500 HP Bata
Tab Content
No Recent Activity
About Swisscontact
Shteti:
Shqipėri
Qyteti:
Tiranė
Emri i Subjektit:
Swisscontact | SWISS FOUNDATION FOR TECHNICAL COOP
Adresa:
Rruga Skenderbej P.6, Hyrja 1/1
Rubrika/fusha e aktivitetit:
Shoqata/OJF
Specifikat/Specializimi:
Swisscontact ėshtė njė organizatė zvicerane qė mes tė tjerash, ėshtė e specializuar nė fushėn e Arsimit dhe Formimit Profesional dhe nė aksesimin e tregut tė punės. Nė Shqipėri, Swisscontact ėshtė i pranishėm dhe aktiv qė prej vitit 1994 dhe zbaton projekte, shumica prej tė cilave kanė qenė nė emėr tė qeverisė zvicerane. Swisscontact dallohet pėr pėrqasjet inovative, bashkėpunimin me sektorin privat, pėrqėndrim tė madh nė tė nxėnit praktik, orientimin drejt tregut tė punės, decentralizimin pėrmes pėrfshirjes sė aktorėve lokalė, si edhe kontributin e dhėnė pėr reformat e ndryshme nė sistemet e AFP-sė nė Shqipėri.

kartvizita

Edit Value


Swisscontact - Swiss Foundation for Technical Cooperation
P.O. Box 2891, Rruga Skenderbej, Vila 49 | Tiranė, Albania

www.swisscontact.org |
Home Page
http://www.swisscontact.org/albania
Njoftime
150