Pozicioni : CRM Junior
Dega: Dega Rrėshen
Divisioni: Retail


Objektivat Kyce
Tė realizojė objektivat dhe targetat e parashikuara nga Banka.

Objektivat e Riskut Operacional
· Tė kujdeset qė ēdo transaksion i regjistruar dhe ēdo produkt i shitur nga CRM duhet tė jetė nė pėrputhje me procedurat e bankės tė cilat rregullojnė veprimtarinė e saj.

Pėrgjegjėsitė KYC dhe AML
· Ėshtė pėrgjegjės pėr cilėsinė e tė dhėnave tė klientit nė zbatim tė parimit Njihni Klientin Tuaj;
· Zbaton me pėrpikmėri procedurat/instruksionet e brendshme mbi Parandalimin e Pastrimit tė Parave dhe Financimit tė Terrorizmit;

Rolet & Pėrgjegjėsite Kryesore
· Tė pėrfaqėsojė imazhin e Bankės OTP Albania, si pikė kontakti midis klientit dhe bankės.
· Tė menaxhojė marrėdhėniet e bankės me klientėt nė fushėn e produkteve tė kredive, depozitave, llogarive rrjedhėse, trasfertave, kartave tė kreditit dhe debitit, SMS dhe E-banking dhe ēdo produkt tjetėr tė ri tė hedhur ne treg nga banka.
· Tė mirėpresė ēdo klient qė tregon interes pėr kreditė duke e sqaruar e ndihmuar.
· Tė grumbullojė dhe verifikojė informacionin rreth vėrtetėsisė sė dokumentacionit tė paraqitur nga klienti.
· Tė bėjė vlerėsimin e situatės ekonomike dhe financiare tė aktivitetit tė klientit.
· Tė japė mendimin e tij tė pavarur, nė formėn e njė analize tė shkruar bazuar nė manualin e Kreditit, pėr dhėnien ose jo tė huasė.
· Tė ndjekė, menaxhojė dhe tė jetė pėrgjegjės pėr kthimin e kredive brenda afatit.
· Tė kujdeset pėr nėnshkrimin e marrėveshjeve tė pagave.
· Tė jetė pėrgjegjės pėr ruajtjen dhe mirėmbajtjen e dosjes sė kredisė dhe tė ruajė sekretin e ēfaredo informacioni qė zotėrojnė pėr bankėn dhe klientėt.

Kualifikime tė Nevojshme
· Diplomė e shkollės sė lartė, dega Ekonomik ose fusha tė tjera tė lidhura me tė.
· Tė paktėn 1 (njė) vit eksperiencė pune nė dhenien e kredive nė sistemin bankar.
· Tė ketė njohuri shumė tė mira nė pėrdorimin e kompjuterit.
· Njohuri shumė tė mira tė gjuhės angleze.
Tė gjithė tė interesuarit duhet tė dėrgojnė CV tė pėrditėsuar dhe njė letėr motivimit nė adresėn e email-it humanresources@otpbank.al . Ju lutem vini re qė vetėm kandidatėt e shortlistuar do tė kontaktohen.

Afati i fundit i aplikimeve ėshtė 21 Maj 2020.