita e Parė: Nisja nga Tirana nė oren 05.00 am dhe udhėtimi me autobuz nėpėrmjet Kapshticės pėr nė Selanik. Pushime tė shkurtra gjatė rrugės. Mbrritja nė Selanik. Sistemimi nė Hotel.


Dita e Dytė: Mengjesi nė hotel. Paradite, Vizitė panoramike e Selanikut, vizitohen: Sheshi Aristotel, Kulla e Bardhė, zona Tsimiski dhe monumente tė tjera historike tė qytetit. Vazhdon udhėtimi pėr nė Stamboll. Pushime tė shkurtra gjatė rrugės. Mbrritja nė Stamboll. Sistemimi nė Hotel.


Dita e Tretė: Mėngjesi nė Hotel. Paradite, vizitė panoramike me guidė nė Monumentet Kryesore tė qytetit, si: Xhamia Blu, Hipodromi, Dollmabahce, njohja me Bazilikėn e famshme tė Shėn Sofisė, Nisja me Autobus pėr nė Akuarium.
Akuariumi i Stambollit ėshtė hapur nė Prill 2011 dhe ėshtė njė ndėr mė tė mėdhenjtė nė botė pėr nga vėllimi, shumėllojshmėria e specieve tė ujit dhe aktiviteteve.
Hyrja 17 Euro – Qėndrimi 2 orė.
Nė mbrėmje, Nisja pėr nė Kroēiere pėr Shėtitje nė Bosfor gjatė Natės, Darkė me Pije pa limit dhe Shfaqje Tradicionale dhe Moderne Turke. Hyrja 35 Euro – Qėndrimi 3 orė. Kthimi nė Hotel. Fjejte nė hotel.


Dita e Katėrt: Mėngjesi nė Hotel. Udhėtim nė Eminoy (stacioni i anijeve dhe jahteve pėr nė Bosfor).
OPSIONALE:Nisja pėr nė Sofje. Mbrritje nė Sofje. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel.


:


Me Shume Detaje: Nė pagesėn pėrfshihen:
-Udhėtimi vajtje – ardhje me autobus,
-Akomodimi nė hotel me 3 yje nė Stamboll, Sofje dhe Selanik,
-Mėngjezet pėr tė gjithė ditėt e qėndrimit.
-Shėtitjet nė Stamboll me autobus (sipas programit)
-Shoqėrues dhe guidė shqiptare, pėr tė gjithė ditėt e qėndrimit