Shiko Profilin: DIMENSION - www.njoftime.com
500 HP Bata
Tab Content
 • DIMENSION's Avatar
  28.09.2022, 15:43
  Dimensionpėr njė nga dyqanet prestigjoze nė qendrėn tregtare TOPTANI, kėrkon tė rekrutoj kandidate pėr pozicionin vakant: “SHITESE” DETYRAT E POZICIONIT Tė kujdeset pėr klientėt nė dyqan duke iu prezantuar produktet. Tė mirėmbajė sektoret e produkteve. Tė evidentojė kėrkesat e klientėve nė lidhje me prouktet qė ndjek. KUALIFIKIMET Edukimi: Tė ketė mbaruar arsimin e lartė. Eksperiencė: Tė ketė eksperiencė minimumi 6 muaj nė fushėn e shitjeve. AFTESITE Tė jetė e komunikueshme dhe tė bashkėpunojė nė grup Tė njohė gjuhėn angleze *Puna 6 orė nė ditė Menyra e aplikimit: Mirėpresim aplikimin tuaj (CV) vetem nė adresėn tonė rekrutime@dimensionhr.al me subjekt «SHITESE » Bazuar ne aplikimin tuaj, ju bėjmė me dije se vetėm kandidatėt qė plotėsojnė kriteret e profilit do tė njoftohen pėr intervistė nga stafi i Dimension. JU MIREPRESIM! *Tė gjitha aplikimet do tė trajtohen me konfidencialitet tė plotė nga Dimension sipas ligjit Nr. 9887 pėr “Mbrojtjen e tė Dhėnave Personale” dhe do tė pėrdoren nga Ne vetėm pėr qėllime rekrutimi
 • DIMENSION's Avatar
  26.09.2022, 15:25
  Dimension pėr njė nga dyqanet prestigjoze nė qendrėn tregtare TOPTANI, kėrkon tė rekrutoj kandidate pėr pozicionin vakant: “KONSULENTE SHITJESH” DETYRAT E POZICIONIT Tė kujdeset pėr klientėt nė dyqan duke iu prezantuar produktet. Tė mirėmbajė sektoret e produkteve. Tė evidentojė kėrkesat e klientėve nė lidhje me prouktet qė ndjek. KUALIFIKIMET Edukimi: Tė ketė mbaruar arsimin e lartė. Eksperiencė: Tė ketė eksperiencė minimumi 6 muaj nė fushėn e shitjeve. AFTESITE Tė jetė e komunikueshme dhe tė bashkėpunojė nė grup Tė njohė gjuhėn angleze *Puna 6 orė nė ditė Menyra e aplikimit: Mirėpresim aplikimin tuaj (CV) vetem nė adresėn tonė rekrutime@dimensionhr.al me subjekt «KONSULENTE SHITJESH » Bazuar ne aplikimin tuaj, ju bėjmė me dije se vetėm kandidatėt qė plotėsojnė kriteret e profilit do tė njoftohen pėr intervistė nga stafi i Dimension. JU MIREPRESIM! *Tė gjitha aplikimet do tė trajtohen me konfidencialitet tė plotė nga Dimension sipas ligjit Nr. 9887 pėr “Mbrojtjen e tė Dhėnave Personale” dhe do tė pėrdoren nga Ne vetėm pėr qėllime rekrutimi
 • DIMENSION's Avatar
  22.09.2022, 16:12
  Dimension pėr njė kompani tė suksesshme qė tregėton materiale termo-izoluese po kėrkon tė rekrutoj KORDINATOR/E SHITJESH DETYRAT E POZICIONIT Aftėsi tė kuptojė dhe tė komunikojė pėr ēdo detaj nė lidhje me kėrkesat e klientėve. Tė mbajė kontakte tė rregullta (duke pėrfshirė dhe komunikimin me telefon) me klientėt,te rinj dhe ekzistues Tė menaxhoje dhe realizojė tė gjithė procesin e shitjes dhe porosisė sė klientit, Tė realizojė oferta tė personalizuara pėr klientet bazuar nė kėrkesat e klientėve. Tė monitorojė afatet e pagesave tė klientėve debitore. Tė ndihmojė nė ko-ordinimin e porosive dhe tė ndjekė kėshillat e Drejtorit tė shitjeve dhe marketingut. Ndihmon klientėt qė vizitojnė showroomin duke u prezantuar produktet. Mban dhe pėrditeson databazen e klientėve nė tė cilėn pasqyron punėt e reja, numrat e kontaktit, takimet e realizuara me klientin etj. Mban kontakte tė vazhdueshėm me financėn dhe fabrikėn nė lidhje me porositė e marra nga stafi shitjes. Suport stafit tė shitjes, dhe gjithashtu ndjek cdo detyrė tė dhėnė nga personat pėrgjegjės apo administrator KUALIFIKIMET Edukimi: Arsimi i lartė. Preferohen degė tė Fakultetit Ekonomik. Eksperiencė: Tė ketė eksperincė minimalisht 2 vite nė fushėn e shitjeve. AFTESITE Aftėsi shumė tė mira nė proceseset e shitjes Te jete i/e komunikueshem, proaktiv dhe te kete aftesi negocimi Si tė aplikoni? Pėr tė aplikuar pėr kėtė pozicion ju lutem dėrgoni CV-nė tuaja nė adresėn tonė tė email- it: rekrutime@dimensionhr.al me subjekt “KORDINATOR/E SHITJESH” Ju mirepresim! *Tė gjitha aplikimet do tė trajtohen me konfidencialitet tė plotė nga Dimension sipas ligjit Nr. 9887 pėr “Mbrojtjen e tė Dhėnave Personale” dhe do tė pėrdoren ngaNe vetėm pėr qėllime rekrutimi
 • DIMENSION's Avatar
  16.09.2022, 15:48
  Dimensionpėr njė kompani qė tregton fruta-perime pėr industrinė HORECA po kėrkon tė rekrutojė kandidatė pėr pozicionin vakant: “ASISTENTE ADMINISTRATIVE” PĖRGJEGJĖSITĖ KRYESORE: Harton dhe pėrpilon dokumenta administrative tė shoqėrise, nė emėr dhe pėr llogari tė kėsaj tė fundit; Menaxhon axhendėn e drejtuesve tė shoqerisė; Mban proēes-verbalet e mbledhjeve dhe organizon dokumentacionin; KUALIFIKIMET Edukimi: Arsimi i lartė, preferohet drejtim Juridik /Financiar; Eksperienca: Mbi 2 vjet experiencė nė pozicione tė ngjashme; AFTĖSITĖ Njohuri shumė tė mira tė gjuhes angleze; Zotėrimi i gjuhėve tė tjera pėrbėn avantazh. Aftėsi shumė tė mira nė MS- office; Aftėsi tė spikatura prezantimi dhe komunikimi. Si tė aplikoni? Pėr tė aplikuar pėr kėtė pozicion ju lutem dėrgoni CV-nė tuaja nė adresėn tonė tė email-it: rekrutime@dimensionhr.al me subjekt “ASISTENTE ADMINISTRATIVE” Ju mirepresim! *Tė gjitha aplikimet do tė trajtohen me konfidencialitet tė plotė nga Dimension sipas ligjit Nr. 9887 pėr “Mbrojtjen e tė Dhėnave Personale” dhe do tė pėrdoren nga Ne vetėm pėr qėllime rekrutimi
 • DIMENSION's Avatar
  16.09.2022, 15:11
  Dimension pėr njė kompani qė tregton fruta-perime pėr industrinė HORECA po kėrkon tė rekrutojė kandidatė pėr pozicionin vakant: “MENAXHER EKSPORTI” Detyrat dhe Pėrgjegjėsitė kryesore Studimi dhe analizimi i tregjeve ndėrkombėtare me synim shtrirjen dhe zgjerimin e Tė analizojė mundėsitė e zhvillimit tė biznesit nė tregje ndėrkombėtare. Tė implementojė strategjitė e biznesit pėr arritjen e objektivave. Negocion dhe aprovon sipas vendimarjes sė stafit drejtues kontratat dhe marreveshjet me furnizues, shpėrndarės etj. Informimi i klientėve potencialė nė lidhje me shėrbimet, produktet, ofertat; Propozon pėrshtatjen e produktit tė kompanisė sipas ndryshimeve dhe kėrkesave tė tregut pėrkatės; Kualifikimet Edukimi: Tė ketė mbaruar arsimin e lartė ((Preferohet Ekonomik/Menaxhim Biznesi). Eksperienca: Tė ketė minimalisht 2 vite eksperiencė nė tė njėjtin profil. Aftėsitė Tė kenė aftėsi shumė tė mira organizative dhe koordinuese. Tė zotėrojė njohuri shumė tė mira tė gjuhės Angleze. Zotėrimi i gjuhėve tė tjera pėrbėn avantazh. Tė ketė njohuri tė mira tė paketės Microsoft Office. Kandidati duhet tė ketė liēence pėr drejtim automjeti. Si tė aplikoni? Pėr tė aplikuar pėr kėtė pozicion ju lutem dėrgoni CV-nė tuaja nė adresėn tonė tė email-it: rekrutime@dimensionhr.al me subjekt “MENAXHER EKSPORTI” Ju mirepresim! *Tė gjitha aplikimet do tė trajtohen me konfidencialitet tė plotė nga Dimension sipas ligjit Nr. 9887 pėr “Mbrojtjen e tė Dhėnave Personale” dhe do tė pėrdoren nga Ne vetėm pėr qėllime rekrutimi
 • DIMENSION's Avatar
  15.09.2022, 16:01
  Dimension pėr njė kompani qė tregton fruta-perime pėr industrinė HORECA po kėrkon tė rekrutojė kandidatė nė pozicionin vakant: MENAXHER SHITJESH (pre-seller) DETYRAT E POZICIONIT • Kryen procesin e vizitave tek klientėt, sipas grafikut te paracaktuar. • Kryen procesin e listimit tė klientėve tė rinj nė zonėn pėrkatėse • Mban marrėdhėniet me klientet qė ka nė pėrgjegjėsi. • Bėn monitorimin e konkurencės nė zonėn e tij KUALIFIKIMET DHE AFTĖSITĖ E KĖRKUARA Edukimi: Arsimi i lartė pėrbėn avantazh. Eksperienca: Preferohet pėrvojė pune nė shitje nė terren minimalisht 6 muaj; Aftėsi: - I aftė pėr tė punuar nė grup; - Energjik dhe tė pėlqejė punėn me marrėdhėnie me klientin; - Aftesi shume te mira komunikimi Menyra e aplikimit: Mirėpresim aplikimin tuaj (CV) vetem nė adresėn tonė rekrutime@dimensionhr.al me subjekt « Menaxher Shitjesh (pre-seller) » Bazuar ne aplikimin tuaj, ju bėjmė me dije se vetėm kandidatėt qė plotėsojnė kriteret e profilit do tė njoftohen pėr intervistė nga stafi i Dimension. JU MIREPRESIM! *Tė gjitha aplikimet do tė trajtohen me konfidencialitet tė plotė nga Dimension sipas ligjit Nr. 9887 pėr “Mbrojtjen e tė Dhėnave Personale” dhe do tė pėrdoren nga Ne vetėm pėr qėllime rekrutimi. +Apliko
 • DIMENSION's Avatar
  15.09.2022, 16:00
  Dimension pėr njė kompani qė tregton fruta-perime pėr industrinė HORECA po kėrkon tė rekrutojė kandidatė nė pozicionin vakant: MENAXHER SHITJESH (pre-seller) DETYRAT E POZICIONIT • Kryen procesin e vizitave tek klientėt, sipas grafikut te paracaktuar. • Kryen procesin e listimit tė klientėve tė rinj nė zonėn pėrkatėse • Mban marrėdhėniet me klientet qė ka nė pėrgjegjėsi. • Bėn monitorimin e konkurencės nė zonėn e tij KUALIFIKIMET DHE AFTĖSITĖ E KĖRKUARA Edukimi: Arsimi i lartė pėrbėn avantazh. Eksperienca: Preferohet pėrvojė pune nė shitje nė terren minimalisht 6 muaj; Aftėsi: - I aftė pėr tė punuar nė grup; - Energjik dhe tė pėlqejė punėn me marrėdhėnie me klientin; - Aftesi shume te mira komunikimi Menyra e aplikimit: Mirėpresim aplikimin tuaj (CV) vetem nė adresėn tonė rekrutime@dimensionhr.al me subjekt « Menaxher Shitjesh (pre-seller) » Bazuar ne aplikimin tuaj, ju bėjmė me dije se vetėm kandidatėt qė plotėsojnė kriteret e profilit do tė njoftohen pėr intervistė nga stafi i Dimension. JU MIREPRESIM! *Tė gjitha aplikimet do tė trajtohen me konfidencialitet tė plotė nga Dimension sipas ligjit Nr. 9887 pėr “Mbrojtjen e tė Dhėnave Personale” dhe do tė pėrdoren nga Ne vetėm pėr qėllime rekrutimi.
 • DIMENSION's Avatar
  15.09.2022, 15:46
  Dimension pėr njė kompani qė operon nė industrinė e turizmit dhe shėrbimeve akomoduese po kėrkon tė rekrutojė kandidatė profesionistė pėr pozicionin vakant “SPECIALIST/E FINANCE” (Palasė) Detyrat dhe Pėrgjegjėsitė kryesore: Mbulon mbledhjen e xhirove ditore dhe rakordohet me pėrgjegjėsit e njėsive tė shėrbimit; Regjistron dhe rakordon parapagimet dhe faturimet pėrfundimtare tė klientėve; Rakordon sistemin e rezervimeve me sistemin e financės; Pėrgatit librin e shitjeve mujore; Pėrgatit raporte javore mbi gjendjen e klientėve; Pėrgatit raportet mbi ditaret e arkės sė bashku me dokumentacionin mbėshtetės; Pėrgatitja periodike e distingut pėr derdhje nė bankė; Mbyllja dhe rakordimi ditor dhe mujor i kasave fiskale; Ndjekja e problematikave tė kasave fiskale dhe sistemit tė fiskalizimit; Pėrgatitja dhe dėrgimi periodik i dokumentacioneve nė zyrat qendrore; Kryerja e procesit tė inventarizimit fizik tė aseteve dhe inventarit tė imėt; Asistencė nė analizėn e inventareve. Kualifikimet: Eksperiencė:Minimumi 3 vjet eksperiencė nė kėtė profesion. Edukimi: Diplomė e arsimit tė lartė nė degėt Financė/ Kontabilitet/ Biznes; Aftėsi tė tjera: Tė jetė i/ e familjarizuar me standardet e reja kombėtare tė kontabilitetit; Nė gjendje tė punojė nėn presion dhe pėr tė pėrmbushur afatet; Tė ketė aftėsi tė mira komunikimi, tė ketė iniciativė dhe tė dijė tė punojė nė grup; I/ E orientuar pėr tė ndjekur problemet dhe pėr t’i ēuar drejt zgjidhjes pėrfundimtare; Tė ketė njohuri tė mira tė programit NAV; Tė jetė fleksibėl; Tė ketė njohuri shumė tė mira tė gjuhės angleze (gjuha e dytė pėrbėn avantazh); Si tė aplikoni? Pėr tė aplikuar pėr kėtė pozicion ju lutem dėrgoni CV-nė tuaja nė adresėn tonė tė email-it: rekrutime@dimensionhr.al me subjekt “SPECIALIST/E FINANCE” Ju mirepresim! *Tė gjitha aplikimet do tė trajtohen me konfidencialitet tė plotė nga Dimension sipas ligjit Nr. 9887 pėr “Mbrojtjen e tė Dhėnave Personale” dhe do tė pėrdoren nga Ne vetėm pėr qėllime rekrutimi
 • DIMENSION's Avatar
  13.09.2022, 14:58
  For our client – a leading company in the Albanian market, We are looking for the following position:PR and EVENTS MANAGER DUTIES & RESPONSABILITIES Responsible for brand management company identity and image. Implement PR action plans. Creating and managing a PR plan, including strategy, goals,budget and tactics Coordinate and interact with the media Developing a media relations strategy, seekinghigh-level placements in print, broadcast and online media. Managing the organization’s public relations (PR) team and overseeing all their activities Create content and provide draft for press releases and other related articles for strategicand tactical approach. Organize events including press conferences, exhibitions, open days and press tours forcompany needs. Builds, maintains, and develops proactive and mutually beneficial relationships with the media (journalists, marketing, managers) and act as the first point of contact and spokesperson for them. Developing and implementing publicity strategies for the company’s products and services, including a crisis management strategy Developing and implementing organizational publicity strategies for company events Brainstorming and implementing event plans and concepts. Analyzing all media coverage of the organization and drafting appropriate responses Working with the social media team to create a content calendar Organizing promotional events such as press tours and conferences Representing the organization at press conferences, interviews, etc. REQUIREMENTS Education: BA/MA degree in Communications, Media/Journalism, or a related discipline Work Experiences:Minimum of a Bachelor’s degree or equivalent in Communication,Media/Journalism. Skills: Excellent oral and written communication skills Superior customer relationship management skills Proficiency in the use of word processing software tools Good creative writing skills An analytical mind and problem-solving skills In-depth knowledge of industry best practices Strong project management skills Excellent attention to detail How to apply? The professionals interested in this position are invited to send their CV at rekrutime@dimensionhr.al with the subject “PR and Events Manager” YOU’RE WELCOME! * All applications will be treated with strict confidentiality according to the law No. 9887 for the Protection of Personal Data.
 • DIMENSION's Avatar
  13.09.2022, 11:51
  Dimension pėr njė kompani lider nė tregun Shqiptar tė pijeve freskuese jo alkoolike, po kėrkon tė rekrutoj kandidatė nė pozicionin “KARELIST” Pėrgjegjėsitė kryesore: Leviz produktet nga zona e magazinimit / ruajtjes nė makina ose rimorkiot e distributoreve sipas urdherit te magazinierit Magazinon produktet nė hapesiren e duhur. Nė baza ditore, inspekton dhe kryen mirėmbajtje te vogla nė karele. Operon ne karel ne perputhje te plote me rregullat e sigurimit teknik nė mėnyrė tė sigurt dhe efikase Mban ambjentin e punes pastėr dhe tė rregullt. Aftesite dhe kualifikimet: Diploma e Shkolles se Mesme ose Shkolle Profesionale. Leje drejtimi per karrel klasi ADR Min pėrvojė 2 vjeēare nė njė pozicion tė ngjashėm. Te demostroj aftesite e tij gjate permbushjes se programit te punes Si tė aplikoni? Pėr tė aplikuar pėr kėtė pozicion ju lutem dėrgoni CV-nė tuaja nė adresėn tonė tė email-it: rekrutime@dimensionhr.al me subjekt “KARELIST” Ju mirepresim! *Tė gjitha aplikimet do tė trajtohen me konfidencialitet tė plotė nga Dimension sipas ligjit Nr. 9887 pėr “Mbrojtjen e tė Dhėnave Personale” dhe do tė pėrdoren nga Ne vetėm pėr qėllime rekrutimi
 • DIMENSION's Avatar
  13.09.2022, 11:47
  Dimension pėr njė kompani lider nė tregun Shqiptar tė pijeve freskuese jo alkoolike, po kėrkon tė rekrutoj kandidatė nė pozicionin “MEKANIK” Pėrgjegjėsitė kryesore: Kontrollon dhe aktivizon impiantet ndihmėse nė fillim tė ēdo turni. Ekzaminon difektet gjatė procesit prodhues dhe ndėrhyn pėr riparimin e menjėhershėm. Plotėson fletėn e ndėrhyrjes pas mbylljes sė difektit. Ekzekuton programin e mirėmbajtjes parandaluese nė pajisje. Kryen kontrollin e pajisjeve sipas frekuencave tė pėrcaktuara nė procedurat e aprovuara. Aftesite dhe kualifikimet: Diploma e Shkollės sė Mesme Profesionale si Mekanik; Diploma e Shkollės sė Lartė nė Inxhinieri Mekanike pėrbėn avantazh 3 ose me shumė vite eksperiencė nė mirėmbajtjen e linjave tė prodhimit, preferohet nė industri pijesh. Aftėsi pėr tė diagnostifikuar me saktėsi e shpejtėsi difektet dhe riparuar nė kohė. Aftėsi pėr tė punuar nė grup. Si tė aplikoni? Pėr tė aplikuar pėr kėtė pozicion ju lutem dėrgoni CV-nė tuaja nė adresėn tonė tė email-it: rekrutime@dimensionhr.al me subjekt “MEKANIK” Ju mirepresim! *Tė gjitha aplikimet do tė trajtohen me konfidencialitet tė plotė nga Dimension sipas ligjit Nr. 9887 pėr “Mbrojtjen e tė Dhėnave Personale” dhe do tė pėrdoren nga Ne vetėm pėr qėllime rekrutimi
 • DIMENSION's Avatar
  13.09.2022, 11:42
  Dimension pėr njė kompani lider nė tregun Shqiptar tė pijeve freskuese jo alkoolike, po kėrkon tė rekrutoj kandidatė nė pozicionin “TEKNIK ELEKTRIK” Pėrgjegjėsitė kryesore Kontroll dhe aktivizim i impianteve ndihmėse nė fillim tė ēdo turni. Ekzaminim i difekteve gjatė procesit prodhues dhe ndėrhyrje pėr riparimin e menjėhershėm. Plotėsim i formularit tė nderhyrjes pas mbylljes sė difektit. Ekzekutim i programit tė mirėmbajtjes parandaluese nė pajisje. Kryerje tė kontrollit tė pajisjeve sipas frekuencave tė pėrcaktuara nė procedurat e aprovuara. Aftėsitė dhe kualifikimet: Diploma e Shkollės sė Mesme Profesionale, dega Elektrike Diplomė e Shkollės sė Lartė nė Inxhinieri Elektrike/Elektronike pėrbėn avantazh. Minimum 6-12 muaj eksperiencė nė mirembajtjen e linjave tė prodhimit, preferohet nė industri pijesh. Njohuri pėr pėrdorimin e kodeve elektrike kombėtare. Aftėsi pėr tė diagnostifikuar me saktėsi e shpejtėsi difektet dhe riparimin e tyre nė kohė. Njohuri tė mira tė procesit dhe tė linjave. Njohja dhe pėrdorimi i manualeve tė makinerive. Njohja e rregullave tė sigurimit teknik dhe GMP (good production method). Njohjuri mbi funksionimin e PLC, aplikacioneve softėare teknike. Njohja dhe pėrdorimi i Microsoft Office. Si tė aplikoni? Pėr tė aplikuar pėr kėtė pozicion ju lutem dėrgoni CV-nė tuaja nė adresėn tonė tė email-it: rekrutime@dimensionhr.al me subjekt “TEKNIK ELEKRTIK” Ju mirepresim! *Tė gjitha aplikimet do tė trajtohen me konfidencialitet tė plotė nga Dimension sipas ligjit Nr. 9887 pėr “Mbrojtjen e tė Dhėnave Personale” dhe do tė pėrdoren nga Ne vetėm pėr qėllime rekrutimi
 • DIMENSION's Avatar
  12.09.2022, 13:07
  Dimension HR is looking for a CFO for one of its clients, a leader company in the construction and investment of development projects in Albania and the region. Main Duties and Responsibilities Develops financial and tax related strategic plans. Take lead and develop a continuous evaluation of both short-term and long-term financial strategies to ensure achievement of company objectives. Implement effective internal controls within the organization and ensure compliance with the control guidelines. Participates in key decision making of the Company. Establish financial targets and KPIs for monitoring and evaluating progress of SPV/companies. Monitors and analyze budget implementation of each individual SPV/company part of Development. Maintain strong relationships with the senior executives by identifying their needs and providing a wide range of business solutions. Monitors and forecasts financial performance of SPV/companies, provides analysis and recommendations. Evaluate and advise on the long-term impacts of financial planning, the launch of new strategies and regulatory actions. Implements best practices and policies. Evaluates investment opportunities in new projects in cooperation with PM. Maintain relations with external auditors and investigate their findings and recommendations. Monitors the budgeting process. Encourages initiatives for improving effectiveness, increasing revenues and presenting of opportunities. Monitors exposure to debt financing. Forecasts and evaluates the needs for financing and investments. Liaise with financing banks to ensure financing for companies and new projects. Monitors cash liquidity positions and projections. Define the financial reporting package based on management needs. Provide timely and detailed analysis of budgets, forecasts, and financial trends, and maintain the credibility of the Finance department. Brief the senior management on the short-term and long-term financial implications of the ongoing and upcoming business activities. Ensure adherence to applicable accounting state and International (IFRS) standards, local regulatory laws and rules for financial reporting. Qualification and requirements: Bachelor degree in Business or Finance required. Master’s degree in Business or Finance preferred/required. At least 10 years of progressive experience in Accounting with a strong emphasis on financial management function. At least 5 years of management experience in heading a finance department of medium – large size private company. Strong analytical/quantitative skills and experience with a multi-site organization. Advanced communication skills both oral and written. Interested in process improvement. Able to motivate, lead and coach others under supervision. Able to work independently or with little supervision. Internally motivated to seek out answers, generate ideas, and develop new skills. Excellent command of English language. How to apply? The professionals interested in this position are invited to send their CV at rekrutime@dimensionhr.al with the subject “CFO” YOU’RE WELCOME! *Only shortlisted candidates will be contacted. * All applications will be treated with strict confidentiality according to the law No. 9887 for the "Protection of Personal Data".
 • DIMENSION's Avatar
  11.09.2022, 23:32
  Dimension is looking for C#/.NET Developer for one of its clients. Requirements: • Excellent knowledge of C #, C ++ (preferably in Microsoft environment) • Good skills in object-oriented programming; • Excellent analytical and problem solving skills; • Knowledge of the Italian or English language; • 2+ years of experience with the platform. Benefits: • Innovative and dynamic projects on an international level; • Continuous training guaranteed, even abroad; • Private health insurance; • International context in which to express one's individuality and creativity; • Challenges and roles of increasing responsibility; • Offices in the central area. *A high aptitude for team work, precision, mental flexibility and proactivity in the management of professional issues are considered important values for the position. How to apply? The professionals interested in this position are invited to send their CV at rekrutime@dimensionhr.al with the subject “C#/.NET Developer" YOU’RE WELCOME! *Only shortlisted candidates will be contacted. * All applications will be treated with strict confidentiality according to the law No. 9887 for the "Protection of Personal Data".
 • DIMENSION's Avatar
  11.09.2022, 23:22
  Dimension is looking for a REACT.JS DEVELOPER, for one of its clients. Requirements: • Excellent knowledge of ReactJS; • Good knowledge of NodeJS; • GIT / Doker - Autonomy in the management of the Local Development environment; • Experience with popular React.js workflows (such as Flux or Redux); • Knowledge of the English / Italian language; • 3+ years of experience with the platform. Benefits: • Innovative and dynamic projects on an international level; • Continuous training guaranteed, even abroad; • Private health insurance; • International context in which to express one's individuality and creativity; • Challenges and roles of increasing responsibility; • Offices in the central area. *The profile is completed by a high aptitude for team work, precision, mental flexibility and proactivity in the management of professional issues. How to apply? The professionals interested in this position are invited to send their CV at rekrutime@dimensionhr.al with the subject “REACT.JS DEVELOPER” YOU’RE WELCOME! *Only shortlisted candidates will be contacted. * All applications will be treated with strict confidentiality according to the law No. 9887 for the Protection of Personal Data.
 • DIMENSION's Avatar
  08.09.2022, 16:04
  Dimension pėr njė kompani qė operon nė fushėn e ndėrtimit po kėrkon tė rekrutojė kandidatė profesionistė pėr pozicionin vakant “INXHINIER KANTIERI” Pėrgjegjėsitė dhe Detyrat: Mban pėrgjegjėsi pėr zbatimin dhe mbarėvajtjen e punės nė Kantier. Mban dhe manaxhon kontaktin e perditshėm me nėnkontraktoret. Parashtron zgjidhjen e projektimit dhe tė problemeve nė Kantier. Kujdeset pėr zbatimin e buxhetit tė projektit. Kujdeset dhe sigurohet qė projekti ėshtė nė pėrputhje me kėrkesat ligjore duke pėrfshire ketu edhe mbajtjen e dokumentacionit nė Kantier I kushton rėndėsi tė veēantė vlerėsimit dhe qėndrueshmėrisė dhe ndikimit mjedisor tė projekteve nė zbatim duke u siguruar qė projektet tė zhvillohen normalisht dhe strukturat pėrkatėse tė jenė pėrfunduar brenda buxhetit dhe kohės sė pėrcaktuar. Eshte pėrgjegjės pėr sigurine teknike dhe fizike nė Kantier; Pėrgjigjet pyetjeve dhe kėrkesave tė Supervizorit nė Kantier. Menaxhon burimet njerėzore nė kantier. Harton planin mujor/javor tė punimeve dhe pėrgatit kėrkesat pėr furnizim me materiale, fuqi punėtore, makineri. Harton dhe kontrollon dokumentacionin teknik nė objekte. Harton librezat e masave dhe situacionet pjersore/finale dhe i dėrgon pėr miratim tek Inxhinieri pėrgjegjės i Projektit. Merr pjesė nė hartimin dhe zbatimin e rregullores sė sigurimit teknik. Trajnon tė gjithė punonjėsit ne kantier pėr procedurat e sigurisė dhe shėndetit. Trajnon gjithashtu pėr punė specifike apo risqe te vecanta nė varėsi tė procesit tė punės. Kryen inspektime dhe kontrolle tė shpeshta tė sigurisė. Pėrgjigjet cdo ankese pėr sigurinė tė ngritur nė Kantier, Tė hetojė pretendimet dhe tė marrė masa pėr largimin e rrezikut. Merr pėrgjegjėsi pėr procedurat e ndihmės sė paė tė punonjėsve, trajnon dhe rifreskon trajnimet e procedurave tė shėndetit nė punė. Menaxhon procedurat e urgjencės, psh trajnime nė rast zjarri pėr evakuimet. Aftėsi dhe Kualifikime: Edukim i lartė nė Degėn Inxhinieri Ndėrtim; Minimumi 8 vjet eksperiencė pune si Inxhinier ndertimi. Njohuri kompjuterike, Microsoft office, Autocad, Programe profesionale; Aftėsi tė shkėlqyera komunikuese dhe negociuese; Aftėsi pėr tė kryer njė sėrė detyrash nė terren pa mbikqyrjen e eprorėve; Aftėsi tė shkėlqyera pėr tė krijuar dhe mbajtur komunikim korrekt dhe tė pėrditshėm me administratėn dhe eprorėt. Aftėsi tė shkėlqyera nė komunikim dhe prezantim si dhe aftėsi tė mira pėr punė nė grup; Aftėsia pėr tė pėrcaktuar pėrparėsitė dhe pėr tė planifikuar punėn nė mėnyrė efektive. Si tė aplikoni? Pėr tė aplikuar pėr kėtė pozicion ju lutem dėrgoni CV-nė tuaj nė adresėn tonė tė email-it:rekrutime@dimensionhr.al me subjekt “INXHINIER KANTIERI” Ju mirepresim! *Tė gjitha aplikimet do tė trajtohen me konfidencialitet tė plotė nga Dimension sipas ligjit Nr. 9887 pėr “Mbrojtjen e tė Dhėnave Personale” dhe do tė pėrdoren nga Ne vetėm pėr qėllime rekrutimi
 • DIMENSION's Avatar
  06.09.2022, 16:59
  DHR is looking for 40 PHP Developers for an international software company located in Albania and Kosovo. (Full-time, Remote) DUTIES & RESPONSABILITIES Driving the software development of our platform with innovative high-quality code Producing clean, maintainable and testable code Building efficient and scalable applications and services Follow the best coding practices Take part in technical decisions and express opinion on solutions Work closely with the team Perform code reviews REQUIREMENTS 3+ year experience in web application development Deep knowledge in PHP OOP programming Excellent understanding of MVC Understanding SOLID and OOP principles Experience in developing REST APIs Experience with Phalcon, Symfony or other PHP MVC framework Experience with MySQL or any other relational database Very good experience in JavaScript OOP and AJAX Exhaustive knowledge of database design and implementation Good experience in HTML, CSS and native JS Have strong communication skills and be able to express opinion through arguments GREAT ADVANTAGES: Experience in web application security Experience in fine performance tune up Experience in MySQL Query Optimization Experience with MongoDB Experience with Message Brokers like RabbitMQ and/or Kafka Experience with Memcached, Redis, Backbone JS, Less, Node JS Understanding how to use Docker How to apply? The professionals interested in this position are invited to send their CV at rekrutime@dimensionhr.al with the subject “PHP DEVELOPER” YOU’RE WELCOME! *Only shortlisted candidates will be contacted. * All applications will be treated with strict confidentiality according to the law No. 9887 for the Protection of Personal Data.
No More Results
About DIMENSION
Shteti:
Shqipėri
Qyteti:
Tiranė
Emri i Subjektit:
DIMENSION
Celular/Mobil:
+355 67 46 47 484
Adresa:
Rr. Abdyl Frasheri, Sheshi Wilson
Rubrika/fusha e aktivitetit:
Punesim
Specifikat/Specializimi:
DIMENSION ėshtė njė kompani konsultuese dhe zbatuese nė fushėn e Menaxhimit tė Burimeve Njerėzore. Eksperienca 15 vjeēare e stafit tė saj nė Sistemin e Menaxhimit tė Burimeve Njerėzore ėshtė nje potencial i rėndėsishėm nė shėrbimet qė Dimension ofron nė drejtim tė kompanive, individėve dhe konsolidimit tė vlerave dhe standarteve profesionale nė tregun e punėsimit nė vend.
NIPT:
L51705004E

kartvizita

Edit Value


Web: www.dimensionhr.al
Email: info@dimensionhr.al
Cel: +355 69 20 46 320 | +355 67 46 47 484
Adresa: Rr. "Moskat" | Prane LSI - Tirane, Albania


Home Page
https://dimensionhr.al
Njoftime
708