Shiko Profilin: Sole Travel & Tours - www.njoftime.com
500 HP Bata
 • Sole Travel & Tours's Avatar
  28.09.2022, 11:47
  DETAJET E TURITDita e Parė: Fluturimi Direkt Tiranė - Vjenė. Nisja mė 07.10 - Mbrritje nė Vjenė mė 08.55. Transfertė pėr nė Hotel. Sistemimi nė Hotel. Pasdite shėtitje e lirė. Fjetje nė Hotel. Dita e Dytė: Mėngjesi nė Hotel. Vizitė nė Monumentet e Vienės, si: Muzeu i Arteve tė Bukura, Opera e Vienės, Parlamenti, Bashkia e Qytetit. Fjetje nė Hotel. Dita e Tretė:Mėngjesi nė Hotel. Vazhdon vizita nė Universitetin Kryesor, Teatrin Kombėtar dhe Kishėn Kushtimore, Holfburg - Residenca 600 vjecare e Hasburgėve dhe Pallati Schonbrunn - Residenca e meparshme verore e familjes sė Hasburgeve. Fjetje nė Hotel. Dita e Katėrt: Mėngjesi nė hotel. Transfertė pėr nė Aeroportin e Vjenės. Fluturimi pėr nė Tiranė. Nisja mė 13:55- Mbrritje mė 15:30. Me Shume Detaje: Pagesa pėrfshin: 1. Udhėtimi vajtje-ardhje me avion, 2. Transfertat dhe shėtitjet me autobus, 3. Akomodim nė hotel me 3 yje, 4. Mėngjeset pėr tė gjitha ditėt e udhėtimit, 5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė. 6. Lejohet tė merret me vete nė avion vetėm njė ēantė me pėrmasa deri nė 40 x 20x 23cm. (Kujdes - Mbi kėto pėrmasa dhe Bagazh pėr checkin ka shpenzime ekstra). Nė pagesė nuk janė pėrfshirė: • Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program. • Hyrjet nė monumente dhe muzeume.
 • Sole Travel & Tours's Avatar
  28.09.2022, 11:42
  DETAJET E TURITDita e Parė: Nisja nga Tirana nė oren 02.00 dhe udhėtimi me autobus pėr nė Selanik. Pushime tė shkurtra gjatė rrugės. Imbarkimi nė Kroēieren Celestyal, nė Selanik. Drekė dhe Darkė nė Kroēiere. Nisja nė orėn 19.00. Dita e Dytė: Mėngjesi nė Kroēiere. Zbritja nė Kushadasi nė orėn 13.00. Ekskursion nė Efes. Drekė dhe Darkė nė Kroēiere. Nisja nė orėn 21.00 Dita e Tretė: Nisja nė orėn 02.00. Mėngjesi nė Kroēiere. Zbritja nė Rhodos nė orėn 09.00. Ekskursion ne Rhodos. Me pas, Tė lirė pėr Shėtitje dhe Plazh nė Rhodos. Drekė dhe Darkė nė Kroēiere. Nisja nė orėn 18.00. Dita e Katėrt: Mėngjesi nė Kroēiere. Zbritja nė Heraklion, Kretė nė orė 07.00. Tė lirė pėr Shėtitje dhe Plazh nė Kretė. Nisja nė orėn 12.00. Zbritja nė Santorini nė orėn 16.30. Tė lirė pėr Shėtitje dhe Plazh nė Santorini. Drekė dhe Darkė nė Kroēiere. Nisja nė orėn 02.00, pas mesnate. Dita e Pestė: Mėngjesi nė Kroēiere. Zbritja nė Mykonos nė orėn 08.00 Tė lirė pėr Shėtitje dhe Plazh nė Mykonos. Drekė dhe Darkė nė Kroēiere. Nisja nė orėn 02.00, pas mesnate. Dita e Gjashtė: Mėngjesi nė Kroēiere. Zbritja nė Milos nė orė 09.00. Tė lirė pėr Shėtitje dhe Plazh nė Milos. Drekė dhe Darkė nė Kroēiere. Nisja nė orėn 19.00. Dita e Shtatė: Mėngjesi nė Kroēiere. Zbritja nė Pireus, Athinė nė orėn 07.00. Tė lirė pėr Shėtitje Plazh nė Athinė. Drekė dhe Darkė nė Kroēiere. Nisja nė orėn 17.00. Dita e Tetė: Mėngjesi nė Kroēiere. Zbritja nė Selanik nė orė 10.00. Nisja pėr nė Shqipėri. Gjatė rrugės ndalesa tė shkurtra. Mbrritja nė Shqipėri. Me Shume Detaje: Nė pagesė pėrfshihen: 1. Udhėtimi vajtje-ardhje me autobus 2. Akomodim nė Kroēieren Celestyal Crystal 3. Mėgjeset, Drekat dhe Darkat nė Kroēiere. 4. Pije Akoolike dhe Jo Alkoolike pa limit. 5. Shfaqje, Karaoke, Hyrja nė Disko, Sauna dhe aktivitete tė ndryshme nė Kroēiere. 6. Ekskursionet: - Shėtitje dhe Vizitė nė Rhodos, Acropolis Lindos dhe Pallati Knights. - Shėtitje Vizitė nė Efes, Kushadasi. 8. Taksat Portuale. 7. Bakshishet. Kujdes: Nė pagesė nuk janė pėrfshirė: 1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program. 2. Hyrjet nė Monumentet dhe Muzeumet. 3. Nė zbritjet nė porte, transfertat me autobus ose teleferik nga Porti nė qytet atje ku ėshtė e nevojshme pas Zbritjes nga Kroēierja dhe Shėtitjet Opsionale nė Vendet e Zbritjes
 • Sole Travel & Tours's Avatar
  28.09.2022, 11:41
  DETAJET E TURITDita e Parė: Nisja nė orėn 01:00 nga Tirana me autobus. Pas kryerjes sė veprimeve doganore kufitare nė Muriqan, vazhdimi i udhėtimit gjatė rivieres sė Malit tė Zi. Do tė bėhet njė kalim nga Bar, Budva dhe Tivati, ku me traget do tė kalohet Gjiri i Kotorrit. Vazhdimi i udhetimit pėr nė Zagreb. Gjatė pasdites mbėrritje nė Zagreb. Guidė e shkurtėr e Zagrebit. Sistemimi nė Hotel. Dita e Dytė: Mėngjesi nė Hotel. Nisja nė mėngjes herėt pėr nė Ljubljanė. Ndalesė e shkurtėr nė Ljubljanė pėr rreth 2 orė, ku vizitohet Kryeqyteti Slloven me monumentet historike tė tij: Sheshi Presheren, kisha katolike e Anunciatės, Teatri i Operas, Parlamenti Slloven dhe Sheshi i Republikes, Katedralja e Shen Nikolles. Vazhdimi i udhėtimit nė territorin Austriak. Mbėrritja nė Salzburg. Vizitė e shkurtėr pėr 1h 30' nė Salzburg ku do tė shikohen: shtėpia ku ėshtė lindur dhe rritur kompozitori i famshėm austriak Mozart, Opera e qytetit tė Salzburgut, Teatri i Marionetave, kalimi mbi lumin Salsa me pamjen nga keshtjella e Hohensalzburgut. Nisja pėr nė Mynih. Mbėrritja nė Mynih. Sistemimi nė Hotel. Dita e Tretė: Mėngjesi nė Hotel. Gjatė paradites, vizitė panoramike nė pikat turistike mė tė bukura tė Mynihut, si: shtėpia e birres ose Hofbrauhausi i famshėm, Teatri Kombėtar, Pallati Mbretėror, Marienplatz ku ndodhet bashkia e qytetit, Pallati Nymphenburg, Sheshet Olimpike, ku gjenden Muzeumi i BMW, Kulla Olimpike 290 metra e lartė. Nisja nė oren 12:30 nga Mynih me autobus pėr nė Paris. Ndalesa tė shkurtra gjatė udhėtimit. Mbėrritja nė Paris. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel. Dita e Katėrt: Mėngjesi nė hotel. Vizitė panoramike e Parisit ku do tė shikohen: Harku i Triumfit, Place de la Conocorde, Assamble Nationale, Pallati Invalideve, Varri Napoleonit, Kopshti Tyilerive. Shėtitje nė Bulevardin e famshėm tė Champs Elysées dhe mundėsi pėr shopping, si dhe vizitė nė Muzeun e Luvrit. Kthimi dhe akomodimi nė hotel. Dita e Pestė: Mėngjesi nė Hotel. Vizitė nė: Kopshtet e Luxemburgut, Katedralja Notre Dame, Tour Eiffel. Shėtitje panoramike ku do tė shikohen Panteoni, Opera de Garnier, Sheshi Bastille dhe Opera mė e madhe e Frances. Pasdite vonė, Nisja pėr nė Bourg en Bresse. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel. Dita e Gjashtė: Mėngjesi nė Hotel. Nisja Bourg en Bresse pėr nė Gjenevė, nė Zvicėr. Shėtitje panoramike, ku vizitohen: Muzeu Arianne, Pallatin e ish Lidhjes sė Kombeve, si dhe liqenin e Gjeneves. Vazhdon udhėtimi pėr nė Milano ku vizitohen: Pallazo Sforzesco, Sheshi Duomo dhe katedralja e Milanos, Galeria e Vitorio Emanuele II, Teatri La Scala. Pas vizitės, Vazhdon udhėtimi pėr nė Udine. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel. Dita e Shtatė: Mėngjesi nė Hotel. Nisja herėt nė mengjes nga Trieste pėr nė Shqipėri. Fillimisht do tė kalojmė nga Sllovenia dhe nėpėrmjet pikės kufitare tė Jelsane do futemi nė Kroaci ku do tė kalojmė nga Rijeka dhe pjesa bregdetare e Bregdetit Dalmat. Ndalesa tė shkurtra gjatė rrugės pėr tė pushuar. Mbėrritja nė Tiranė. Me Shume Detaje: Ēmimi pėr person tė Rritur nė Dhomė Dyshe 349 Euro Nė pagesė pėrfshihen: 1. Udhėtimi me autobus Tiranė - Zagreb - Mynih - Paris - Milano - Tiranė. 2. Akomodim nė hotel: Fjetje 2 netė nė Paris, 1 natė nė Bourg en Bresse, 1 natė nė Zagreb, 1 natė nė Mynih dhe 1 natė nė Trieste. 3. Mėngjeset pėr tė gjitha ditėt e udhėtimit. 4. Shėtitjet me autobus sipas programit. 5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė. Nė pagesė nuk janė pėrfshirė: 1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program. 2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume. 3. Lundrimi me Anije.
 • Sole Travel & Tours's Avatar
  28.09.2022, 11:38
  VJESHTĖ NĖ BUDAPEST NISJA 20 TETOR CMIMI 299 EURO NISJA 27 NETOR 339 EURO DETAJET E TURITDita e Parė: Fluturimi Direkt Tiranė - Budapest. Nisja mė 17:50 - Mbrritje nė Budapest mė 19:15. Transfertė pėr nė Budapest. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel. Dita e Dytė: Mėngjesi nė Hotel. Vizitė: Ura e Luanėve, Ura e Elisabetės e cila ėshtė Ura e parė e varur nė Botė, Statuja e Shėn Gellertit, kalimi mbi urėn e Margaritės, Kodra Gellert, Kisha e Shėn Matias, Katedralja e Shėn Stefanit, Kėshtjella Vayda Hunjad, Sheshi i Heronjve, Citadela, Fortesa e Peshkatarit dhe Kėshtjella nė Buda. Fjetje nė Hotel. Dita e Tretė: Mėngjesi nė Hotel. Vizitė nė Szentendre dhe Vishegrad. Fjetje nė Hotel. Dita e Katėrt: Mėngjesi nė Hotel. Transfertė pėr nė aeroportin e Budapestit. Fluturimi direkt Budapest - Tiranė. Nisja mė 15.35 - Mbrritje mė 17.00. Nė pagesėn pėrfshihen: 1. Udhėtimi vajtje-ardhje me avion 2. Transfertat dhe shėtitjet me autobus. 3. Akomodim nė hotel me 3 yje. 4. Mėngjeset sipas programit 5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė. 6. Lejohet tė merret me vete nė avion vetėm njė ēantė me pėrmasa deri nė 40 x 30x 20cm. (Kujdes - Mbi kėto pėrmasa dhe Bagazh pėr checkin ka shpenzime ekstra). Nė pagesė nuk janė pėrfshirė: 1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program. 2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume. Kujdes: Nėse ndryshojnė kriteret pėr hyrjen nė Hungari, dhe bėhet i pamundur organizimi i udhėtimit, kthehet pagesa, pa vlerėn e biletės, vlerė e cila mbetet nė Kompaninė Ajrore, Ne do tė kryejmė proēedurėn pėr kthim edhe tė kėsaj vlere, por nuk garantojmė kthimin e saj
 • Sole Travel & Tours's Avatar
  28.09.2022, 11:36
  DETAJET E TURITDita e Parė. Nisja nga Tirana me autobuz nė drejtim tė Maqedonisė. Gjatė rrugės, pushime per kafe. Mbrritja nė Shkup dhe pushim per dreke. Nisja nga Shkupi nė drejtim te Bullgarisė. Gjatė rrugės, pushime per kafe. Mbrritja nė Sofje. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel. Dita e Dytė. Mėngjesi nė hotel. Vizitė nė Monumentet Kryesore te qytetit: Fillon nga Hotel Sheraton Balkan, Kisha St. Nedelia, Statuja St. Sofia, Kisha St. Petka Samardjiiska, Sinagoga Hebraike e Sofjes, Tregu Qendror, St. George Rotanda, Presidenca, Sheshi Battenberg, Galeria Kombėtare e Arteve, Teatri Kombėtar "Ivan Vazov", Kisha Ruse, Monument i Ushtarėve tė Panjohur, Akademia e Shkencave Bullgare, Parlamenti, Monumenti i Mbretit Clirimtar, Kisha St. Sofia, Katedralja Alexander Nevski dhe Crypt. Pasdite nisja pėr nė Bukuresht. Ndalesa tė shkurtra gjatė rrugės. Mbrritja nė Bukuresht. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel. Dita e Tretė. Mėngjesi nė Hotel. Paradite, Vizitė panoramike e Bukureshtit. E fillojme me vizitė jashtė Bukureshtit: Manastiri Snagov, ku mendohet se ėshtė varrosur Vlad Tepes, i njohur si Dracula. Me pas i drejtohemi qendres se qytetit te Bukureshtit ku vizitohen: Harku i Triumfit, Muzeumi Village, Sheshi Victoriei, Sheshi Revolucionit, Statujen e Naim Frasherit dhe Ndėrtesa e Parlamentit. Vizite ne qytetitn e vjeter te Bukureshtit; Oborri dhe Kisha Princely. Vizite tek Hotel Continental ku Ismail Qemali bashke me patriotet e tjere kane hartuar deklaraten e pavaresise se Shqiperise. Gjate Drekes - Shetitje tek Pedonalja e famshme Liskano e mbushur me bare dhe restorantet me te populluara te Bukureshtit, Kohe e lire per te konsumuar dreke. Pasdite, vizite tek Piata Uniiri me shatervanet - qendra tregtare me te njejtin emer Uniiri Shopping Mall. Fjetje nė Hotel. Dita e Katėrt. Mėngjesi nė Hotel. Nisja pėr nė Tiranė. Gjatė rrugės pushime tė shkurtra pėr kafe, drekė dhe darkė. Mbrritja nė Tiranė. Nė Pagesė pėrfshihen: 1. Udhėtimi vajtje-ardhje, Transfertat dhe shėtitjet me autobuz. 2. Akomodim nė hotel pėr 3 netė qėndrimi. 3. Mėngjeset pėr tė gjitha ditėt e udhėtimit. 4. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė. Nė pagesė nuk janė pėrfshirė: 1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program. 2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume.
 • Sole Travel & Tours's Avatar
  28.09.2022, 11:34
  NAPOLI, SORRENTO, SALERNO Nisja: 20-10-2022 Nisja: 27-10-2022 DETAJET E TURIT Dita e Parė: Fluturimi nga Tirana pėr nė Bari. Nisja nė orėn 16.00. Mbrritja nė Bari nė orėn 17.15. Transferta pėr nė Salerno. Udhėtimi zgjat rreth 3 orė. Mbrritja nė Salerno. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel.Dita e Dytė: Mėngjesi nė Hotel. Nisja me autobus pėr nė Amalfi. Shėtitje nė kėmbė nė Amalfi, ku vizitohen: Katedralja, Muzeu i Letrės, Chiostro del Paradiso, etj. Vazhdimi Udhėtimit pėr nė Positano, Shėtitje nė kėmbė nė Positano, ku vizitohen: Kisha Santa Maria Assunta dhe Porti. Shėtitje nė kėmbė nė Positano, ku vizitohen: Kisha Santa Maria Assunta dhe Porti. Vazhdimi i Udhėtimit pėr nė Sorrento. Shėtitje nė Kėmbė nė Sorrento, ku vizitohen: Porti, Katedralja, Manastiri St Frencis, Bazilika Sant Antonio etj. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel.Dita e Tretė: Mėngjesi nė Hotel. Nisja me traget pėr nė Ishullin Kapri. Shėtitje panoramike nė Ishull, ku vizitohen: Vila Jovis, Kisha Santa Maria, Fari, Vila San Mikele, Kisha e San Michele Arcangelo. Kthimi me traget nė Sorrento. Vazhdimi i Udhėtimit pėr nė Napoli. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel.Dita e Katėrt: Mėngjesi nė Hotel. Paradite, shėtitje panoramike nė monumentet kryesore tė qytetit, ku vizitohen: Duomo, Pallati Mbretėror, Sheshi Plebiscito, Teatri San Carlo, Castel Nuovo,etj. Transferta pėr nė Aeroportin e Barit. Fluturimi Bari - Tiranė. Nisja nga Bari nė orėn 17.55. Mbrritja nė Tiranė nė orėn 18.50 Nė pagesė pėrfshihen: 1. Fluturimi me avion Tiranė - Bari - Tiranė 1. Udhėtimi me traget Sorrento - Kapri. 2. Transfertat dhe shėtitjet me autobus. 3. Akomodim nė Hotel, 1 natė nė Salerno, 1 natė nė Sorrento dhe 1 natė nė Napoli 4. Mėngjeset nė Hotele. 5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė. Nė pagesė nuk janė pėrfshirė: 1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program. 2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume.
 • Sole Travel & Tours's Avatar
  28.09.2022, 11:14
  DETAJET E TURITDita e Parė: Nisja nė oren 04:00 nga Tirana me autobus. Pas kryerjes sė veprimeve doganore kufitare nė Muriqan, vazhdimi i udhėtimit gjatė rivieres sė Malit tė Zi. Gjatė rrugės bėhet njė ndalesė e shkurtėr nė afėrsi tė ishullit Shėn Stefan. Nė Budva qėndrohet rreth 1:30 orė, ku vizitohet: Kisha e Shėn Ivanit, e Tre Shenjtorėve dhe e Santa Maria di Punta, dhe Monumenti mė i vizituar, “Valltarja e Budvas”. Vazhdon udhėtimi pėr nė Kroaci. Mbrritja nė Dubrovnik, ku vizitohet: Hyrja lindore Ploce, Porti i vjeter, Katedradja e Shėn Marias, dhe kisha Jezuite e Shen Igratius. Vazhdon shėtitja nė rrugicat e ngushta dhe vizitohet: Burimi Onufrian, Rruga Tregtare “Stradun”, Kisha e Shėn e Premtes, e Shėn Vlasit, Pallati Sponza dhe Pallati i Rektorit. Vazhdimi udhėtimit pėr nė Neum. Mbrritja nė Neum. Sistemimi dhe Darka nė Hotel. Dita e Dytė: Mėngjesi nė Hotel. Rreth orės 08:00, nisja pėr nė Shibenik, ku kalohet nga pjesa mė e bukur e bregdetit Dalmat me panorama te mrekullueshme. Mbrritja nė Shibenik, ku vizotohet: Katedralja e Shėn Jakovit, Bashkia e vjetėr e qytetit, Pallati Knezeva, si dhe lagjen e vjetėr me elementet karakteristik Kroat. Gjatė pasdites vizitohet: Parku Krka, njė nga Parqet mė tė bukura natyrore te Kroacise. Vazhdon udhėtimi drejt Zadarit. Mbrritja nė Zadar. Sistemimi dhe Darka nė Hotel. Dita e Tretė: Mengjesi ne hotel. Vizitė e qytetit tė Zadarit, i themeluar nga Liburnet Ilirė, ku vizitohen: Lagja e vjetėr, Katedralja e Shėn Anastasisė, Kisha e Shėn Donatus, Forumi Romak etj. Pasdite vazhdon udhėtimi drejt Splitit. Mbrritja nė Split, ku vizitohen: Pallati i Diokrecianit, Mauzoleumi i Diokecianit, Statuja e Gregor Ninki, Teatri Kombėtar i Splitit, Pinakoteka Kryesore, Rruga Marmontova dhe Shėtitorja nė Bregdet Riva. Nisja pėr nė Neum. Mbrritja nė Neum. Sistemimi, Darkė dhe Fjetje nė Hotel. Dita e Katėrt: Mėngjesi nė Hotel. Rreth orės 08:00 nisja pėr nė Shqipėri. Gjatė rrugės ndalohet pėr vizitė tė shkurtėr nė Kotorr, do tė vizitohet Sheshi i Armeve, Katedralja e Shėn Trifonit etj. Vazhdon udhėtimi pėr nė Shqipėri. Me Shume Detaje: Nė pagesėn pėrfshihen: 1. Udhėtimi vajtje - ardhje dhe shėtitjet me autobus. 2. Akomodim nė hotel per 2 netė qėndrimi nė Neum dhe 1 natė nė Zadar. 3. Mėngjeset dhe Darkat pėr tė gjitha ditėt e udhėtimit. 5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė. Nė pagesė nuk janė pėrfshirė: • Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program. • Hyrjet nė monumente dhe muzeume.
 • Sole Travel & Tours's Avatar
  28.09.2022, 11:13
  UDHĖTIM NĖ STAMBOLL ME AIR ALBANIA / cmimi 259 euro DETAJET E TURIT KUJDES:Mengjesi i dites se pare nuk eshte i perfshire. Nese dikush do te konsumoj mengjesin, kosto per person eshte 7 euro. Dhomat do merrem mbas ores 12:00. Nese dikush deshiron qe dhomen ta marr sapo te mberrijne, atehere do i duhet te paguaj pagese extra per early check in. Dita e Parė: Paraqitja nė Aeroportin e Rinasit duhet tė bėhet 2 orė para nisjes sė avionit. Fluturimi pėr nė Stamboll. Nisja me Shoqėruesin pėr nė Pazarin e Vjetėr Kapali Carchi. Pazari i Vjetėr Kapali Carshi ėshtė njė nga tregjet e mbulura mė tė mėdha nė botė. Ka 61 rrugė tė mbuluara dhe mbi 4 mijė dyqane nė njė zone prej 30.700 m2 dhe qė tėrheq rreth 250 mijė deri 400 mijė vizitorė nė ditė. Hyrja Falas – Qėndimi rreth 2 orė. Pas vizitės nė Pazar, nisja me autobus pėr nė Dolma Bahce. Pallati Dolma Bahce, apo Sarajet Verore tė Sulltanit, apo Pallati i Kopshteve tė Mbushura ėshtė ndėrtuar ndėrmjet viteve 1843 – 1856 dhe ka kushtuar rreth 35 ton ar e barabartė me rreth1.5 miliard USD. U ndėrtua nga Sulltani I 31 I Perandorisė Otomane Abdulmecid I pėr tė kaluar luksin dhe komfortin e asaj kohe qė kishin mbretėritė nė Europė. Hyrja 300 lira – Qėndrimi 1 orė. Vazhdon vizita nė Qendrėn e Stabollit, nė Sheshin Taksim. Sheshi Taksim, i vendosur nė pjesėn europiane tė Stambollit, ėshtė i famshėm pėr restorantet, dyqanet dhe hotelet. Konsiderohet si zemra e Stambollit modern, me stacionin qendror tė rrjetit Metro tė Stambollit. Kėtu ndodhet dhe Monumenti i Republikės. Pas vizitės, kthimi dhe Sistemimi nė Hotel, Sistemimi nė Hotel. Kthimi nė Hotel. Fjetje nė Hotel.Dita e Dytė:Mėngjesi nė Hotel. Nisja me Autobus pėr nė Akuarium. Akuariumi i Stambollit ėshtė hapur nė Prill 2011 dhe ėshtė njė ndėr mė tė mėdhenjtė nė botė pėr nga vėllimi, shumėllojshmėria e specieve tė ujit dhe aktiviteteve. Hyrja 17 Euro – Qėndrimi 2 orė. Vazhdohet nė Top Kapi, Sarajet Dimėrore tė Sulltanit. Pallati Topkapı nė shekujt 15 dhe 16 ka shėrbyer si vendbanimi kryesor dhe selia administrative e sulltanėve osmanė. Ndėrttimi i urdhėruar nga Sulltan Mehmet Pushtuesi, filloi nė 1459, gjashtė vjet pas pushtimit tė Kostandinopojės. Topkapı fillimisht u quajt "Pallati i Ri" (Yeni Saray) pėr ta dalluar atė nga “Pallati i Vjetėr” (Eski Saray) nė Sheshin Beyazıt. Kompleksi i pallatit pėrbėhet nga katėr oborre kryesore dhe shumė ndėrtesa mė tė vogla. Anėtarėt femra tė familjes sė Sulltanit jetonin nė harem dhe zyrtarėt kryesorė tė shtetit, pėrfshirė Vezirin e Madh, zhvillonin takime nė ndėrtesėn e Kėshillit Perandorak. Hyrja 320 lira – Qėndrimi 2 orė. Vazhdon Vizita nė Xhaminė Blu. Xhamia Sulltan Ahmet, e njohur gjithashtu si Xhamia Blu, projektuar nga Arkitekt Shqiptar Sinani ėshtė xhami e epokės Osmane ndėrtuar midis 1609 dhe 1616 gjatė sundimit tė Ahmet I. Xhamia Blu kombinon shumė elemente bizantine tė Shėn Sofisė fqinje me arkitekturėn tradicionale islamike dhe konsiderohet tė jetė xhamia e fundit e madhe e periudhės klasike. Hyrja Falas – Qėndrimi 30 Minuta Vazhdon Vizita nė Shėn Sofi Sofi – Hagia Sofia Hagia Sophia, zyrtarisht Xhamia e Madhe e Hagia Sophia dhe mė parė Kisha e Shėn Sofisė, ėshtė ndėrtuar nė vitin 537 si katedrale patriarkale e kryeqytetit perandorak tė Kostandinopojės, ishte kisha mė e madhe e krishterė e Perandorisė Romake Lindore (Perandoria Bizantine) dhe Kisha Ortodokse Lindore, pėrveē gjatė Perandorisė Latine nga 1204 deri nė 1261, kur u bė katedralja katolike romake e qytetit. Nė 1453, pas Rėnies sė Konstandinopojės nė Perandorinė Osmane, ajo u shndėrrua nė njė xhami. Nė vitin 1935 Republika laike Turke e themeloi atė si njė muze. Nė vitin 2020, ajo u rihap si xhami. Hyrja Falas – Qėndrimi 30 Minuta Vazhdon Vizita nė Hipodrom Hipodromi i Kostandinopojės ishte qendra sportive dhe shoqėrore e Kostandinopojės, kryeqyteti i Perandorisė Bizantine. Sot ėshtė njė shesh me emrin Sultanahmet Meydani, me disa fragmente tė strukturės origjinale tė mbijetuar. Kthimi nė Hotel. Nė mbrėmje, Nisja pėr nė Kroēiere pėr Shėtitje nė Bosfor gjatė Natės, Darkė me Pije pa limit dhe Shfaqje Tradicionale dhe Moderne Turke. Hyrja 35 Euro – Qėndrimi 3 orė. Kthimi nė Hotel Fjejte nė hotel.Dita e Tretė: Mėngjesi nė Hotel. Paradite tė lirė. Pasdite, Nisja pė nė Eminoy, stacioni i anijeve dhe jahteve pėr nė Bosfor. Lundrim me anije pėr 2 orė nė Ngushticėn e Bosforit nė drejtim tė Detit tė Zi pėr tė vizituar pjesėn bregdetare tė Stambollit, Evropėn dhe Azinė, si dhe pėr tė parė nga anija kalanė e vjetėr, Rumelitisa. Hyrja 10 Euro - Qėndrimi 2 orė Vazhdon udhėtimi drejt kodres Pierre Loti.Pierre Loti eshte nje koder ne zonen EyüpSultan ne Stamboll dhe kete emer e ka mare nga shkrimtari francez Pierre Loti, emri i vertete i te cilit eshte Julian Viaud. Ngjitja behet me teleferik dhe nga aty mund te shijoni pamjen e mrekullueshme qe ofron ngushtica Halic (Briri i arte).Ngjitja me teleferik 5 euro. Qendrimi 1 ore. (Ne kete cmim perfshihet edhe transporti me autobuz) Vazhdon udhėtimi pėr nė Qendrėn Tregtare. Tė lirė nė Qendrėn Tregare. Transferta pėr nė Aeroport. Fluturimi pėr nė Tiranė. Kujdes: Tė gjithė klientėt qė udhėtojnė pėr nė Turqi duhet tė kenė pasaportė tė vlefshme pėr 6 muaj duke filluar nga dita e pare e hyrjes ne Stamboll.Me Shume Detaje: Nė pagesė pėrfshihen: -Bileta e avionit vajtje – ardhje. (Bagazhe tė plota 30 kg + bagazh dore). -Akomodimi nė hotel nė qendėr tė pjesės Evropiane tė Stambollit -Mėngjeset pėr tė gjithė ditėt e qėndrimit. -Shėtitjet nė Stamboll me autobus (sipas programit) -Shoqėrues dhe guidė shqiptare, pėr tė gjithė ditėt e qėndrimit -Transfertat Aeroport – Hotel – Aeroport Nė pagesė nuk pėrfshihen: - Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė Program - Siguracioni nė Udhėtim - Hyrjet nė Monumente dhe Muzeume OPSIONALE: 1. Lundrim me anije nė Bosfor 1.5 – 2 orė pėr tė parė Europėn e dhe Azinė €10. 2. Kroēiere me Shfaqje dhe Darkė €30, pėrfshin: Transporti vajtje ardhje nga Hoteli, Shfaqje me Kėrcimtarė dhe DJ, Darkė Speciale, Pije jo alkoolike pa kufizim. Zgjat 3 orė. KUJDES: ATHS nuk mban asnjė pergjegjėsi nė rast se nuk ju lejohet tė udhėtoni pėr arsye te ndryshme, si ekspuls, mosplotėsimin e kushteve anti covid ose nėse pashaporta juaj ėshtė nėn 150 ditė e vlefshme. PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME. Oraret e fluturimeve jane: Nisje tė Enjteve Nisja nga Tirana: 07:55, mbrritja nė Stamboll 10:35 Kthimi nga Stambolli: 23:10 , mbrritja nė Tiranė 23:50 Nisje tė Premteve Nisja nga Tirana: 07:30, mbrritja nė Stamboll 10:10. Kthimi nga Stambolli: 21:50, mbrritja nė Tiranė 22:30 NIsje tė Shtunave Nisja nga Tirana: 06:30, mbrritja nė Stamboll 10:10. Kthimi nga Stambolli: 01:35, mbrritja nė Tiranė 01:415 (Duke hyre dita e marte) Te gjithe grupet e AIR ALBANIA do akomodohen ne hotel MIDMAR https://www.midmarhotel.com/en
 • Sole Travel & Tours's Avatar
  28.09.2022, 11:12
  DETAJET E TURITKUJDES: Dhomat do merrem mbas ores 12:00. Nese dikush deshiron qe dhomen ta marr sapo te mberrijne, atehere do i duhet te paguaj pagese extra per early check in. Dita e Parė: Paraqitja nė Aeroportin e Rinasit duhet tė bėhet 2 orė para nisjes sė avionit. Fluturimi pėr nė Stamboll. Nisja me Shoqėruesin pėr nė Pazarin e Vjetėr Kapali Carchi. Pazari i Vjetėr Kapali Carshi ėshtė njė nga tregjet e mbulura mė tė mėdha nė botė. Ka 61 rrugė tė mbuluara dhe mbi 4 mijė dyqane nė njė zone prej 30.700 m2 dhe qė tėrheq rreth 250 mijė deri 400 mijė vizitorė nė ditė. Hyrja Falas – Qėndimi rreth 2 orė. Pas vizitės nė Pazar, nisja me autobus pėr nė Dolma Bahce. Pallati Dolma Bahce, apo Sarajet Verore tė Sulltanit, apo Pallati i Kopshteve tė Mbushura ėshtė ndėrtuar ndėrmjet viteve 1843 – 1856 dhe ka kushtuar rreth 35 ton ar e barabartė me rreth1.5 miliard USD. U ndėrtua nga Sulltani I 31 I Perandorisė Otomane Abdulmecid I pėr tė kaluar luksin dhe komfortin e asaj kohe qė kishin mbretėritė nė Europė. Hyrja 300 lira – Qėndrimi 1 orė. Pas vizitės, kthimi dhe Sistemimi nė Hotel, Sistemimi nė Hotel. Fjetje nė Hotel. Dita e Dytė:Mėngjesi nė Hotel. Nisja me Autobus pėr nė Akuarium. Akuariumi i Stambollit ėshtė hapur nė Prill 2011 dhe ėshtė njė ndėr mė tė mėdhenjtė nė botė pėr nga vėllimi, shumėllojshmėria e specieve tė ujit dhe aktiviteteve. Hyrja 15 Euro – Qėndrimi 2 orė. Vazhdohet nė Top Kapi, Sarajet Dimėrore tė Sulltanit. Pallati Topkapı nė shekujt 15 dhe 16 ka shėrbyer si vendbanimi kryesor dhe selia administrative e sulltanėve osmanė. Ndėrttimi i urdhėruar nga Sulltan Mehmet Pushtuesi, filloi nė 1459, gjashtė vjet pas pushtimit tė Kostandinopojės. Topkapı fillimisht u quajt "Pallati i Ri" (Yeni Saray) pėr ta dalluar atė nga “Pallati i Vjetėr” (Eski Saray) nė Sheshin Beyazıt. Kompleksi i pallatit pėrbėhet nga katėr oborre kryesore dhe shumė ndėrtesa mė tė vogla. Anėtarėt femra tė familjes sė Sulltanit jetonin nė harem dhe zyrtarėt kryesorė tė shtetit, pėrfshirė Vezirin e Madh, zhvillonin takime nė ndėrtesėn e Kėshillit Perandorak. Hyrja 320 lira – Qėndrimi 2 orė. Vazhdon Vizita nė Xhaminė Blu. Xhamia Sulltan Ahmet, e njohur gjithashtu si Xhamia Blu, projektuar nga Arkitekt Shqiptar Sinani ėshtė xhami e epokės Osmane ndėrtuar midis 1609 dhe 1616 gjatė sundimit tė Ahmet I. Xhamia Blu kombinon shumė elemente bizantine tė Shėn Sofisė fqinje me arkitekturėn tradicionale islamike dhe konsiderohet tė jetė xhamia e fundit e madhe e periudhės klasike. Hyrja Falas – Qėndrimi 30 Minuta Vazhdon Vizita nė Shėn Sofi Sofi – Hagia Sofia Hagia Sophia, zyrtarisht Xhamia e Madhe e Hagia Sophia dhe mė parė Kisha e Shėn Sofisė, ėshtė ndėrtuar nė vitin 537 si katedrale patriarkale e kryeqytetit perandorak tė Kostandinopojės, ishte kisha mė e madhe e krishterė e Perandorisė Romake Lindore (Perandoria Bizantine) dhe Kisha Ortodokse Lindore, pėrveē gjatė Perandorisė Latine nga 1204 deri nė 1261, kur u bė katedralja katolike romake e qytetit. Nė 1453, pas Rėnies sė Konstandinopojės nė Perandorinė Osmane, ajo u shndėrrua nė njė xhami. Nė vitin 1935 Republika laike Turke e themeloi atė si njė muze. Nė vitin 2020, ajo u rihap si xhami. Hyrja Falas – Qėndrimi 30 Minuta Vazhdon Vizita nė Hipodrom Hipodromi i Kostandinopojės ishte qendra sportive dhe shoqėrore e Kostandinopojės, kryeqyteti i Perandorisė Bizantine. Sot ėshtė njė shesh me emrin Sultanahmet Meydani, me disa fragmente tė strukturės origjinale tė mbijetuar. Kthimi nė Hotel. Nė mbrėmje, Nisja pėr nė Kroēiere pėr Shėtitje nė Bosfor gjatė Natės, Darkė me Pije pa limit dhe Shfaqje Tradicionale dhe Moderne Turke. Hyrja 35 Euro – Qėndrimi 3 orė. Kthimi nė Hotel Fjejte nė hotel. Dita e Tretė: Mėngjesi nė Hotel. Nisja pė nė Eminoy, stacioni i anijeve dhe jahteve pėr nė Bosfor. Lundrim me anije pėr 2 orė nė Ngushticėn e Bosforit nė drejtim tė Detit tė Zi pėr tė vizituar pjesėn bregdetare tė Stambollit, Evropėn dhe Azinė, si dhe pėr tė parė nga anija kalanė e vjetėr, Rumelitisa. Hyrja 10 Euro - Qėndrimi 2 orė Vazhdon udhėtimi drejt Kodrės Camlica Kodra Ēamlıca ndodhet nė pjesėn aziatike tė qytetit nė 268 m mbi nivelin e detit dhe ka njė pamje panoramike tė pjesės jugore tė Bosforit dhe grykės sė Bririt tė Artė. Kodra ėshtė njė atraksion i njohur pėr vizitorėt. Ka ēajtore, kafene dhe njė restorant tė dizajnuar historik brenda njė parku publik me pemė monumentale, kopshte lulesh dhe shatėrvane. Hyrja e lirė - Qėndrimi 40 minuta. Vazhdon vizita nė Qendrėn e Stabollit, nė Sheshin Taksim. Sheshi Taksim, i vendosur nė pjesėn europiane tė Stambollit, ėshtė i famshėm pėr restorantet, dyqanet dhe hotelet. Konsiderohet si zemra e Stambollit modern, me stacionin qendror tė rrjetit Metro tė Stambollit. Kėtu ndodhet dhe Monumenti i Republikės Kthimi nė Hotel Fjejte nė hotel. Fjejte nė hotel. Dita e Katėrt: Mėngjesi nė Hotel. Vazhdon udhėtimi drejt kodres Pierre Loti. Pierre Loti eshte nje koder ne zonen EyüpSultan ne Stamboll dhe kete emer e ka mare nga shkrimtari francez Pierre Loti, emri i vertete i te cilit eshte Julian Viaud. Ngjitja behet me teleferik dhe nga aty mund te shijoni pamjen e mrekullueshme qe ofron ngushtica Halic (Briri i arte). Ngjitja me teleferik 5 euro. Qendrimi 1 ore. (Ne kete cmim perfshihet edhe transporti me autobuz) Vazhdon udhėtimi pėr nė Qendrėn Tregtare Viaport. Tė lirė nė Qendrėn Tregare. Transferta pėr nė Aeroport. Fluturimi pėr nė Tiranė. Nisja nga Stambolli nė 00:30. Mbėrritja nė aeroportin e Rinasit nė 01:20. Kujdes: Oraret e fluturimeve janė si mė poshtė: Nisja nga Tirana: 02:40, mbrritja nė Stamboll 05:15. Kthimi nga Stambolli: 00:30, mbrritja nė Tiranė 01:20 Me Shume Detaje: Nė pagesė pėrfshihen: -Bileta e avionit vajtje – ardhje. (Bagazhe tė plota 20 kg + 8 kg bagazh dore). -Akomodimi nė hotel nė qendėr tė pjesės Evropiane tė Stambollit -Mėngjeset pėr tė gjithė ditėt e qėndrimit. -Shėtitjet nė Stamboll me autobus (sipas programit) -Shoqėrues dhe guidė shqiptare, pėr tė gjithė ditėt e qėndrimit -Transfertat Aeroport – Hotel – Aeroport Nė pagesė nuk pėrfshihen: - Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė Program - Siguracioni nė Udhėtim - Hyrjet nė Monumente dhe Muzeume OPSIONALE: 1. Lundrim me anije nė Bosfor 1.5 – 2 orė pėr tė parė Europėn e dhe Azinė €10. 2. Kroēiere me Shfaqje dhe Darkė €35, pėrfshin: Transporti vajtje ardhje nga Hoteli, Shfaqje me Kėrcimtarė dhe DJ, Darkė Speciale, Pije jo alkoolike pa kufizim. Zgjat 3 orė. KUJDES: ATHS nuk mban asnjė pergjegjėsi nė rast se nuk ju lejohet tė udhėtoni pėr arsye te ndryshme, si ekspuls, mosplotėsimin e kushteve anti covid ose nėse pashaporta juaj ėshtė nėn 150 ditė e vlefshme. PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
 • Sole Travel & Tours's Avatar
  28.09.2022, 11:11
  stamboll, selanik, sofje 149 euro DETAJET E TURITDita e Parė: Nisja nga Tirana nė oren 5.00 dhe udhėtimi me autobuz nėpėrmjet Kapshticės pėr nė Selanik. Pushime tė shkurtra gjatė rrugės. Mbrritja nė Selanik. Sistemimi nė Hotel. Dita e Dytė: Mengjesi nė hotel. Paradite, Vizitė panoramike e Selanikut, vizitohen: Sheshi Aristotel, Kulla e Bardhė, zona Tsimiski dhe monumente tė tjera historike tė qytetit. Vazhdon udhėtimi pėr nė Stamboll. Pushime tė shkurtra gjatė rrugės. Mbrritja nė Stamboll. Sistemimi nė Hotel. Dita e Tretė: Mėngjesi nė Hotel. Paradite, vizitė panoramike me guidė nė Monumentet Kryesore tė qytetit, si: Xhamia Blu, Hipodromi, Dollmabahce, njohja me Bazilikėn e famshme tė Shėn Sofisė, shėtitje me autobus, kalimi mbi Bririn e Artė nėpėrmjet Urės sė Gallatės, kalim nė urat e varura tė Bosforit pėr tė kaluar nė Kontinentin Aziatik, vizitė nė pikėn turistike tė Ēam Lixha (pikėn mė tė lartė tė qytetit, kodra e tė dashuruarve ). Mbasdite e lirė. Dita e Katėrt: Mėngjesi nė Hotel. Udhėtim nė Eminoy (stacioni i anijeve dhe jahteve pėr nė Bosfor). OPSIONALE: Lundrim me anije pėr dy orė nė Ngushticėn e Bosforit nė drejtim tė Detit tė Zi pėr tė vizituar pjesėn bregdetare tė Stambollit, Evropėn dhe Azinė, si dhe pėr tė parė nga anija kalanė e vjetėr, Rumelitisa. Pasdite, Nisja pėr nė Sofje. Mbrritje nė Sofje. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel. Dita e Pestė: Mėngjesi nė Hotel. Vizitė nė Monumentet Kryesore te qytetit tė Sofjes. Udhėtimi i kthimit me autobus pėr nė Tiranė. Pushime tė shkurtra gjatė rrugės. Mbrritja nė Tiranė. Me Shume Detaje: Nė pagesėn pėrfshihen: -Udhėtimi vajtje – ardhje me autobus, -Akomodimi nė hotel me 3 yje nė Stamboll, Sofje dhe Selanik, -Mėngjezet pėr tė gjithė ditėt e qėndrimit. -Shėtitjet nė Stamboll me autobus (sipas programit) -Shoqėrues dhe guidė shqiptare, pėr tė gjithė ditėt e qėndrimit OPSIONALE: Lundrim me anije nė Bosfor pėr tė parė Europėn e dhe Azinė - €10
 • Sole Travel & Tours's Avatar
  28.09.2022, 11:09
  UDHĖTIM NĖ STAMBOLL ME PEGASUS DETAJET E TURITKUJDES: Mengjesi i dites se pare nuk eshte i perfshire. Nese dikush do te konsumoj mengjesin, kosto per person eshte 7 euro. Dhomat do merrem mbas ores 12:00. Nese dikush deshiron qe dhomen ta marr sapo te mberrijne, atehere do i duhet te paguaj pagese extra per early check in. Dita e Parė: Paraqitja nė Aeroportin e Rinasit duhet tė bėhet 2 orė para nisjes sė avionit. Fluturimi pėr nė Stamboll. Nisja nė 02.40 te mengjesit. Mbrritja nė Stamboll nė 05.15. Nisja me Shoqėruesin pėr nė Pazarin e Vjetėr Kapali Carchi. Pazari i Vjetėr Kapali Carshi ėshtė njė nga tregjet e mbulura mė tė mėdha nė botė. Ka 61 rrugė tė mbuluara dhe mbi 4 mijė dyqane nė njė zone prej 30.700 m2 dhe qė tėrheq rreth 250 mijė deri 400 mijė vizitorė nė ditė. Hyrja Falas – Qėndimi rreth 2 orė. Pas vizitės nė Pazar, nisja me autobus pėr nė Dolma Bahce. Pallati Dolma Bahce, apo Sarajet Verore tė Sulltanit, apo Pallati i Kopshteve tė Mbushura ėshtė ndėrtuar ndėrmjet viteve 1843 – 1856 dhe ka kushtuar rreth 35 ton ar e barabartė me rreth1.5 miliard USD. U ndėrtua nga Sulltani I 31 I Perandorisė Otomane Abdulmecid I pėr tė kaluar luksin dhe komfortin e asaj kohe qė kishin mbretėritė nė Europė. Hyrja 300 lira – Qėndrimi 1 orė. Vazhdon vizita nė Qendrėn e Stabollit, nė Sheshin Taksim. Sheshi Taksim, i vendosur nė pjesėn europiane tė Stambollit, ėshtė i famshėm pėr restorantet, dyqanet dhe hotelet. Konsiderohet si zemra e Stambollit modern, me stacionin qendror tė rrjetit Metro tė Stambollit. Kėtu ndodhet dhe Monumenti i Republikės. Pas vizitės, kthimi dhe Sistemimi nė Hotel, Sistemimi nė Hotel. Kthimi nė Hotel. Fjetje nė Hotel.Dita e Dytė:Mėngjesi nė Hotel. Nisja me Autobus pėr nė Akuarium. Akuariumi i Stambollit ėshtė hapur nė Prill 2011 dhe ėshtė njė ndėr mė tė mėdhenjtė nė botė pėr nga vėllimi, shumėllojshmėria e specieve tė ujit dhe aktiviteteve. Hyrja 17 Euro – Qėndrimi 2 orė. Vazhdohet nė Top Kapi, Sarajet Dimėrore tė Sulltanit. Pallati Topkapı nė shekujt 15 dhe 16 ka shėrbyer si vendbanimi kryesor dhe selia administrative e sulltanėve osmanė. Ndėrttimi i urdhėruar nga Sulltan Mehmet Pushtuesi, filloi nė 1459, gjashtė vjet pas pushtimit tė Kostandinopojės. Topkapı fillimisht u quajt "Pallati i Ri" (Yeni Saray) pėr ta dalluar atė nga “Pallati i Vjetėr” (Eski Saray) nė Sheshin Beyazıt. Kompleksi i pallatit pėrbėhet nga katėr oborre kryesore dhe shumė ndėrtesa mė tė vogla. Anėtarėt femra tė familjes sė Sulltanit jetonin nė harem dhe zyrtarėt kryesorė tė shtetit, pėrfshirė Vezirin e Madh, zhvillonin takime nė ndėrtesėn e Kėshillit Perandorak. Hyrja 320 lira – Qėndrimi 2 orė. Vazhdon Vizita nė Xhaminė Blu. Xhamia Sulltan Ahmet, e njohur gjithashtu si Xhamia Blu, projektuar nga Arkitekt Shqiptar Sinani ėshtė xhami e epokės Osmane ndėrtuar midis 1609 dhe 1616 gjatė sundimit tė Ahmet I. Xhamia Blu kombinon shumė elemente bizantine tė Shėn Sofisė fqinje me arkitekturėn tradicionale islamike dhe konsiderohet tė jetė xhamia e fundit e madhe e periudhės klasike. Hyrja Falas – Qėndrimi 30 Minuta Vazhdon Vizita nė Shėn Sofi Sofi – Hagia Sofia Hagia Sophia, zyrtarisht Xhamia e Madhe e Hagia Sophia dhe mė parė Kisha e Shėn Sofisė, ėshtė ndėrtuar nė vitin 537 si katedrale patriarkale e kryeqytetit perandorak tė Kostandinopojės, ishte kisha mė e madhe e krishterė e Perandorisė Romake Lindore (Perandoria Bizantine) dhe Kisha Ortodokse Lindore, pėrveē gjatė Perandorisė Latine nga 1204 deri nė 1261, kur u bė katedralja katolike romake e qytetit. Nė 1453, pas Rėnies sė Konstandinopojės nė Perandorinė Osmane, ajo u shndėrrua nė njė xhami. Nė vitin 1935 Republika laike Turke e themeloi atė si njė muze. Nė vitin 2020, ajo u rihap si xhami. Hyrja Falas – Qėndrimi 30 Minuta Vazhdon Vizita nė Hipodrom Hipodromi i Kostandinopojės ishte qendra sportive dhe shoqėrore e Kostandinopojės, kryeqyteti i Perandorisė Bizantine. Sot ėshtė njė shesh me emrin Sultanahmet Meydani, me disa fragmente tė strukturės origjinale tė mbijetuar. Kthimi nė Hotel. Nė mbrėmje, Nisja pėr nė Kroēiere pėr Shėtitje nė Bosfor gjatė Natės, Darkė me Pije pa limit dhe Shfaqje Tradicionale dhe Moderne Turke. Hyrja 35 Euro – Qėndrimi 3 orė. Kthimi nė Hotel Fjejte nė hotel.Dita e Tretė: Mėngjesi nė Hotel. Paradite tė lirė. Pasdite, Nisja pė nė Eminoy, stacioni i anijeve dhe jahteve pėr nė Bosfor. Lundrim me anije pėr 2 orė nė Ngushticėn e Bosforit nė drejtim tė Detit tė Zi pėr tė vizituar pjesėn bregdetare tė Stambollit, Evropėn dhe Azinė, si dhe pėr tė parė nga anija kalanė e vjetėr, Rumelitisa. Hyrja 10 Euro - Qėndrimi 2 orė Vazhdon udhėtimi drejt kodres Pierre Loti.Pierre Loti eshte nje koder ne zonen EyüpSultan ne Stamboll dhe kete emer e ka mare nga shkrimtari francez Pierre Loti, emri i vertete i te cilit eshte Julian Viaud. Ngjitja behet me teleferik dhe nga aty mund te shijoni pamjen e mrekullueshme qe ofron ngushtica Halic (Briri i arte).Ngjitja me teleferik 5 euro. Qendrimi 1 ore. (Ne kete cmim perfshihet edhe transporti me autobuz)Vazhdon udhėtimi pėr nė Qendrėn Tregtare Viaport. Tė lirė nė Qendrėn Tregare. Transferta pėr nė Aeroport. Fluturimi pėr nė Tiranė. Nisja nga Stambolli nė 00:30. Mbėrritja nė aeroportin e Rinasit nė 01:20. Kujdes: Tė gjithė klientėt qė udhėtojnė pėr nė Turqi duhet tė kenė pasaportė tė vlefshme pėr 6 muaj duke filluar nga dita e pare e hyrjes ne Stamboll.Me Shume Detaje: Nė pagesė pėrfshihen: -Bileta e avionit vajtje – ardhje. (Bagazhe tė plota 20 kg + 8 kg bagazh dore). -Akomodimi nė hotel nė qendėr tė pjesės Evropiane tė Stambollit -Mėngjeset pėr tė gjithė ditėt e qėndrimit. -Shėtitjet nė Stamboll me autobus (sipas programit) -Shoqėrues dhe guidė shqiptare, pėr tė gjithė ditėt e qėndrimit -Transfertat Aeroport – Hotel – Aeroport Nė pagesė nuk pėrfshihen: - Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė Program - Siguracioni nė Udhėtim - Hyrjet nė Monumente dhe Muzeume OPSIONALE: 1. Lundrim me anije nė Bosfor 1.5 – 2 orė pėr tė parė Europėn e dhe Azinė €10. 2. Kroēiere me Shfaqje dhe Darkė €30, pėrfshin: Transporti vajtje ardhje nga Hoteli, Shfaqje me Kėrcimtarė dhe DJ, Darkė Speciale, Pije jo alkoolike pa kufizim. Zgjat 3 orė. KUJDES: ATHS nuk mban asnjė pergjegjėsi nė rast se nuk ju lejohet tė udhėtoni pėr arsye te ndryshme, si ekspuls, mosplotėsimin e kushteve anti covid ose nėse pashaporta juaj ėshtė nėn 150 ditė e vlefshme. PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
 • Sole Travel & Tours's Avatar
  06.09.2022, 13:35
  Vjeshte ne STAMBOLL ➤ Nisje 22, Shtator — 4 Dite (3 Nete) — Cmimi 109€ ➤ Nisje 13, 20, Tetor — 4 Dite (3 Nete) — Cmimi 109€ ​ Akomodimi ne hotel Golden Way 4 Yje Lundrim me traget ne Bosfor Shopping ne Venezia Mega Outlet Ne cmim perfshihen: 1) Transporti sipas programi me autobus / minibus turistik 2) Akomodimi per 3 ne hotel Golden Way 4 yje ne Stamboll 3) Mengjeset gjate qendrimit ne hotel 4) Guida (Shoqeruesi) gjate diteve te udhetimit Nisje nga Tirana, Durres dhe Elbasani
 • Sole Travel & Tours's Avatar
  06.09.2022, 10:23
  DETAJET E TURITDita e Parė: Fluturimi Direkt Tiranė - Vjenė. Nisja mė 07.10 - Mbrritje nė Vjenė mė 08.55. Transfertė pėr nė Hotel. Sistemimi nė Hotel. Pasdite shėtitje e lirė. Fjetje nė Hotel. Dita e Dytė: Mėngjesi nė Hotel. Vizitė nė Monumentet e Vienės, si: Muzeu i Arteve tė Bukura, Opera e Vienės, Parlamenti, Bashkia e Qytetit. Fjetje nė Hotel. Dita e Tretė:Mėngjesi nė Hotel. Vazhdon vizita nė Universitetin Kryesor, Teatrin Kombėtar dhe Kishėn Kushtimore, Holfburg - Residenca 600 vjecare e Hasburgėve dhe Pallati Schonbrunn - Residenca e meparshme verore e familjes sė Hasburgeve. Fjetje nė Hotel. Dita e Katėrt: Mėngjesi nė hotel. Transfertė pėr nė Aeroportin e Vjenės. Fluturimi pėr nė Tiranė. Nisja mė 13:55- Mbrritje mė 15:30. Me Shume Detaje: Pagesa pėrfshin: 1. Udhėtimi vajtje-ardhje me avion, 2. Transfertat dhe shėtitjet me autobus, 3. Akomodim nė hotel me 3 yje, 4. Mėngjeset pėr tė gjitha ditėt e udhėtimit, 5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė. 6. Lejohet tė merret me vete nė avion vetėm njė ēantė me pėrmasa deri nė 40 x 20x 23cm. (Kujdes - Mbi kėto pėrmasa dhe Bagazh pėr checkin ka shpenzime ekstra). Nė pagesė nuk janė pėrfshirė: • Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program. • Hyrjet nė monumente dhe muzeume.
 • Sole Travel & Tours's Avatar
  06.09.2022, 10:18
  DETAJET E TURITDita e Parė: Nisja nga Tirana me avion pėr nė Venecie. Nisja mė 07.25. Mbrritja nė Venecie mė 09.10. Transfertė nga Aeroporti nė Hotel pranė Venecies. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel.Dita e Dytė: Mėngjesi nė Hotel. Vizitė nė Monumentet Kryesore tė Venecies: Fjetje nė HotelDita e Tretė: Mėngjesi nė Hotel. Nisja pėr nė Verona. Udhėtimi zgjat rreth 2 orė. Vizitėe Monumenteve Kryesore tė Veronės. Pasdite Nisja pėr nė Rimini. Vizitė nė Rimini. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel. Dita e Katėrt: Mėngjesi nė Hotel. Paradite Vizitė nė San Marino. Transfertė pėr nė Aeroportin e Riminit. Fluturimi pėr nė Tirane. Nisja nė orėn 12.55. Mbrritja nė Tiranė nė 14.20. Nė pagesėn pėrfshihen: 1. Udhėtimi vajtje-ardhje me avion 2. Transfertat dhe shėtitjet me autobus. 3. Akomodim nė hotel. 4. Mėngjeset pėr tė gjitha ditėt e udhėtimit. 5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė. 6. Lejohet tė merret me vete nė avion vetėm njė bagazh me pėrmasa deri nė 40 x 30 x 20 cm. (Kujdes - Mbi kėto pėrmasa dhe Bagazh pėr checkin ka shpenzime ekstra). Nė pagesė nuk janė pėrfshirė: 1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program. 2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume.
 • Sole Travel & Tours's Avatar
  06.09.2022, 10:16
  DETAJET E TURITDita e Parė: Fluturimi Direkt Tiranė - Budapest. Nisja mė 17:50 - Mbrritje nė Budapest mė 19:15. Transfertė pėr nė Budapest. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel. Dita e Dytė: Mėngjesi nė Hotel. Vizitė: Ura e Luanėve, Ura e Elisabetės e cila ėshtė Ura e parė e varur nė Botė, Statuja e Shėn Gellertit, kalimi mbi urėn e Margaritės, Kodra Gellert, Kisha e Shėn Matias, Katedralja e Shėn Stefanit, Kėshtjella Vayda Hunjad, Sheshi i Heronjve, Citadela, Fortesa e Peshkatarit dhe Kėshtjella nė Buda. Fjetje nė Hotel. Dita e Tretė: Mėngjesi nė Hotel. Vizitė nė Szentendre dhe Vishegrad. Fjetje nė Hotel. Dita e Katėrt: Mėngjesi nė Hotel. Transfertė pėr nė aeroportin e Budapestit. Fluturimi direkt Budapest - Tiranė. Nisja mė 15.35 - Mbrritje mė 17.00. Nė pagesėn pėrfshihen: 1. Udhėtimi vajtje-ardhje me avion 2. Transfertat dhe shėtitjet me autobus. 3. Akomodim nė hotel me 3 yje. 4. Mėngjeset sipas programit 5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė. 6. Lejohet tė merret me vete nė avion vetėm njė ēantė me pėrmasa deri nė 40 x 30x 20cm. (Kujdes - Mbi kėto pėrmasa dhe Bagazh pėr checkin ka shpenzime ekstra). Nė pagesė nuk janė pėrfshirė: 1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program. 2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume. Kujdes: Nėse ndryshojnė kriteret pėr hyrjen nė Hungari, dhe bėhet i pamundur organizimi i udhėtimit, kthehet pagesa, pa vlerėn e biletės, vlerė e cila mbetet nė Kompaninė Ajrore, Ne do tė kryejmė proēedurėn pėr kthim edhe tė kėsaj vlere, por nuk garantojmė kthimin e saj.
 • Sole Travel & Tours's Avatar
  06.09.2022, 09:58
  NAPOLI, SORRENTO, SALERNO DETAJET E TURITDita e Parė: Fluturimi nga Tirana pėr nė Bari. Nisja nė orėn 16.00. Mbrritja nė Bari nė orėn 17.15. Transferta pėr nė Salerno. Udhėtimi zgjat rreth 3 orė. Mbrritja nė Salerno. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel.Dita e Dytė: Mėngjesi nė Hotel. Nisja me autobus pėr nė Amalfi. Shėtitje nė kėmbė nė Amalfi, ku vizitohen: Katedralja, Muzeu i Letrės, Chiostro del Paradiso, etj. Vazhdimi Udhėtimit pėr nė Positano, Shėtitje nė kėmbė nė Positano, ku vizitohen: Kisha Santa Maria Assunta dhe Porti. Shėtitje nė kėmbė nė Positano, ku vizitohen: Kisha Santa Maria Assunta dhe Porti. Vazhdimi i Udhėtimit pėr nė Sorrento. Shėtitje nė Kėmbė nė Sorrento, ku vizitohen: Porti, Katedralja, Manastiri St Frencis, Bazilika Sant Antonio etj. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel.Dita e Tretė: Mėngjesi nė Hotel. Nisja me traget pėr nė Ishullin Kapri. Shėtitje panoramike nė Ishull, ku vizitohen: Vila Jovis, Kisha Santa Maria, Fari, Vila San Mikele, Kisha e San Michele Arcangelo. Kthimi me traget nė Sorrento. Vazhdimi i Udhėtimit pėr nė Napoli. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel.Dita e Katėrt: Mėngjesi nė Hotel. Paradite, shėtitje panoramike nė monumentet kryesore tė qytetit, ku vizitohen: Duomo, Pallati Mbretėror, Sheshi Plebiscito, Teatri San Carlo, Castel Nuovo,etj. Transferta pėr nė Aeroportin e Barit. Fluturimi Bari - Tiranė. Nisja nga Bari nė orėn 17.55. Mbrritja nė Tiranė nė orėn 18.50 Nė pagesė pėrfshihen: 1. Fluturimi me avion Tiranė - Bari - Tiranė 1. Udhėtimi me traget Sorrento - Kapri. 2. Transfertat dhe shėtitjet me autobus. 3. Akomodim nė Hotel, 1 natė nė Salerno, 1 natė nė Sorrento dhe 1 natė nė Bari 4. Mėngjeset nė Hotele. 5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė. Nė pagesė nuk janė pėrfshirė: 1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program. 2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume.
No More Results
About Sole Travel & Tours
Shteti:
Shqipėri
Qyteti:
Tiranė
Emri i Subjektit:
Sole Travel & Tours
Celular/Mobil:
+355696153704
Adresa:
Rr. Durresit, Pll. 79, Kati 1re, 40 m mbi bllokun e Ambasadave (midis Teuta Parukeri & Noshi Rent a car)
Telefon:
355 042230668
Rubrika/fusha e aktivitetit:
Agjensi turistike udhetimi

kartvizita

Edit Value
SOLE TRAVEL & TOURS
Rr. Durresit, Pll. 79, Kati 1re, 40 metra para se te shkoni tek "Hotel Colosseu " Tirana, Albania
E-mail: soletravel@hotmail.com
Phone: +355 4 2230668
Mob: +355 696153704

Web: soletours.com
Instagram:https://www.instagram.com/sole_travel_tours_/
Facebook:https://www.facebook.com/pages/Sole-Travel-Tours/1499639006916414