• Tirane,Qera, Ambjent ideal; zyrë arkitekture,juridike,programim,call-center,estetik,klinik,për air bnb etj, Apart,sip.150m²,kat 8,pallat ri, Qera 2'50

Cmimi Euro
2500
Jepet me Qera: Për biznes, komplet apartamernti, në katin e 8-të, të fundit, me sipërfaqe funksionale 150m[SUP]2[/SUP], në pallat të ri 8-katësh, tek Sheshi "Willson", në zonën e bllokut, afër Stadiumit Dinamo, Parkut të Liqenit Artificial. Në zonën më qëndrore të Tiranës, shumë pranë Sheshit "Skënderbej" dhe qendrës Taiwan/Lana/Unaza, e aksesueshme në këmbë nga disa drejtime të Tiranës.
Zona: Sheshit Uillson/Stadiumit Dinamo/Librit Universitar: ku gjendet pallati dhe apartamenti me qera, është zona më e preferuar dhe ndër më të mirat të Tiranës, jo vetëm afërsia me qendrën-Presidencën / blv."Dëshmorët e Kombit", por afërsia edhe me parkun e madhe dhe digën/liqenin artificial të Tiranës. Kjo është zonë e mirë-sistemuar, zonë e sigurtë dhe me të gjitha shërbimet, pozicioni gjeografik mundëson aksesimin dhe lidhjen shumë lehtë (edhe në këmbë) me të gjitha zonat dhe arteriet e tjera të Tiranës.
Pallati i ri 8-katësh. ku gjendet edhe ambjenti/apartamenti me qera është tek Sheshi "Uillson" dhe 50m nga Stadiumi Dinamo, në zonën më qëndrore të Tiranës, me hyrje e dalje si nga rruga "Sulejman Delvina", "Sami Frasheri", "A.Frasheri" dhe rr. "Andon Zaku Çajupi" etj. Pallati është ndërtim cilësor, i ri, i viteve 2008-2010, me 8-kate mbi tokë, ku 4-kate sipërfaqe tregtare(ku edhe shumë apartamente në katet e tjera jane sherbime dhe 1-nën toke. Hyrje/dalje me autoveturë dhe në këmbe, në/nga shumë drejtime. Pallati është me 1-hyrje/shkallë, me ashensor për 4-persona, shkallët me dritë natyrale, me 2-apartamente në kat, në një zonë mjaft të preferuar, me pozicion e pamje më të madhe nga lindja, jug-lindja dhe veri-perëndimi.
Apartamet: mjaft cilësor, i bollshëm, i mobiluar, me planimetri funksionale, i tipit 3+2, me shumë dritë natyrale dhe pamje, lehtësisht i ajroshëm, me hapsira dhe koridor të bollshëm, me ballkone të madhe, 3-dhoma gjumi, me 1-kuzhin-ngrenie më vehte, si dhe 1-sogiorno/ndënja të bollshme, më vehte me oxhak, me dalje ballkon, 2-banjo-dush, 3-ballkone, në katin e 8-të banim(fundit), me sipërfaqe të brendeshme 130m[SUP]2[/SUP], bashkë me ballkonet e hapsirat e tjera, siperfaqe totale shkon në 180m[SUP]2[/SUP], me pozicion nga lindja, jug-lindje dhe veri-perendimi. Apartamenti është i bollshëm, me kubatur të lartë, me pamje qetësuese afër e larg; si nga sheshi "Willson"/Dajti dhe Diga Liqenit/ Kodrat e Selitës, si dhe në brendësi bllokut/rr.S.Frasheri. Apartamenti është komplet i shtruar me parket cilësor, me dyer druri, të bardha, me dyer-ballkoni e dritare/grila plastike, me kondicioner në çdo pjesë.
Apartament, aktualisht është i kompletuar me të gjitha paisjet eletro-shtëpiake (përfshir makin-larje pojatash, sobe, frigorifer, lavatriçe, tharëse, tv...etj), me serviset e ndryshme (tenxhere,pjata,lug...) dhe tesha-gjumi (jorgan,batanije,çarçaf...etj).

Cilësitë: -është ambjent relativisht i madh që shërben për shumë lloje aktivitetesh, -mundësi për ta riorganizuar dhe arreduar ambientin e brendshëm sipas llojit të aktivitetit, -me dritë natyrale dhe me vizualitet nga jashtë, -pozicioni gjeografik mjaft i preferuar blloku, -zonë mjaft dinamike me shume aktivitet dhe e populluar, -shumë afër Unazës kryesore/Ura-Taiwanit dhe Sheshit Skënderbej, -në një zonë të pastër, të sistemuar dhe monitoruar, -me pamje nga qendra e Tiranes dhe Dajti, -me mundësi aksesimi në disa drejtime ...etj.
Përdorimi mëparshëm e aktual: Që nga ndërtimi apartamenti ka qenë i përdorur nga pronarët (të zotët), por tashmë është i disponushëm për me qera, që nga 01.02.2023.
Preferencat & kushtet: Preferohet të jepet për studio të ndryshme; arkitektesh, programues, juristesh, zyra biznesi për kompani të mëdha, call-center, estetik, klinik speciale... etj. Mund të jepet edhe për shfrytëzim Air B N B (qera ditore), por me kushte specifike. Për qera-marrsin kërkohet vlera e 2-muaj garanci dhe pagesa mujore çdo fillim muaji. Jepet për periudha mbi 3-vjeçare, e më shumë.
Dokumentacioni
: Apartamenti është me Çertifikat Pronësie, dhe për Qeranë mbahet kontratë e rregullt qeraje.
Qeraja Mujore: Në gjendejn që ndodhet, i kompletuar me gjithçka jepet me 2'500-euro €/muaj neto, pa përfshire 15%, si dhe shpenzimit korrente ujë, drita, tarifat e shërbimi pastrim/ ashensor ... etj, përballohen nga qeramarrësi, disponibël në çdo moment.
Adresa: Tek Sheshit " Willson ", rruga "Sulejman Delvina", ose S.Frashëri, afër Stadiumit "Elmas Stermas"/Dinamo, në zonën e bllokut, dhe pranë Liqenit Artificial Tiranës, 800m (10-min në këmbë) nga qendra/Sheshi "Skënderbej" Tiranë. adgss
Cel: 0696281433 adgss
*****************************************
A&D General Services Studio (A&D.G.S.S-Imobiliare) A&D-Real Estate
Adresa: Blv. Bajram Curri, Ndërtesa 258, Kati 1, nr.7
St.Unazës pranë ish-Ministrisë së Shëndetësisë/përball Min.Jashtme.
Tirane
Tel: +355(0) 42 340 855
Cel: +355 (0) 69 62 81 433
Email: adstudiosherbimesh@gmail.com
 


Contact WhatsApp
Back
Top