Studio e Avokatisė "Tivari & Hareēari" ka pėr qėllim tė saj tė ofrojė shėrbime ligjore, pėrfaqėsim nė juridiksione kombėtare dhe ndėrkombėtare tė tė gjitha niveleve, konsulencė fiskale dhe finaciare, nėpėrmjet njė pėrkushtimi maksimal dhe profesional.

Objektivi i studios ligjore T&H ėshtė tė bėhet njė pikė referimi pėr klientėt, tė cilėt kėrkojnė nė ēdo moment asistencė ligjore profesionale, zgjidhje tė problemeve nga mė komplekset dhe parandalimin e tyre kur ėshtė e mundur.

Nė punėn tonė, ne udhėhiqemi nga fryma e mirėkuptimit dhe bashkėpunimit tė ngushtė profesional, duke u krijuar nė kėtė mėnyrė klientėve njė ambient, qė ofron seriozitet dhe siguri.

SHERBIMET

· Konsulencė Juridike.
· Ofrojmė konsulencė ligjore nė disa gjuhė tė huaja.
· Pėrfaqėsimi, mbrojtja apo ēdo lloj konsulence ligjore ofrohet gjithashtu nė gjuhėn Angleze, Italiane dhe Turke.
· Pėrfaqėsimin ligjor dhe avokati.
· Hartimin e dokumentacionit ligjor tė tė gjitha fushave tė lejuara pėr ushtrimin e profesionit tė avokatit.
· Pėrgatitja e kėrkesė padive ose kėrkesave gjatė proēedimit penal, si dhe e kėrkesave ankimore, rekurseve kundėr vendimeve gjyqėsore, atyre tė organit tė Prokurorisė, Arbitrazhit ose tė organeve tė administratės publike.
· Pėrgatitja e kėrkesave drejtuar Gjykatės sė Apelit, Gjykatės sė Lartė, Gjykatės Kushtetuese, Gjykatave Ndėrkombėtare, dhe ēdo organizmi nė tė cilin aderon Republika e Shqipėrisė.
· Pėrgatitja e ankesave dhe kėrkesave tė personave fizik ose juridik – Pėrpilimi i akteve qė i nėnshtrohen veprimeve noteriale.
· Hartimi i kontratave e marrėveshjeve, si dhe i ēdo dokumenti tjetėr qė sjell ose synon tė sjellė pasoja juridike.
· Prania si mbrojtės nė kohėn e shoqėrimit, ndalimit, arrestimit, gjatė proēesit tė hetimit, shqyrtimit gjyqėsor tė personave nė ēėshtjet penale.
· Pėrfaqėsimi i personave fizik ose juridik nė ēėshtjet civile dhe administrative, nė Gjykatė, nė Arbitrazh dhe nė organe tė tjera tė administratės publike.
· Veprime tė tjera ndihmėse juridike qė parashikohen nė ligj.
· Ezaurimin e proēedurės ligjore pėr heqjen e Dekretit tė Dėbimit (Ekspulsit) nga sistemi Shengen.

Tel & Fax: +355 52 22 70 85
Cel, WhatsApp & Viber: +355 68 40 55 889

www.studioligjore.info
www.lawfirmalbania.com
www.studioligjore.al

Adresa I: Lagja 2, rruga Sulejman Kadiu, pranė Gjykatės Rrethit Gjyqėsor Durrės.

Adresa II: Lagja 17, rruga Stefan Kaculini, pranė Kolegjit Eneida, Durrės.

Google Maps: Studio Ligjore Tivari ose TIVARI Law Firm