Shiko Profilin: Sole Travel & Tours - www.njoftime.com
500 HP Bata
 • Sole Travel & Tours's Avatar
  23.11.2022, 16:08
  Krishtlindje nė Romė. 4 ditė, €399/person. Data e nisjes: 24 dhjetor. Nė ēmim pėrfshihet: 1. Udhėtimi vajtje-ardhje me avion 2. Transfertat dhe shėtitjet me autobus. 3. Akomodim nė hotel. 4. Mėngjeset pėr tė gjitha ditėt e udhėtimit. 5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė. 6. Lejohet tė merret me vete nė avion vetėm njė bagazh me pėrmasa deri nė 40 x 30 x 20 cm. (Kujdes - Mbi kėto pėrmasa dhe Bagazh pėr checkin ka shpenzime ekstra).
 • Sole Travel & Tours's Avatar
  23.11.2022, 15:57
  The Chedi Luštica Bay 5* per Krishtlindje ? Mund ta shikoni nga afer 24 - 26 Dhjetor 118€ personi + 2 Femije Falas Kjo oferte eshte limituar! Ne cmim perfshihet : Akomodimi ne Hotel 5* Lux mengjeset ne Hotel Pishina dimerore dhe SPA Parkim, Wifi. Miniclub per femijet dhe game room Transporti Vajtje Ardhje plus Guida =AZU7Z6bUfNlCxN96kh0gNI1gY3T0OnWynFaoCf9PsWRT1yztC8tWaZHfdzGrv4kxJ6k3UPvBWeRhmW0SaoIf1HtFe6FABS2upuRpOfyEy2dbzOOsz2yjIXLFa5tUmPCSeo1VuzWHP6Zzp_HUEVhO55AgrA0pIMRQ3N7KhXc_2KW-XE6MIqZIKLZ2goff85VA0xE&__tn__=*NK-R"]#Budva =AZU7Z6bUfNlCxN96kh0gNI1gY3T0OnWynFaoCf9PsWRT1yztC8tWaZHfdzGrv4kxJ6k3UPvBWeRhmW0SaoIf1HtFe6FABS2upuRpOfyEy2dbzOOsz2yjIXLFa5tUmPCSeo1VuzWHP6Zzp_HUEVhO55AgrA0pIMRQ3N7KhXc_2KW-XE6MIqZIKLZ2goff85VA0xE&__tn__=*NK-R"]#Tivat =AZU7Z6bUfNlCxN96kh0gNI1gY3T0OnWynFaoCf9PsWRT1yztC8tWaZHfdzGrv4kxJ6k3UPvBWeRhmW0SaoIf1HtFe6FABS2upuRpOfyEy2dbzOOsz2yjIXLFa5tUmPCSeo1VuzWHP6Zzp_HUEVhO55AgrA0pIMRQ3N7KhXc_2KW-XE6MIqZIKLZ2goff85VA0xE&__tn__=*NK-R"]#Kotor + 25€
 • Sole Travel & Tours's Avatar
  23.11.2022, 15:37
  Per Festat e Nentorit kemi nje Super Oferte Avala Resort 180€ cifti + 2 Femije Falas 3 Dite (Mengjes + Darke ) Pervecse eshte ne Qender te Budves Resorti ju ofron SPA , Masazh , Trajtime Bukurie , Sauna Palester & Pishina Dimerore ! Avala Resort 180€ cifti + 2 Femije Falas 3 Dite (Mengjes + Darke ) Pervecse eshte ne Qender te Budves Resorti ju ofron SPA , Masazh , Trajtime Bukurie , Sauna Palester & Pishina Dimerore !
 • Sole Travel & Tours's Avatar
  23.11.2022, 15:36
  Bianca Resort Kolasin Per Festat e Fundvitit Krishtlindje ➤ 189€ / 3 Dite Transporti + 25€ ( Nisje: 24 Dhjetor ) Viti i Ri ➤ 375€ / 4 Dite Mengjes + Darke ( Gala )
 • Sole Travel & Tours's Avatar
  23.11.2022, 15:35
  Blue Kotor Bay Premium Resort 5* Kete vit per te gjithė ju me super organizim Datė 31 Dhjetor Mreteresha e Muzikes Live Marsela Ēibukaj & Band Datė 1 Janar Super Ylli i Rock Renis Gjoka & Band 31 Dhjetor - 2 Janar 3 dite Dhome Superiore Ēmimi 299€ Dhome Superiore me Pamje nga deti 349€ Kjo oferte vlen per prenotime deri me dt 1 Dhjetor Ne cmim perfshihet : - Akomodimi 2 netė ne hotel 5* - Mengjeset & Darka per qendrimin ne hotel - Mbremja Gala e dt 31 Dhjetor - Mbremja Gala e dt 1 Janar. - Muzik Live Marsela Ēibukaj dhe Renis Gjoka - Perdorimi pishines Dimerore, sauna , jacuzzi. - Parkim & Wifi Falas Politikat e femijeve : 0-2 vjeē falas, 3 - 12 vjeē 50% zbritje
 • Sole Travel & Tours's Avatar
  23.11.2022, 15:33
  Per Festat e Nentorit ne Avala Resort & Villas Ne Qender te Budves 180€ Cifti +2 Femije / 3 Dite ( Mengjes + Darke ) 25 Nentor - 30 Nentor Zgjidhni datat Dhomat e Fundit Nxitoni per rezervim
 • Sole Travel & Tours's Avatar
  23.11.2022, 15:32
  ​Splendid Resort 5* Per Festat e Nentorit 98€ + 2 Femije falas 3 Dite Mengjesi i Perfshire Nxitoni per rezervim DHOMAT E FUNDIT
 • Sole Travel & Tours's Avatar
  21.11.2022, 11:57
  Aplikoni, me ne per =AZW0_wQgtUZ9exKtRBEShrfPShxZzaCwgoBhjuYIw-vIqz8uZMn9xlXRLQ_okAzCTcRPg1PevVAIrC75EutWlb8cu2KQ3yi9VdEreHqsZUvJHHPByAhWdRV8SFI6Ttbn2l4&__tn__=*NK-R"]#Ambasaden =AZW0_wQgtUZ9exKtRBEShrfPShxZzaCwgoBhjuYIw-vIqz8uZMn9xlXRLQ_okAzCTcRPg1PevVAIrC75EutWlb8cu2KQ3yi9VdEreHqsZUvJHHPByAhWdRV8SFI6Ttbn2l4&__tn__=*NK-R"]#Angleze! Aplikime per Vize =AZW0_wQgtUZ9exKtRBEShrfPShxZzaCwgoBhjuYIw-vIqz8uZMn9xlXRLQ_okAzCTcRPg1PevVAIrC75EutWlb8cu2KQ3yi9VdEreHqsZUvJHHPByAhWdRV8SFI6Ttbn2l4&__tn__=*NK-R"]#Turistike 6 mujore, 2 vjecare, 5 vjecare dhe 10 vjecrae Aplikime per Vize =AZW0_wQgtUZ9exKtRBEShrfPShxZzaCwgoBhjuYIw-vIqz8uZMn9xlXRLQ_okAzCTcRPg1PevVAIrC75EutWlb8cu2KQ3yi9VdEreHqsZUvJHHPByAhWdRV8SFI6Ttbn2l4&__tn__=*NK-R"]#Biznesi Aplikime per vize =AZW0_wQgtUZ9exKtRBEShrfPShxZzaCwgoBhjuYIw-vIqz8uZMn9xlXRLQ_okAzCTcRPg1PevVAIrC75EutWlb8cu2KQ3yi9VdEreHqsZUvJHHPByAhWdRV8SFI6Ttbn2l4&__tn__=*NK-R"]#pune ( kur keni nje kontrate pune, psh si artist, performues etj ) * Agjensia nuk siguron pune. Aplikime per bashkime familjare me shtetase Angleze ose te Bashkimit Europian etj.. Regjistrime per Ietls =AZW0_wQgtUZ9exKtRBEShrfPShxZzaCwgoBhjuYIw-vIqz8uZMn9xlXRLQ_okAzCTcRPg1PevVAIrC75EutWlb8cu2KQ3yi9VdEreHqsZUvJHHPByAhWdRV8SFI6Ttbn2l4&__tn__=*NK-R"]#regjistrimeperietls Aplikime per vize studenti etj... Per nje konsulence, per detajet per dokumenat mund te kaloni ne adresen tone si me poshte: SOLE TRAVEL & TOURS Rr. Durresit, Pll. 79, Kati 1re, 40 metra perpara se te shkoni tek "Hotel Colosseu " kur vini nga qendra e Tiranes, Tirana, Albania E-mail: soletravel@hotmail.com Phone: +355 4 2230668 Mob: +355 69 6056944/696153704
 • Sole Travel & Tours's Avatar
  21.11.2022, 11:56
  Sole Travel ju ofron konsulence dhe asistence per aplikime per viza si me poshte: Visa =AZUKeFGF83ehIhoZ_9z4PZDLbnRumD2vGBrImxlmWXoduumgfc4U7C_clw6AgiHknX3NBDzypi4NPPODZV8D-tkSrhmDruAU39ZyapK6uAJiGM-NMuuXcrlkivR0Z5R4BrE&__tn__=*NK-R"]#Turistike, =AZUKeFGF83ehIhoZ_9z4PZDLbnRumD2vGBrImxlmWXoduumgfc4U7C_clw6AgiHknX3NBDzypi4NPPODZV8D-tkSrhmDruAU39ZyapK6uAJiGM-NMuuXcrlkivR0Z5R4BrE&__tn__=*NK-R"]#Familjare, =AZUKeFGF83ehIhoZ_9z4PZDLbnRumD2vGBrImxlmWXoduumgfc4U7C_clw6AgiHknX3NBDzypi4NPPODZV8D-tkSrhmDruAU39ZyapK6uAJiGM-NMuuXcrlkivR0Z5R4BrE&__tn__=*NK-R"]#Biznesi,=AZUKeFGF83ehIhoZ_9z4PZDLbnRumD2vGBrImxlmWXoduumgfc4U7C_clw6AgiHknX3NBDzypi4NPPODZV8D-tkSrhmDruAU39ZyapK6uAJiGM-NMuuXcrlkivR0Z5R4BrE&__tn__=*NK-R"]#Punesimi, =AZUKeFGF83ehIhoZ_9z4PZDLbnRumD2vGBrImxlmWXoduumgfc4U7C_clw6AgiHknX3NBDzypi4NPPODZV8D-tkSrhmDruAU39ZyapK6uAJiGM-NMuuXcrlkivR0Z5R4BrE&__tn__=*NK-R"]#Studimi etj.. ne ambasadat e meposhtme: Nese aplikoni per pune ju duhet te zoteroni nje kontrate pune. Ambasada Gjermane, Japoneze Ambasada =AZUKeFGF83ehIhoZ_9z4PZDLbnRumD2vGBrImxlmWXoduumgfc4U7C_clw6AgiHknX3NBDzypi4NPPODZV8D-tkSrhmDruAU39ZyapK6uAJiGM-NMuuXcrlkivR0Z5R4BrE&__tn__=*NK-R"]#Angleze ​Ambasada =AZUKeFGF83ehIhoZ_9z4PZDLbnRumD2vGBrImxlmWXoduumgfc4U7C_clw6AgiHknX3NBDzypi4NPPODZV8D-tkSrhmDruAU39ZyapK6uAJiGM-NMuuXcrlkivR0Z5R4BrE&__tn__=*NK-R"]#Amerikane Ambasada =AZUKeFGF83ehIhoZ_9z4PZDLbnRumD2vGBrImxlmWXoduumgfc4U7C_clw6AgiHknX3NBDzypi4NPPODZV8D-tkSrhmDruAU39ZyapK6uAJiGM-NMuuXcrlkivR0Z5R4BrE&__tn__=*NK-R"]#Kanadeze Ambasada =AZUKeFGF83ehIhoZ_9z4PZDLbnRumD2vGBrImxlmWXoduumgfc4U7C_clw6AgiHknX3NBDzypi4NPPODZV8D-tkSrhmDruAU39ZyapK6uAJiGM-NMuuXcrlkivR0Z5R4BrE&__tn__=*NK-R"]#RuseAmabsada =AZUKeFGF83ehIhoZ_9z4PZDLbnRumD2vGBrImxlmWXoduumgfc4U7C_clw6AgiHknX3NBDzypi4NPPODZV8D-tkSrhmDruAU39ZyapK6uAJiGM-NMuuXcrlkivR0Z5R4BrE&__tn__=*NK-R"]#Kineze Ambasada =AZUKeFGF83ehIhoZ_9z4PZDLbnRumD2vGBrImxlmWXoduumgfc4U7C_clw6AgiHknX3NBDzypi4NPPODZV8D-tkSrhmDruAU39ZyapK6uAJiGM-NMuuXcrlkivR0Z5R4BrE&__tn__=*NK-R"]#Filipineze Ambasada =AZUKeFGF83ehIhoZ_9z4PZDLbnRumD2vGBrImxlmWXoduumgfc4U7C_clw6AgiHknX3NBDzypi4NPPODZV8D-tkSrhmDruAU39ZyapK6uAJiGM-NMuuXcrlkivR0Z5R4BrE&__tn__=*NK-R"]#Irlandes Ambasada =AZUKeFGF83ehIhoZ_9z4PZDLbnRumD2vGBrImxlmWXoduumgfc4U7C_clw6AgiHknX3NBDzypi4NPPODZV8D-tkSrhmDruAU39ZyapK6uAJiGM-NMuuXcrlkivR0Z5R4BrE&__tn__=*NK-R"]#Katarit Ambasada =AZUKeFGF83ehIhoZ_9z4PZDLbnRumD2vGBrImxlmWXoduumgfc4U7C_clw6AgiHknX3NBDzypi4NPPODZV8D-tkSrhmDruAU39ZyapK6uAJiGM-NMuuXcrlkivR0Z5R4BrE&__tn__=*NK-R"]#Polake # Ambasada =AZUKeFGF83ehIhoZ_9z4PZDLbnRumD2vGBrImxlmWXoduumgfc4U7C_clw6AgiHknX3NBDzypi4NPPODZV8D-tkSrhmDruAU39ZyapK6uAJiGM-NMuuXcrlkivR0Z5R4BrE&__tn__=*NK-R"]#Gjermane =AZUKeFGF83ehIhoZ_9z4PZDLbnRumD2vGBrImxlmWXoduumgfc4U7C_clw6AgiHknX3NBDzypi4NPPODZV8D-tkSrhmDruAU39ZyapK6uAJiGM-NMuuXcrlkivR0Z5R4BrE&__tn__=*NK-R"]#Ambasada =AZUKeFGF83ehIhoZ_9z4PZDLbnRumD2vGBrImxlmWXoduumgfc4U7C_clw6AgiHknX3NBDzypi4NPPODZV8D-tkSrhmDruAU39ZyapK6uAJiGM-NMuuXcrlkivR0Z5R4BrE&__tn__=*NK-R"]#Kanadeze Ambasada =AZUKeFGF83ehIhoZ_9z4PZDLbnRumD2vGBrImxlmWXoduumgfc4U7C_clw6AgiHknX3NBDzypi4NPPODZV8D-tkSrhmDruAU39ZyapK6uAJiGM-NMuuXcrlkivR0Z5R4BrE&__tn__=*NK-R"]#Australiane =AZUKeFGF83ehIhoZ_9z4PZDLbnRumD2vGBrImxlmWXoduumgfc4U7C_clw6AgiHknX3NBDzypi4NPPODZV8D-tkSrhmDruAU39ZyapK6uAJiGM-NMuuXcrlkivR0Z5R4BrE&__tn__=*NK-R"]#Ambasada Irlandeze etj.. =AZUKeFGF83ehIhoZ_9z4PZDLbnRumD2vGBrImxlmWXoduumgfc4U7C_clw6AgiHknX3NBDzypi4NPPODZV8D-tkSrhmDruAU39ZyapK6uAJiGM-NMuuXcrlkivR0Z5R4BrE&__tn__=*NK-R"]#aplikime =AZUKeFGF83ehIhoZ_9z4PZDLbnRumD2vGBrImxlmWXoduumgfc4U7C_clw6AgiHknX3NBDzypi4NPPODZV8D-tkSrhmDruAU39ZyapK6uAJiGM-NMuuXcrlkivR0Z5R4BrE&__tn__=*NK-R"]#konsulence =AZUKeFGF83ehIhoZ_9z4PZDLbnRumD2vGBrImxlmWXoduumgfc4U7C_clw6AgiHknX3NBDzypi4NPPODZV8D-tkSrhmDruAU39ZyapK6uAJiGM-NMuuXcrlkivR0Z5R4BrE&__tn__=*NK-R"]#viza =AZUKeFGF83ehIhoZ_9z4PZDLbnRumD2vGBrImxlmWXoduumgfc4U7C_clw6AgiHknX3NBDzypi4NPPODZV8D-tkSrhmDruAU39ZyapK6uAJiGM-NMuuXcrlkivR0Z5R4BrE&__tn__=*NK-R"]#ambasada =AZUKeFGF83ehIhoZ_9z4PZDLbnRumD2vGBrImxlmWXoduumgfc4U7C_clw6AgiHknX3NBDzypi4NPPODZV8D-tkSrhmDruAU39ZyapK6uAJiGM-NMuuXcrlkivR0Z5R4BrE&__tn__=*NK-R"]#gjermane =AZUKeFGF83ehIhoZ_9z4PZDLbnRumD2vGBrImxlmWXoduumgfc4U7C_clw6AgiHknX3NBDzypi4NPPODZV8D-tkSrhmDruAU39ZyapK6uAJiGM-NMuuXcrlkivR0Z5R4BrE&__tn__=*NK-R"]#bileta =AZUKeFGF83ehIhoZ_9z4PZDLbnRumD2vGBrImxlmWXoduumgfc4U7C_clw6AgiHknX3NBDzypi4NPPODZV8D-tkSrhmDruAU39ZyapK6uAJiGM-NMuuXcrlkivR0Z5R4BrE&__tn__=*NK-R"]#udhetime =AZUKeFGF83ehIhoZ_9z4PZDLbnRumD2vGBrImxlmWXoduumgfc4U7C_clw6AgiHknX3NBDzypi4NPPODZV8D-tkSrhmDruAU39ZyapK6uAJiGM-NMuuXcrlkivR0Z5R4BrE&__tn__=*NK-R"]#asistence#soletravel
 • Sole Travel & Tours's Avatar
  21.11.2022, 11:46
  Bileta autobuzi drejt #Italise, pothuajse cdo dite 📞📞📞📞TEl:0696153704/ 042230668 😍🚌Bileta autobuzi drej #Bullgarise vetem vajtje 50 Euro, cdo te merkure dhe te djele / v-a 80 Euro 😍🚌Bileta autobuzi drejt #Belgjikes, #Hollandes, #Zvicres Cmimi 160 Euro 😍🚌Bileta autobuzi drejt #Gjermanise nisje 4 here ne jave nga 70 90, 100, 140 Euro vetem vajtje 😍🚌Bilet autobuzi drejt #Frances nisje 2 here ne jave.. 160 Euro 😍🚌Bileta autobuzi drejt #Stambollit, 4 here ne jave 50 Euro vajtje dhe 80 Euro vajtje ardhje 😍🚌Bileta autobuzi drejt #Athines, Larisses, Selanikut etjj #Alessandria #Asti #Bergamo #Brescia #Milano #Padova #Rovato #Torino #Trevizo #Trieste #Udine #Venezia #Verona #Vicenza —————— Linja Detare140€/Vajtje. Nisja nga Tirana. #Alessandria #Ancona #Arezzo #Asti #Avelino Bologna Capua Caserta Casino Cezena Chiaveri Firenze Forli Frosinone #Genova Inchizia La Spezia Lodi Lucca Massacarrara Milano Modena Montecatini Napoli Orte Parma Perugia Pescara Piacenca Pisa Pistoia Prato Rapallo Ravena Rimini Rome Savona Sesterlevante Terni Todi Torino Tortona Valdiciano Valdarno Viaregio Siena Poggibonsi Sanbenedeto Faenza
 • Sole Travel & Tours's Avatar
  12.11.2022, 11:15
  DETAJET E TURITDita e Parė, 29 Dhjetor 2022: Udhėtimi me avion direkt Tiranė - Paris. Nisja nė orėn 17:15. Mbrritja nė Paris nė 20:15. Transferimi pėr nė Bruksel. Hotel. Udhėtimi zgjat rreth 3 orė pa ndalesa. Mbrritja nė Bruksel. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel. Dita e Dytė, 30 Dhjetor 2022: Mėngjesi nė Hotel. Paradite, vizitė panoramike e qytetit dhe monumenteve kryesore te tij. Vizitohen: Sheshi mė i bukur i Brukselit Grand Place, Shtatorja Kineze dhe Kulla Japoneze, Katedralja e Shėn Mikelit, Rezidenca Mbretėrore, Parlamenti, Pallati i Drejtėsisė, Godinat kryesore te Qeverise etj. Pasdite vonė, Transferimi pėr nė Paris. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel. Dita e Tretė 31 Dhjetor 2022: Vizitė panoramike e Parisit ku do tė shikohen: Harku i Triumfit, Place de la Conocorde, Assamble Nationale, Pallati Invalideve, Varri Napoleonit, Kopshti Tyilerive. Vizitė nė Muzeun e Luvrit. Opsionale: Darka e Vitit tė Ri. Dita e Katėrt, 1 Janar 2023: Mėngjesi nė Hotel. Vizitė nė: Kopshtet e Luxemburgut, Katedralja Notre Dame, Tour Eiffel. Shėtitje panoramike ku do tė shikohen Panteoni, Opera de Garnier, Sheshi Bastille dhe Opera mė e madhe e Francės. Kthimi dhe akomodimi nė hotel. Dita e Pestė, 2 Janar 2023: Mėngjesi nė Hotel. Opsionale: Vizitė nė Versajė. Vajtje nė Versajė €15. Kush dėshiron tė vizitojė brenda, hyrja kushton €18. (Pėr Hyrjen duhet rezervuar nė avancė) Transferimi pėr nė Rennes. Udhėtimi zgjat rreth 4 orė. Shėtitje rreth 1 orė nė Rennes. Nisja pėr nė Saint Malo. Udhėtimi zgjat rreth 1 orė. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel. Dita e Gjashtė, 3 Janar 2023: Mėngjesi nė Hotel. Shėtitje rreth 1 orė nė Saint Malo. Vazhdimi pėr nė Dinard. Shėtije rreth 1 orė nė Dinard. Vazhdimi pėr nė Mont Saint Michel. Udhėtimi zgjat rreth 1 orė. Shėtitje nė Ishullin e Famshėm Mont Saint Michel. Kthimi pėr nė Paris, Beauvais Aeroport. Udhėtimi zgjat rreth 4.5 orė. Fluturimi direkt Paris - Tiranė. Nisja nė orėn 20.50. Mbrritja nė Tiranė nė orėn 23.25.Hoteli nė Paris Novotel Poissy Orgeval 4* Nė pagesė pėrfshihen: 1. Udhėtimi vajtje-ardhje me avion 2. Transfertat dhe shėtitjet me autobus. 3. Akomodim nė hotel per 5 net qėndrimi. 4. Mėngjeset pėr tė gjitha ditėt e udhėtimit. 5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė. Nė pagesė nuk janė pėrfshirė: 1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program. 2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume.
 • Sole Travel & Tours's Avatar
  12.11.2022, 11:09
  VITI I RI NĖ BUDAPEST DHE PRAGĖ Nisja: 28-12-2022 DETAJET E TURITDita e Parė: Fluturimi Direkt Tiranė - Budapest. Nisja mė 15:30 - Mbrritje nė Budapest mė 17:00. Transferimi pėr nė Pragė. Udhėtimi zgjat rreth 7 orė pa ndalesa. Ndalesa tė shkurtra pėr pushime. Mbrritje nė Pragė. Sistemim dhe fjetje nė hotel. Dita e Dytė: Mėngjesi nė hotel. Mėngjesi ne Hotel. Paradite vizitė panoramike e qytetit dhe monumenteve kryesore tė Pragės si: Haratchani, Kisha e Loretos, Kėshtjella e Pragės, ku ndodhet dhe Selia zyrtare e Presidentit, Bazilika brenda kėshtjellės dhe Galeria Kombėtare, Katedralja Shėn Vitus, Bazilika e Shėn Xhorxhit, Pallati Mbretėror, Rrugica e artė.Shėtitje me guidė dhe autobus nė dispozicion: Lagja Vysheherad ku vizitohet Kisha e Vysheheradit, Muzeumi Kombėtar tė Pragės, kalohet nėpėrmjet sheshit tė Qytetit tė Ri, vizitohet Qyteti i vjetėr me sheshin e tij karakteristik, kalimi nėpėrmjet kullės sė orės astrologjike, kalimi dhe njohja me Urėn e famshme tė Charlsit e cila ėshtė e zbukuruar nga 30 statuja tė stileve tė ndryshme. Fjetje nė Hotel Dita e Tretė: Mėngjesi nė Hotel. Mėngjesi ne Hotel. Nisje, herėt nė mėngjes pėr nė Karlovy Vary. Udhėtimi zgjat rreth 1.5 orė. Shėtitje rreth 2 orė nė Karlovy Vary. Nisja pėr nė Budapest. Udhėtimi zgjat rreth 7 orė pa ndalesa. Ndalesa tė shkurtra gjatė udhėtimit. Mbrritje nė Budapest. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel. Dita e Katėrt: Vizitė: Ura e Luanėve, Ura e Elisabetės e cila ėshtė Ura e parė e varur nė Botė, Statuja e Shėn Gellertit, kalimi mbi urėn e Margaritės, Kodra Gellert, Kisha e Shėn Matias, Katedralja e Shėn Stefanit, Kėshtjella Vayda Hunjad, Sheshi i Heronjve, Citadela, Fortesa e Peshkatarit dhe Kėshtjella nė Buda. Fjetje nė Hotel. OPSIONALE: Darka e Vitit tė Ri. Dita e Pestė: Mėngjesi nė hotel. Transferta pėr nė Aeroportin e Budapestit. Nisja mė 13:25. - Mbėrritje mė 14.55. Fluturimi pėr nė Shqipėri. Ēmimi pėr person tė Rritur nė Dhomė Dyshe pėrfshin: 1. Udhėtimi vajtje - ardhje me avion, 2. Transfertat dhe shėtitjet me autobus, 3. Akomodim nė hotel, 4. Mėngjeset pėr tė gjitha ditėt e udhėtimit, 5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė. 6. Lejohet tė merret me vete nė avion vetėm njė bagazh me pėrmasa deri nė 40 x 30 x 20 cm. (Kujdes - Mbi kėto pėrmasa dhe Bagazh pėr checkin ka shpenzime ekstra). Nė pagesė nuk janė pėrfshirė: • Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program. • Hyrjet nė monumente dhe muzeume.
 • Sole Travel & Tours's Avatar
  12.11.2022, 11:07
  DETAJET E TURITDita e Parė: Fluturimi direkt Tiranė - Barcelonė. Nisja nga Tiranaa nė orėn 11:50, Mbrritja nė Barcelonė nė orėn 14;30. Transferimi nė Hotel. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel. Dita e Dytė: Mėngjesi nė Hotel. Shėtitje nė bulevardin Passeig de Gracia, bulevardi me markat mė tė mira nė qytet si dhe vendi ku gjenden Vilat me arkitekturėn mė tė veēantė nė qytet si Casa Mila, Majestic hotel, Casa Batllo, Casa Amatller, Casa Lleo i Morera dhe sheshi qendror i qytetit, Plaēa Catalunya, vendi ku gjendet statuja e Cesk Macia. Vazhdohet nė lagjen Gotike tė Barcelonės, me Pallatin e Muzikės Katalanase, njė vepėr shumė e bukur e Louis Domenech i Montaner. Pėrfundoihet me Sheshin Placita de la Seu, ku gjendet Katedralja e Barcelonės e Shėn Eulalisė. Dita e Tretė: Mėngjesi nė Hotel. Paradite, Vizitė: Parku i mrekullueshėm Guell, i modeluar nga Antoni Gaudi, Sagrada Familia, Katedralja e jashtėzakonshme, e cila pėrbėn edhe simbolin e qytetit tė Barcelonės, Aquariumi i Barcelonės, Parc de la Ciutadella ku gjenden Kėshtjella e tre dragojve, Monumenti Cascada si dhe Harku i Triumfit dhe Torre Agbar. Pasdite, vizitė: Sheshi Espania dhe Kodra Monjuik ku gjenden Stadiumi Olimpik dhe sheshet olimpike, Museu Catalan d'Arts. Shėtitja vazhdon tek Porti i Krociereve ku gjendet Mirador de Colom, statuja e Kristofor Kolombit, Rruga tregtare Las Rambas, ku gjendet njė prej veprave arkitekturore tė Antoni Gaudit, Palau Guell si dhe sheshi i mrekullueshėm Reial. Vazhdon vizita: Marina Olimpike me dy kullat mė tė larta, si Hotel Arts dhe Mapfre dhe tek stadiumi i FC Barcelona pėr tė vizituar muzeun edhe stadiumin e skuadrės sė qytetit. Fjetje nė Hotel. Dita e Katėrt: Mėngjesi nė Hotel. Opsionale: Vizitė nė Montserrat, ku ndodhet Manastiri i Montserratit. Pasdite vonė, Transferta nė Aeroportin e Barcelonės. Fluturimi direkt Barcelonė - Tiranė. Nisja nga Barcelona nė orėn 14.35. Mbrritja nė Tiranė nė orėn 17.10. Nė pagesė pėrfshihen: 1. Udhėtimi vajtje-ardhje me avion Tiranė - Barcelonė - Tiranė. 2. Transfertat dhe Shėtitjet me autobus. 3. Akomodim nė hotel. 4. Mėngjeset pėr tė gjitha ditėt e udhėtimit. 5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė. 6. Lejohet tė merret me vete nė avion vetėm njė ēantė me pėrmasa deri nė 40 x 20x 25 cm. (Kujdes - Mbi kėto pėrmasa dhe Bagazh pėr checkin ka shpenzime ekstra). Nė pagesė nuk janė pėrfshirė: 1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program. 2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume. Vetėm Udhėtimi pėr nė Montserrat kushton €15. Bileta per Familjen Sagrada kushton 30 euro Bileta per te vizituar Parkun Guell kushton 11 euro Kujdes: Nėse ndryshojnė kriteret pėr hyrjen nė Spanje, dhe bėhet i pamundur organizimi i udhėtimit, kthehet pagesa, pa vlerėn e biletės, vlerė e cila mbetet nė Kompaninė Ajrore, Ne do tė kryejmė proēedurėn pėr kthim edhe tė kėsaj vlere, por nuk garantojmė kthimin e saj.
 • Sole Travel & Tours's Avatar
  12.11.2022, 11:05
  UDHĖTIM NĖ COTE D'AZUR DETAJET E TURITPROGRAMI GJATE FESTAVE TE NENTORIT Dita e Parė: Fluturimi direkt Tiranė - Nisė. Nisja nga Tirana nė orėn 19.45. Mbrritja nė Nisė nė orėn 21.55. Transferimi pėr nė Nisė. Sistemimi dhe fjetje nė hotel. Dita e Dytė: Mėngjesi nė hotel. Vizitė e Monumenteve kryesore tė Qytetit tė Nisės: Teatri Kombėtar i Nisės dhe sheshi aty pranė, Garibaldi, qyteti vjetėr, Katedralja e Nisės dhe Sheshi i Drejtėsisė, Bulevardi i Anglezėve, njė prej shėtitoreve mė tė bukura tė Francės nė Mesdhe, ku ndodhen hotelet lluksoze siē janė Westminster, Hotel Royal dhe Negresco, Bulevardi i Pavjonit dhe sheshi Massena. Nisja pėr nė Monako. Mbėrritja nė Monte Karlo ku vizitohen: Shkėmbi i Monakos, Muzeu Oqeanografik, Parku i Shėn Martinit si dhe Pallati i monarkut tė principatės sė vogėl, Lungomare e Albertit tė I-rė, ku zhvillohen garat e Formula 1-shit, Sheshi i Kazinos, Fjetje nė Hotel. Dita e Tretė. Mėngjesi nė Hotel. - Nisja pėr nė Antibes, Udhėtimi zgjat 30 minuta. Ndalesė dhe vizitė rreth 30 minuta nė Antibes, Qytezė Port Jahtesh.. - Nisja pėr nė Cannes, Udhėtimi zgjat 30 minuta. Ndalesė dhe vizitė rreth 30 minuta nė Cannes, Qytezė e Modės dhe Kinemasė. - Nisja pėr nė Frejus, Udhėtimi zgjat 1 orė. Ndalesė dhe vizitė rreth 30 minuta nė Frejus, Qytezė e kohės sė Perandorisė Romake. - Nisja pėr nė Saint Tropez, Udhėtimi zgjat 1 orė. Ndalesė dhe vizitė rreth 30 minuta nė Saint Tropez, Qytezė e Famshme pėr Plazhe dhe Rezidenca Luksi. - Nisja pėr nė Hyeres, Udhėtimi zgjat 1 orė e 15 minuta. Kalim panoramik pa ndalesė nė Hyeres, Qytezė e kohės sė Mesjetės - Nisja pėr nė Toulon, Udhėtimi zgjat 30 minuta. Ndalesė dhe vizitė rreth 30 minuta nė Toulon, Qytet Port Ushtarak i Francės. - Nisja pėr nė Ciotat, Udhėtimi zgjat 50 minuta. Ndalesė dhe vizitė rreth 15 minuta nė Ciotat, Qytezė Port Peshkatarėsh. - Nisja pėr nė Cassis, Udhėtimi zgjat 30 minuta. Kalim panoramik pa ndalesė nė Cassis, Qytezė Port Peshkatarėsh. - Nisja pėr nė Marsejė, Udhėtimi zgjat 50 minuta. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel. Dita e Katėrt: Mėngjesi nė hotel. Vizitė nė Monumentet Kryesore tė Marsejės: Pika mė e lartė panoramike, simboli i qytetit, Shėn Mėria mbrojtėse e Marsejės, Notre Dame de la Garde, Porti i vjetėr dhe nė fund Pallati dhe shatėrvanet Longshamp. Transferimi pėr nė Aeroportin e Nisės. Fluturimi Nisė - Tiranė direkt. Nisja nga Nisa nė orėn 22:30. Mbrritja nė Tiranė nė orėn 00:25. PROGRAMI GJATE VITIT TE RI Dita e Parė, 28 Dhjetor: Fluturimi direkt Tiranė - Nisė. Nisja nga Tirana nė orėn 18.00. Mbrritja nė Nisė nė orėn 20.10. Transferimi pėr nė Nisė. Sistemimi dhe fjetje nė hotel. Dita e Dytė, 29 Dhjetor. Mėngjesi nė hotel. Vizitė e Monumenteve kryesore tė Qytetit tė Nisės: Teatri Kombėtar i Nisės dhe sheshi aty pranė, Garibaldi, qyteti vjetėr, Katedralja e Nisės dhe Sheshi i Drejtėsisė, Bulevardi i Anglezėve, njė prej shėtitoreve mė tė bukura tė Francės nė Mesdhe, ku ndodhen hotelet lluksoze siē janė Westminster, Hotel Royal dhe Negresco, Bulevardi i Pavjonit dhe sheshi Massena. Nisja pėr nė Monako. Mbėrritja nė Monte Karlo ku vizitohen: Shkėmbi i Monakos, Muzeu Oqeanografik, Parku i Shėn Martinit si dhe Pallati i monarkut tė principatės sė vogėl, Lungomare e Albertit tė I-rė, ku zhvillohen garat e Formula 1-shit, Sheshi i Kazinos, Fjetje nė Hotel. Dita e Tretė, 30 Dhjetor. Mėngjesi nė Hotel. - Nisja pėr nė Antibes, Udhėtimi zgjat 30 minuta. Ndalesė dhe vizitė rreth 30 minuta nė Antibes, Qytezė Port Jahtesh.. - Nisja pėr nė Cannes, Udhėtimi zgjat 30 minuta. Ndalesė dhe vizitė rreth 30 minuta nė Cannes, Qytezė e Modės dhe Kinemasė. - Nisja pėr nė Frejus, Udhėtimi zgjat 1 orė. Ndalesė dhe vizitė rreth 30 minuta nė Frejus, Qytezė e kohės sė Perandorisė Romake. - Nisja pėr nė Saint Tropez, Udhėtimi zgjat 1 orė. Ndalesė dhe vizitė rreth 30 minuta nė Saint Tropez, Qytezė e Famshme pėr Plazhe dhe Rezidenca Luksi. - Nisja pėr nė Hyeres, Udhėtimi zgjat 1 orė e 15 minuta. Kalim panoramik pa ndalesė nė Hyeres, Qytezė e kohės sė Mesjetės - Nisja pėr nė Toulon, Udhėtimi zgjat 30 minuta. Ndalesė dhe vizitė rreth 30 minuta nė Toulon, Qytet Port Ushtarak i Francės. - Nisja pėr nė Ciotat, Udhėtimi zgjat 50 minuta. Ndalesė dhe vizitė rreth 15 minuta nė Ciotat, Qytezė Port Peshkatarėsh. - Nisja pėr nė Cassis, Udhėtimi zgjat 30 minuta. Kalim panoramik pa ndalesė nė Cassis, Qytezė Port Peshkatarėsh. - Nisja pėr nė Marsejė, Udhėtimi zgjat 50 minuta. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel. Dita e Katėrt, 31 Dhjetor: Mėngjesi nė hotel. Vizitė nė Monumentet Kryesore tė Marsejės: Pika mė e lartė panoramike, simboli i qytetit, Shėn Mėria mbrojtėse e Marsejės, Notre Dame de la Garde, Porti i vjetėr dhe nė fund Pallati dhe shatėrvanet Longshamp. OPSIONALE. Darka e Vitit tė Ri Dita e Pestė: 1 Janar: Mėngjesi nė Hotel. Nisja pėr nė Qytetin Aix en Provence. Udhėtimi zgjat 30 minuta. Vizitė panoramike rreth 2 orė e qytetit: Katedralja, Lagja e Vjetėr, Shatėrvani, Bulevardi, Mirabeau etj. Vazhdimi i Udhėtimit pėr nė St Paul de Vence, Udhėtimi zgjat rreth 3 orė. Vizitė rreth 2 orė e st Paul de Vence, njė nga fshatrat mė tė bukur nė Francė. Transferimi pėr nė Aeroportin e Nisės. Fluturimi Nisė - Tiranė direkt. Nisja nga Nisa nė orėn 20.45. Mbrritja nė Tiranė nė orėn 22.40. Kujdes: Nė Udhėtimin e Ditės sė Tretė janė parashikuar nė detaje Udhėtimet dhe Ndalesat. Por nėse do ketė vonesa nė trafik apo vonesa tė shkaktuara nga qėndrimi i gjatė nė njė ndalesa, mund tė mos bėhen tė gjithė ndalesat. Shoferi Autobusit ka ndalesė ligjore nė orarin e punės. Nė pagesė pėrfshihen: 1. Udhėtimi vajtje-ardhje me avion Tiranė - Nisė - Tiranė. 2. Transfertat dhe Shėtitjet me autobus. 3. Akomodim nė hotel pėr 3 netė. 4. Mėngjeset pėr tė gjitha ditėt e udhėtimit. 5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė. 6. Lejohet tė merret me vete nė avion vetėm njė ēantė me pėrmasa deri nė (40x20x25cm). (Kujdes - Mbi kėto pėrmasa dhe Bagazh pėr checkin ka shpenzime ekstra). Nė pagesė nuk janė pėrfshirė: 1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program. 2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume.
 • Sole Travel & Tours's Avatar
  12.11.2022, 10:53
  DETAJET E TURITDita e Parė: Fluturimi direkt Tiranė - Madrid. Nisja nga Tirana nė orėn 16.35, Mbrritja nė Madrid nė orėn 18:45. Transferimi nė Hotel. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel.Dita e Dytė: Mėngjesi nė Hotel. Nisja pėr nė Avila. Udhėtimi zgjat rreth 1 orė e 30 minuta. Vizitė Panoramike e Monumenteve kryesore tė qytetit: Katedralja, Plaza Mercado Chico, Puerta del Alcazar, Muret Rrethuese te Aviles, Kisha Santa Teresa, Palaco de los Verdugo, Manastiri Santo Tomas. Vazhdon Udhėtimi pėr nė Segovia. Zgjat rreth 1 orė Vizitė Panoramike e Monumenteve kryesore tė qytetit: Ujėsjellėsi Segovias, Fortesa Alcazar, Katedralja Segovias, Muret Rrethuese, Mirador de la Pradera de San Marcos, Casa de los Picos, Calle Real de Segovia, Lagja Jewish, Casa Real de la Moneda. Kthimi pėr nė Madrid. Zgjat rreth 1 orė. Fjetje nė Hotel.Dita e Tretė: Mėngjesi nė Hotel. Vizitė Panoramike e Monumenteve kryesore tė qytetit: Parku Buen Retiro, Prado Museum, Plaza Mayor, Mercado San Miguel, Armory, Royal Palace, Tempulli del Debod, Puerta del Sol, Biblitoteca National, Stadiumi Santiago Bernabeu, Gran Via. Opsionale: Vizitė e Pallatit Mbretėror. Opsionale: Vizitė e Muzeumit Prado. Fjetje nė Hotel.Dita e Katėrt: Mėngjesi nė Hotel. Mėngjesi nė Hottel. Nisja pėr nė Toledo. Udhėtimi zgjat rreth 1 orė. Vizitė Panoramike e Monumenteve tė Qytetit: Katedralja e Toledos, Fortesa Alcazar, Manastiri Saj Juan de los Reyes, Puerta Bisagra, Puente de San Martin, Mirador del Valle, Sinagoga Juderia, Muzeu El Greco. Transferta nė Aeroportin e Madridit. Fluturimi direkt Madrid - Tiranė. Nisja nga Madridi nė orėn 21.20. Mbrritja nė Tiranė nė orėn 23.55. Nė pagesė pėrfshihen: 1. Udhėtimi vajtje-ardhje me avion Tiranė - Madrid - Tiranė. 2. Transfertat dhe Shėtitjet me autobus. 3. Akomodim nė hotel. 4. Mėngjeset pėr tė gjitha ditėt e udhėtimit. 5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė. 6. Lejohet tė merret me vete nė avion vetėm njė ēantė me pėrmasa deri nė 40 x 20x 25 cm. (Kujdes - Mbi kėto pėrmasa dhe Bagazh pėr checkin ka shpenzime ekstra). Nė pagesė nuk janė pėrfshirė: 1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program. 2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume. Kujdes: Nėse ndryshojnė kriteret pėr hyrjen nė Spanje, dhe bėhet i pamundur organizimi i udhėtimit, kthehet pagesa, pa vlerėn e biletės, vlerė e cila mbetet nė Kompaninė Ajrore, Ne do tė kryejmė proēedurėn pėr kthim edhe tė kėsaj vlere, por nuk garantojmė kthimin e saj.
 • Sole Travel & Tours's Avatar
  12.11.2022, 10:48
  VITI I RI NĖ AMSTERDAM Nisja: 29-12-2022 Cmimi 499 Euro DETAJET E TURITDita e Parė : Fluturimi direkt Tiranė - Eindhoven. Nisja nė orėn11:15. Mbrritja nė Eindhoven nė orėn 16.10. Transferimi me Autobus nė Utrecht. Vizitė e Monumenteve Kryesore tė Qytetit. Vazhdimi i udhėtimit pėr nė Amsterdam. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel. Dita e Dytė: Mėngjesi nė Hotel. Vizitė panoramike e qytetit. Duke udhėtuar me autobus do te keni mundėsinė te vizitoni pjesėn e vjetėr dhe tė re tė Amsterdamit. Vizitohet Sheshi Magna. Veshja e jashtme e Pallatit mbreteror eshte fasada mė e bukur e Sheshit Magna. Vizitė nė muzeumin Rijks nė Amsterdam, Shtėpitė tregtare tė shekullit tė 17-tė dhe kishat me kembanat e tyre te shek 16 dhe 17. Pasdite e lirė pėr tė vizituar qendrat komerciale tė Amsterdamit. Dita e Tretė: Mėngjesi nė Hotel. Nisja pėr vizitė nė Hagė dhe Rotterdam, ku vizitohen: Parlamenti, Pallati i Paqes dhe monumente tė tjeratė kėtyre qyteteve. Kthimi nė Amsterdam. Dita e Katėrt: Mėngjesi nė Hotel. Nisja per nė aeroport. Fluturimi me avion direkt nė orėn 14:40. Mbrritja nė Tiranė nė orėn 17:10. Nė pagesė pėrfshihen: 1. Udhėtimi vajtje-ardhje me avion 2. Transfertat dhe shėtitjet me autobus. 3. Akomodim nė hotel pėr 3 net qėndrimi. 4. Mėngjeset pėr tė gjitha ditėt e udhėtimit. 5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė. 6. Lejohet tė merret me vete nė avion vetėm njė ēantė me pėrmasa deri nė 40 x 20x 23cm. (Kujdes - Mbi kėto pėrmasa dhe Bagazh pėr checkin ka shpenzime ekstra). Nė pagesė nuk janė pėrfshirė: 1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program. 2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume.
 • Sole Travel & Tours's Avatar
  12.11.2022, 10:43
  VITI I RI NĖ STAMBOLL ME AIR ALBANIA nisja Nisja: 29-12-2022 cmimi 349 Euro Dita e Parė: Paraqitja nė Aeroportin e Rinasit duhet tė bėhet 2 orė para nisjes sė avionit. Fluturimi pėr nė Stamboll. Nisja me Shoqėruesin pėr nė Pazarin e Vjetėr Kapali Carchi. Pazari i Vjetėr Kapali Carshi ėshtė njė nga tregjet e mbulura mė tė mėdha nė botė. Ka 61 rrugė tė mbuluara dhe mbi 4 mijė dyqane nė njė zone prej 30.700 m2 dhe qė tėrheq rreth 250 mijė deri 400 mijė vizitorė nė ditė. Hyrja Falas – Qėndimi rreth 2 orė. Pas vizitės nė Pazar, nisja me autobus pėr nė Dolma Bahce. Pallati Dolma Bahce, apo Sarajet Verore tė Sulltanit, apo Pallati i Kopshteve tė Mbushura ėshtė ndėrtuar ndėrmjet viteve 1843 – 1856 dhe ka kushtuar rreth 35 ton ar e barabartė me rreth1.5 miliard USD. U ndėrtua nga Sulltani I 31 I Perandorisė Otomane Abdulmecid I pėr tė kaluar luksin dhe komfortin e asaj kohe qė kishin mbretėritė nė Europė. Pas vizitės, kthimi dhe Sistemimi nė Hotel, Sistemimi nė Hotel. Fjetje nė Hotel. Dita e Dytė:Mėngjesi nė Hotel. Nisja me Autobus pėr nė Akuarium. Akuariumi i Stambollit ėshtė hapur nė Prill 2011 dhe ėshtė njė ndėr mė tė mėdhenjtė nė botė pėr nga vėllimi, shumėllojshmėria e specieve tė ujit dhe aktiviteteve. Hyrja 17 Euro – Qėndrimi 2 orė. Vazhdohet nė Top Kapi, Sarajet Dimėrore tė Sulltanit. Pallati Topkapı nė shekujt 15 dhe 16 ka shėrbyer si vendbanimi kryesor dhe selia administrative e sulltanėve osmanė. Ndėrttimi i urdhėruar nga Sulltan Mehmet Pushtuesi, filloi nė 1459, gjashtė vjet pas pushtimit tė Kostandinopojės. Topkapı fillimisht u quajt "Pallati i Ri" (Yeni Saray) pėr ta dalluar atė nga “Pallati i Vjetėr” (Eski Saray) nė Sheshin Beyazıt. Kompleksi i pallatit pėrbėhet nga katėr oborre kryesore dhe shumė ndėrtesa mė tė vogla. Anėtarėt femra tė familjes sė Sulltanit jetonin nė harem dhe zyrtarėt kryesorė tė shtetit, pėrfshirė Vezirin e Madh, zhvillonin takime nė ndėrtesėn e Kėshillit Perandorak. Qėndrimi 2 orė. Vazhdon Vizita nė Xhaminė Blu. Xhamia Sulltan Ahmet, e njohur gjithashtu si Xhamia Blu, projektuar nga Arkitekt Shqiptar Sinani ėshtė xhami e epokės Osmane ndėrtuar midis 1609 dhe 1616 gjatė sundimit tė Ahmet I. Xhamia Blu kombinon shumė elemente bizantine tė Shėn Sofisė fqinje me arkitekturėn tradicionale islamike dhe konsiderohet tė jetė xhamia e fundit e madhe e periudhės klasike. Hyrja Falas – Qėndrimi 30 Minuta Vazhdon Vizita nė Shėn Sofi Sofi – Hagia Sofia Hagia Sophia, zyrtarisht Xhamia e Madhe e Hagia Sophia dhe mė parė Kisha e Shėn Sofisė, ėshtė ndėrtuar nė vitin 537 si katedrale patriarkale e kryeqytetit perandorak tė Kostandinopojės, ishte kisha mė e madhe e krishterė e Perandorisė Romake Lindore (Perandoria Bizantine) dhe Kisha Ortodokse Lindore, pėrveē gjatė Perandorisė Latine nga 1204 deri nė 1261, kur u bė katedralja katolike romake e qytetit. Nė 1453, pas Rėnies sė Konstandinopojės nė Perandorinė Osmane, ajo u shndėrrua nė njė xhami. Nė vitin 1935 Republika laike Turke e themeloi atė si njė muze. Nė vitin 2020, ajo u rihap si xhami. Hyrja Falas – Qėndrimi 30 Minuta Vazhdon Vizita nė Hipodrom Hipodromi i Kostandinopojės ishte qendra sportive dhe shoqėrore e Kostandinopojės, kryeqyteti i Perandorisė Bizantine. Sot ėshtė njė shesh me emrin Sultanahmet Meydani, me disa fragmente tė strukturės origjinale tė mbijetuar. Kthimi nė Hotel. Nė mbrėmje, Nisja pėr nė Kroēiere pėr Shėtitje nė Bosfor gjatė Natės, Darkė me Pije pa limit dhe Shfaqje Tradicionale dhe Moderne Turke. Hyrja 35 Euro – Qėndrimi 3 orė. Kthimi nė Hotel Fjejte nė hotel. Dita e Tretė: Mėngjesi nė Hotel. Nisja pė nė Eminoy, stacioni i anijeve dhe jahteve pėr nė Bosfor. Lundrim me anije pėr 2 orė nė Ngushticėn e Bosforit nė drejtim tė Detit tė Zi pėr tė vizituar pjesėn bregdetare tė Stambollit, Evropėn dhe Azinė, si dhe pėr tė parė nga anija kalanė e vjetėr, Rumelitisa. Hyrja 10 Euro - Qėndrimi 2 orė Vazhdon vizita nė Qendrėn e Stabollit, nė Sheshin Taksim. Sheshi Taksim, i vendosur nė pjesėn europiane tė Stambollit, ėshtė i famshėm pėr restorantet, dyqanet dhe hotelet. Konsiderohet si zemra e Stambollit modern, me stacionin qendror tė rrjetit Metro tė Stambollit. Kėtu ndodhet dhe Monumenti i Republikės Kthimi nė Hotel Fjejte nė hotel. Fjejte nė hotel. Dita e Katėrt: Mėngjesi nė Hotel.Paradite tė lirė.Tė lirė nė Qendrėn Tregare deri nė Transfertėn me autobus pėr nė Aeroport. Fluturimi pėr nė Tiranė. Fluturimi pėr nė Tiranė. Kujdes: Oraret e fluturimeve janė si mė poshtė: Air Albania 29 Dhjetor: Nisja nga Tirana: 06:55, mbrritja nė Stamboll 10:35 Kthimi nga Stambolli: 23:10 , mbrritja nė Tiranė 22:50 Air Albania 30 Dhjetor: Nisja nga Tirana: 06:30, mbrritja nė Stamboll 10:10. Kthimi nga Stambolli: 21:50, mbrritja nė Tiranė 21:30 Air Albania 31 Dhjetor: Nisja nga Tirana: 06:30, mbrritja nė Stamboll 10:10. Kthimi nga Stambolli: 01:35, mbrritja nė Tiranė 01:15 (Duke hyre dita e marte) Me Shume Detaje: Nė pagesė pėrfshihen: -Bileta e avionit vajtje – ardhje. (Bagazhe tė plota 30 kg). -Akomodimi nė hotel nė qendėr tė pjesės Evropiane tė Stambollit -Mėngjeset pėr tė gjithė ditėt e qėndrimit. -Shėtitjet nė Stamboll me autobus (sipas programit) -Shoqėrues dhe guidė shqiptare, pėr tė gjithė ditėt e qėndrimit -Transfertat Aeroport – Hotel – Aeroport Nė pagesė nuk pėrfshihen: - Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė Program - Siguracioni nė Udhėtim - Hyrjet nė Monumente dhe Muzeume OPSIONALE: 1. Lundrim me anije nė Bosfor 1.5 – 2 orė pėr tė parė Europėn e dhe Azinė €10. 2. Kroēiere me Shfaqje dhe Darkė €35, pėrfshin: Transporti vajtje ardhje nga Hoteli, Shfaqje me Kėrcimtarė dhe DJ, Darkė Speciale, Pije jo alkoolike pa kufizim. Zgjat 3 orė. KUJDES: ATHS nuk mban asnjė pergjegjėsi nė rast se nuk ju lejohet tė udhėtoni pėr arsye te ndryshme, si ekspuls, mosplotėsimin e kushteve anti covid ose nėse pashaporta juaj ėshtė nėn 150 ditė e vlefshme. PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME. OPSIONALE - Darka e Vitit tė Ri nė Hotel Eresin TopKapi 5* * Koktej Mirseardhje nė orėn 09.30 * Darkė e shtruar Speciale * Pije pa limit * Shampanjė nė orėn 24.00 * Muzikė live dhe DJ * Kėrcimtare Haremi - Darka e Vitit tė Ri nė Kroēiere nė Bosfor * Darkė e shtruar Speciale * Pije pa limit * Shampanjė nė orėn 24.00 * Shfaqje, Muzikė live dhe DJ * Kėrcimtare Haremi * Fishekzjarret nė Bosfor Dita e Parė: Paraqitja nė Aeroportin e Rinasit duhet tė bėhet 2 orė para nisjes sė avionit. Fluturimi pėr nė Stamboll. Nisja me Shoqėruesin pėr nė Pazarin e Vjetėr Kapali Carchi. Pazari i Vjetėr Kapali Carshi ėshtė njė nga tregjet e mbulura mė tė mėdha nė botė. Ka 61 rrugė tė mbuluara dhe mbi 4 mijė dyqane nė njė zone prej 30.700 m2 dhe qė tėrheq rreth 250 mijė deri 400 mijė vizitorė nė ditė. Hyrja Falas – Qėndimi rreth 2 orė. Pas vizitės nė Pazar, nisja me autobus pėr nė Dolma Bahce. Pallati Dolma Bahce, apo Sarajet Verore tė Sulltanit, apo Pallati i Kopshteve tė Mbushura ėshtė ndėrtuar ndėrmjet viteve 1843 – 1856 dhe ka kushtuar rreth 35 ton ar e barabartė me rreth1.5 miliard USD. U ndėrtua nga Sulltani I 31 I Perandorisė Otomane Abdulmecid I pėr tė kaluar luksin dhe komfortin e asaj kohe qė kishin mbretėritė nė Europė. Pas vizitės, kthimi dhe Sistemimi nė Hotel, Sistemimi nė Hotel. Fjetje nė Hotel. Dita e Dytė:Mėngjesi nė Hotel. Nisja me Autobus pėr nė Akuarium. Akuariumi i Stambollit ėshtė hapur nė Prill 2011 dhe ėshtė njė ndėr mė tė mėdhenjtė nė botė pėr nga vėllimi, shumėllojshmėria e specieve tė ujit dhe aktiviteteve. Hyrja 17 Euro – Qėndrimi 2 orė. Vazhdohet nė Top Kapi, Sarajet Dimėrore tė Sulltanit. Pallati Topkapı nė shekujt 15 dhe 16 ka shėrbyer si vendbanimi kryesor dhe selia administrative e sulltanėve osmanė. Ndėrttimi i urdhėruar nga Sulltan Mehmet Pushtuesi, filloi nė 1459, gjashtė vjet pas pushtimit tė Kostandinopojės. Topkapı fillimisht u quajt "Pallati i Ri" (Yeni Saray) pėr ta dalluar atė nga “Pallati i Vjetėr” (Eski Saray) nė Sheshin Beyazıt. Kompleksi i pallatit pėrbėhet nga katėr oborre kryesore dhe shumė ndėrtesa mė tė vogla. Anėtarėt femra tė familjes sė Sulltanit jetonin nė harem dhe zyrtarėt kryesorė tė shtetit, pėrfshirė Vezirin e Madh, zhvillonin takime nė ndėrtesėn e Kėshillit Perandorak. Qėndrimi 2 orė. Vazhdon Vizita nė Xhaminė Blu. Xhamia Sulltan Ahmet, e njohur gjithashtu si Xhamia Blu, projektuar nga Arkitekt Shqiptar Sinani ėshtė xhami e epokės Osmane ndėrtuar midis 1609 dhe 1616 gjatė sundimit tė Ahmet I. Xhamia Blu kombinon shumė elemente bizantine tė Shėn Sofisė fqinje me arkitekturėn tradicionale islamike dhe konsiderohet tė jetė xhamia e fundit e madhe e periudhės klasike. Hyrja Falas – Qėndrimi 30 Minuta Vazhdon Vizita nė Shėn Sofi Sofi – Hagia Sofia Hagia Sophia, zyrtarisht Xhamia e Madhe e Hagia Sophia dhe mė parė Kisha e Shėn Sofisė, ėshtė ndėrtuar nė vitin 537 si katedrale patriarkale e kryeqytetit perandorak tė Kostandinopojės, ishte kisha mė e madhe e krishterė e Perandorisė Romake Lindore (Perandoria Bizantine) dhe Kisha Ortodokse Lindore, pėrveē gjatė Perandorisė Latine nga 1204 deri nė 1261, kur u bė katedralja katolike romake e qytetit. Nė 1453, pas Rėnies sė Konstandinopojės nė Perandorinė Osmane, ajo u shndėrrua nė njė xhami. Nė vitin 1935 Republika laike Turke e themeloi atė si njė muze. Nė vitin 2020, ajo u rihap si xhami. Hyrja Falas – Qėndrimi 30 Minuta Vazhdon Vizita nė Hipodrom Hipodromi i Kostandinopojės ishte qendra sportive dhe shoqėrore e Kostandinopojės, kryeqyteti i Perandorisė Bizantine. Sot ėshtė njė shesh me emrin Sultanahmet Meydani, me disa fragmente tė strukturės origjinale tė mbijetuar. Kthimi nė Hotel. Nė mbrėmje, Nisja pėr nė Kroēiere pėr Shėtitje nė Bosfor gjatė Natės, Darkė me Pije pa limit dhe Shfaqje Tradicionale dhe Moderne Turke. Hyrja 35 Euro – Qėndrimi 3 orė. Kthimi nė Hotel Fjejte nė hotel. Dita e Tretė: Mėngjesi nė Hotel. Nisja pė nė Eminoy, stacioni i anijeve dhe jahteve pėr nė Bosfor. Lundrim me anije pėr 2 orė nė Ngushticėn e Bosforit nė drejtim tė Detit tė Zi pėr tė vizituar pjesėn bregdetare tė Stambollit, Evropėn dhe Azinė, si dhe pėr tė parė nga anija kalanė e vjetėr, Rumelitisa. Hyrja 10 Euro - Qėndrimi 2 orė Vazhdon vizita nė Qendrėn e Stabollit, nė Sheshin Taksim. Sheshi Taksim, i vendosur nė pjesėn europiane tė Stambollit, ėshtė i famshėm pėr restorantet, dyqanet dhe hotelet. Konsiderohet si zemra e Stambollit modern, me stacionin qendror tė rrjetit Metro tė Stambollit. Kėtu ndodhet dhe Monumenti i Republikės Kthimi nė Hotel Fjejte nė hotel. Fjejte nė hotel. Dita e Katėrt: Mėngjesi nė Hotel.Paradite tė lirė.Tė lirė nė Qendrėn Tregare deri nė Transfertėn me autobus pėr nė Aeroport. Fluturimi pėr nė Tiranė. Fluturimi pėr nė Tiranė. Kujdes: Oraret e fluturimeve janė si mė poshtė: Air Albania 29 Dhjetor: Nisja nga Tirana: 06:55, mbrritja nė Stamboll 10:35 Kthimi nga Stambolli: 23:10 , mbrritja nė Tiranė 22:50 Air Albania 30 Dhjetor: Nisja nga Tirana: 06:30, mbrritja nė Stamboll 10:10. Kthimi nga Stambolli: 21:50, mbrritja nė Tiranė 21:30 Air Albania 31 Dhjetor: Nisja nga Tirana: 06:30, mbrritja nė Stamboll 10:10. Kthimi nga Stambolli: 01:35, mbrritja nė Tiranė 01:15 (Duke hyre dita e marte) Me Shume Detaje: Nė pagesė pėrfshihen: -Bileta e avionit vajtje – ardhje. (Bagazhe tė plota 30 kg). -Akomodimi nė hotel nė qendėr tė pjesės Evropiane tė Stambollit -Mėngjeset pėr tė gjithė ditėt e qėndrimit. -Shėtitjet nė Stamboll me autobus (sipas programit) -Shoqėrues dhe guidė shqiptare, pėr tė gjithė ditėt e qėndrimit -Transfertat Aeroport – Hotel – Aeroport Nė pagesė nuk pėrfshihen: - Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė Program - Siguracioni nė Udhėtim - Hyrjet nė Monumente dhe Muzeume OPSIONALE: 1. Lundrim me anije nė Bosfor 1.5 – 2 orė pėr tė parė Europėn e dhe Azinė €10. 2. Kroēiere me Shfaqje dhe Darkė €35, pėrfshin: Transporti vajtje ardhje nga Hoteli, Shfaqje me Kėrcimtarė dhe DJ, Darkė Speciale, Pije jo alkoolike pa kufizim. Zgjat 3 orė. KUJDES: ATHS nuk mban asnjė pergjegjėsi nė rast se nuk ju lejohet tė udhėtoni pėr arsye te ndryshme, si ekspuls, mosplotėsimin e kushteve anti covid ose nėse pashaporta juaj ėshtė nėn 150 ditė e vlefshme. PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME. OPSIONALE - Darka e Vitit tė Ri nė Hotel Eresin TopKapi 5* * Koktej Mirseardhje nė orėn 09.30 * Darkė e shtruar Speciale * Pije pa limit * Shampanjė nė orėn 24.00 * Muzikė live dhe DJ * Kėrcimtare Haremi - Darka e Vitit tė Ri nė Kroēiere nė Bosfor * Darkė e shtruar Speciale * Pije pa limit * Shampanjė nė orėn 24.00 * Shfaqje, Muzikė live dhe DJ * Kėrcimtare Haremi * Fishekzjarret nė Bosfor
No More Results
About Sole Travel & Tours
Shteti:
Shqipėri
Qyteti:
Tiranė
Emri i Subjektit:
Sole Travel & Tours
Celular/Mobil:
+355696153704
Adresa:
Rr. Durresit, Pll. 79, Kati 1re, 40 m mbi bllokun e Ambasadave (midis Teuta Parukeri & Noshi Rent a car)
Telefon:
355 042230668
Rubrika/fusha e aktivitetit:
Agjensi turistike udhetimi

kartvizita

Edit Value
SOLE TRAVEL & TOURS
Rr. Durresit, Pll. 79, Kati 1re, 40 metra para se te shkoni tek "Hotel Colosseu " Tirana, Albania
E-mail: soletravel@hotmail.com
Phone: +355 4 2230668
Mob: +355 696153704

Web: soletours.com
Instagram:https://www.instagram.com/sole_travel_tours_/
Facebook:https://www.facebook.com/pages/Sole-Travel-Tours/1499639006916414