Shiko Profilin: VAS TOUR OPERATOR - www.njoftime.com
  • VAS TOUR OPERATOR's Avatar
    13.01.2023, 12:04
    Our team is growing. Let's grow together. Grow with us... VAS GROUP i themeluar nė vitin 1994. operon nė tė 11 vendet e Ballkanit duke ofruar shėrbime nga A nė Z, pėrfshirė “meet & greet”, transferta nė aeroport, autobus nė dispozicion, guida eskortė, hotele, restorante, muze, atraksione tė veēanta, etj. Aktualisht jemi nė kėrkim tė personave energjikė pėr t’iu bashkuar ekipit tone nė rritje, nė pozicionet e mėposhtme: Agjent rezervimi - Incoming Department Ēfarė presim: Detyrat e Agjentit tė Rezervimit pėrfshijnė, por nuk kufizohen vetėm nė: Pranimi, bėrja, dhe ndjekja me pėrpikmėri e rezervimeve nėpėrmjet telefonit, emailit apo platformave tė tjera tė komunikimit pėr (hotele, guidė, mjet transporti, restorant, muze, atraksione turistike, aktivitete, takime, etc) sipas programit tė pėrcaktuar dhe deleguar. Paraqitja e saktė e kėtyre tė dhėnave nė sistemin operativ qė pėrdor kompania nė kohė reale dhe efektive. Punimi nė advancė nė mėnyrė qė tė sigurohet rezervimi i furnitorėve me cilėsi, duke bashkėrenduar kėrkesėn e klientit, me propozimin e kompanisė dhe me buxhetin e parashikuar. Respektimi rigoroz i deadline nė pėrgjigje (ndaj klientit dhe furnitorit) sipas organikės sė brendshme tė kompanisė. Pėrgjigje e ēdo emaili ditor brenda ditės dhe nėse nuk kalohet zgjidhja brenda ditės, tė jepet arsyeja pse jo dhe tė jepet deadline se kur kjo zgjidhje do jetė e mundur. Kėshillues dhe orientues ndaj klientit pėr ēdo paqartėsi qė mund tė ketė gjatė procesit tė konfirmimit apo tė rezervimit . Update i vazhdueshėm dhe nė kohė tek klientėt pėr situatėn e rezervimeve dhe pėrgjegjės pėr zgjidhjen e situatave problematike qė mund tė krijohen nė rezervim. Mbajtja e komunikimit profesional dhe dinamik me klientėt dhe me furnitorėt nėpermjet email, telefon apo ēdo mėnyrė tjetėr komunikimi pėrgjatė orarit normal tė punės si edhe nė kushte emergjence jashtė saj. Pėrgjegjės pėr ekzekutimin e saktė komercial tė njė oferte (dėrgim proformė/invoice ndaj klientit) dhe pėrmbledhjen e pagesave tė klientėve pėrpara check-in. Pėrgjegjės pėr ekzekutimin e saktė tė kontratave pėr secilin operim (me furnitorėt) dhe ndjekja me departamentin e financės deri nė likujdimin e saktė tė tyre. Pajisja e furnitorėve me informacionin e saktė si edhe me mjetet qė kompania kėrkon (nė rastin e guidave/shoferėve) sa i pėrket brandimit (badge, tabelė pritje, dosje etc) dhe materialeve tė tjera qė duhen nė operim (program, vouchers, lista emėrore, kontrata etc). Komunikimi me ēdo furnitor pėr ekzekutimin e saktė tė shėrbimit pėr tė cilin janė pėrzgjedhur sipas kontratės dhe qartėsi maksimale mbi penalitetet qė kompania parashikon nė rast mospėrmbushjeje tė kėsaj kontrate. Ruajtja nė ēdo rast e interesit tė klientit (tė kompanisė) dhe tė kompanisė (nė vetvete) dhe ruajtja e konfidencialitetit pėrgjatė tė gjithė procesit tė punės, jo vetėm nė ambjentet/personat jashtė kompanisė, por edhe brenda saj. Respektimi i deadlines pėr mbylljet e grupeve nė sistem dhe rakordimi me financėn nė kohė pėr mbylljen e praktikave me sukses. Raportim ditor/ javor/ mujor mbi punėn dhe problematikat tek Drejtuesi i Departamentit. Maksimalizimi i pėrdorimit tė inovacioneve, softeve operative, kanaleve tė komunikimit qė kompania vė nė pėrdorim. Kandidati ynė ideal duhet tė pėrmbushė kėto kritere: Diploma universitare (me preferencė degėt e shkencave ekzakte ose gjuhėt e huaja). Njohje dhe zotėrim i mirė i gjuhės Angleze (kjo ėshtė me detyrim). Njohuritė nė njė gjuhė tė dytė pėrbėjnė avantazh (sipas marketit ku do pėrzgjidhen, prioritizohen gjuhėt: Italisht, Frengjisht, Spanjisht, Rusisht). 1-2 vjet eksperiencė nė turizėm, nė pozicion tė ngjashėm. Aftėsi tė mira organizative dhe komunikimi. Tė ketė pasion pėr industrinė. Tė jetė costumer-oriented. Tė mund tė punojė nė mėnyrė tė pavarur dhe tė jetė i/e aftė tė marrė vendime tė shpejta e tė sakta nė varėsi tė situatave qė krijohen nė rezervim. Tė jetė pėrdorues/e dhe mirėpritės/e i ndryshimeve teknologjike. Tė ketė etikė pune dhe tė dijė tė punojė si pjesė e njė skuadre. I/e hapur ndaj ndryshimeve dhe tė adaptohet shpejt me ritmin dinamik tė ndryshimeve nė zyrė dhe organizim. Ju lutem dėrgoni me email dokumentet tuaja tė aplikimit nė adresėn recruitment@vasgroup.net duke specifikuar pozicionin pėr tė cilin aplikoni. Vetėm kandidatėt e kualifikuar do tė kontaktohen. Menaxher i Operacioneve tė Udhėtimit – Incoming Departament Ēfarė presim: Detyrat e punės sė Menaxherit tė Operacioneve tė Udhėtimit pėrfshijnė, por nuk kufizohen nė: Mbikqyrje tė stafit, produkteve tė udhėtimeve dhe kontraktimi. Ndėrmarrja e pėrditshme e menaxhimit dhe administrimit tė qendrės. Hulumtimi i tregut i cili i mundėson atij/asaj tė njohė kėrkesat e tyre. Operacionet pėrcjellėse. Kryerja e trajnimeve pėr standardet e shėrbimit pėr punonjėsit. Zhvillimi i udhėzimeve pėr ndihmė nė rast fatkeqėsish, incidente dhe emergjenca. Zhvillimi i udhėzimeve tė sigurisė pėr oraret e zhvilluara (guida, transport, restorante). Sigurimi i raportimit tė saktė dhe nė kohė tė performancės sė shitėsve. Sigurimi qė operacionet e turneut tė ndjekin rregulloret duke pėrfshirė tė gjithė procedurėn e njė praktike nė sistem. Vlerėsimi dhe vėnia re pėr sistemet nė pėrdorim dhe mėnyrėn se si mund tė pėrdoren tendencat mė tė fundit tė teknologjisė pėr tė pėrmirėsuar produktivitetin dhe inovacionin. Vlerėsimi i performancės sė ekipeve tė operacioneve tė udhėtimit duke pėrfshirė rezervimin dhe pikat e tjera qė pėrfshihen nė njė turne. Mbledhja dhe analizimi i reagimeve pėr pėrmirėsimet operacionale dhe zhvillimin e produktit. Zbatimi i pėrpjekjeve tė departamentit pėr rekrutim dhe mbajtje. Menaxhimi i buxhetit nė pėrputhje me planet e punės sė departamentit. Menaxhimi i ēėshtjeve dhe mosmarrėveshjeve tė klientėve. Menaxhimi i ēėshtjeve tė pėrshkallėzuara kontraktuale me shitėsit ekzistues. Monitorimi i respektimit tė standardeve tė nivelit tė shėrbimit nga shitėsit. Monitorimi i respektimit tė udhėzimeve tė sigurisė dhe shėndetit nga shitėsit nė vende. Propozimi i buxheteve tė departamentit pėr miratim nga menaxhmenti. Rekomandimi i pėrmirėsimeve nė pėrvojėn e shėrbimit ndaj klientit. Rishikimi i tė dhėnave tė kėrkesės sė klientit pėr tė mbėshtetur departamentin e zhvillimit tė produktit dhe pėrvojės. Programimi i detyrave udhėzuese turistike bazuar nė pėrshtatshmėrinė dhe disponueshmėrinė. Raportimi/takimi javor, mujor me menaxherin e zyrės/mbikėqyrėsin e Departamentit. Dhėnie e vlerėsimeve mbi aftėsitė e stafit nė pėrgatitjen dhe ekzekutimin e turneve. Detyrat shtesė mund tė pėrfshijnė: Ndihmoni dhe koordinoni pėrpjekjet ekzistuese tė marketingut. Hulumtoni dhe zbatoni fushata tė reja marketingu pėr tė rritur rezervimet e klientėve. Krijoni sisteme tė reja dhe procese organizimi tė rrjedhės sė punės. Mėnyrat e mbajtjes sė praktikave nė faza tė ndryshme. Mėnyra tė reja pėr tė menaxhuar detyrat dhe operacionet e pėrditshme. Mėnyra tė sakta dhe tė shpejta pėr mbylljen e praktikave nė sistem. Krijoni marrėdhėnie tė reja dhe ruani marrėdhėniet ekzistuese me organizatat lokale, hotelet, kompanitė, etj nė industrinė e turizmit. Negocioni tarifat, zbritjet dhe koston me shitėsit. Merrni pjesė nė ngjarjet e rrjeteve dhe ngjarjet e industrisė sė turizmit sipas kėrkesės. Merrni pjesė nė seminare, udhėtime familjare, trajnime. Kandidati ynė ideal duhet tė pėrmbushė kėto kritere: Tė ketė njohuri tė shkėlqyera nė gjuhėn angleze tė shkruar dhe tė folur. Gjuhėt e tjera pėrbejnė avantazh. Tė kėtė aftėsi tė mira komunikimi e prezantimi verbal dhe me shkrim. Nga 2-4 vjet pėrvojė nė kujdesin dhe funksionimin e klientėve nė sektorin e Incoming Turism. Njohuri pėr zonėn e Ballkanit dhe njohuri tė pėrgjithshme pėr furnizuesit e saj. Tė aftė teknologjikisht (aftėsia pėr tė pėrdorur Microsoft Word, Excel, Google Docs, etj). Aftėsi tė jashtėzakonshme organizative. Duhet tė jetė i disponueshėm pėr tė punuar nė fundjavė, pushime dhe mbrėmje. Perspektiva afatgjatė dhe interesi pėr t'u rritur me kompaninė tonė. Ju lutem dėrgoni me email dokumentet tuaja tė aplikimit nė adresėn recruitment@vasgroup.net duke specifikuar pozicionin pėr tė cilin aplikoni. Vetėm kandidatėt e kualifikuar do tė kontaktohen. 3. Shofer – Departamenti i Logjistikės Ēfarė presim: Detyrat e punės sė shoferit pėrfshijnė, por nuk kufizohen nė: Kontrolli i mjetit motorik para fillimit tė punės. Drejtimi i mjeteve motorike pėr tė transportuar turistėt dhe pėr tė transportuar personelin e Albtours D - VAS tour si edhe tė qenurit nė dispozicion tė tė gjitha shėrbimeve qė ka nevojė kompania. Kujdesja pėr transportimin e sigurt tė tyre. Pėrdorimi i pajisjeve operative tė telekomunikacionit pėr tė raportuar vendndodhjen dhe disponueshmėrinė e tyre. Ndjekja e udhėzimeve tė kontrollit tė qendrės sė shoqėrisė. Pėrcaktimi i rrugėa mė tė pėrshtatshme pėr tė arritur nė destinacion. Zbatimi i rregullores sė transportit rrugor per udhėtarėt. Kryerja e shėrbimeve tė mirėmbajtjes periodike tė mjetit motorik. Pastrimi dhe mirėmbajtja e mjetit tė punės dhe lėnia gjendje tė gatshme pėr punė. Realizimi i detyrave tė ngjashme qė mund t’i ngarkohen nga supervizori direkt. Zbatimi i rregullave tė sigurimit teknik dhe tė mbrojtjes sė mjedisit. Kandidati ynė ideal duhet tė pėrmbushė kėto kritere: Minimalisht Arsim i Mesėm. Arsimi i lartė pėrbėn avantazh. 5+ vite eksperiencė tė ngjashme . Leje drejtimi minimalisht e kategorisė C. Aftėsi shumė tė mira komunikimi. I pėrpiktė. Aftėsi tė shkėlqyera organizative dhe menaxhuese tė kohės. Njohje dhe zotėrim i gjuhės Angleze. Pėr shkak tė specifikave tė industrisė sė turizmit, kėrkohet fleksibilitet nė oraret e punės Ju lutem dėrgoni me email dokumentet tuaja tė aplikimit nė adresėn recruitment@vasgroup.net duke specifikuar pozicionin pėr tė cilin aplikoni Vetėm kandidatėt e kualifikuar do tė kontaktohen. Specialist Kontratash – Departamenti i Kontratave Ēfarė presim: Detyrat e punės sė Specialistit tė Kontratave pėrfshijnė, por nuk kufizohen nė: Kontrollimi dhe procesimi nė sistem i kontratave me partnerėt. Njohja nė detaje e ēdo produkti dhe pėrpunimi i saktė i tė dhėnave. Asistimi nė departamentin e shitjeve pėr ēdo problematikė nė lidhje me produktin. Menaxhimi i kėrkesave pėr krijimin e paketave apo shėrbimeve tė tjera turistike sipas sezonit dhe nevojave tė departamentit. Kandidati ynė ideal duhet tė pėrmbushė kėto kritere: Diplomė universitare nė Ekonomi ose fusha ekzakte. 1-2 vjet eksperiencė nė pozicione tė ngjashme nė hoteleri ose turizėm. Aftėsi tė mira organizative dhe komunikimi. Njohje dhe zotėrim i mirė i gjuhės Angleze ėshtė e detyrueshme. Gjuhėt e tjera pėrbėjnė avantazh. Ju lutem dėrgoni me email dokumentet tuaja tė aplikimit nė adresėn recruitment@vasgroup.net duke specifikuar pozicionin pėr tė cilin aplikoni. Vetėm kandidatėt e kualifikuar do tė kontaktohen. Travel Consulting / Bakcoffice - Departamenti i VAS Tour Ēfarė presim: Detyrat e punės Travel Consulting / Bakcoffice pėrfshijnė, por nuk kufizohen nė: Planifikimi dhe shitje e shėrbimeve turistike si, Hotel, Fluturim, Siguracion dhe produkte tė tjera. Bashkėpunimi me klientėt / partnerėt pėr tė kuptuar nevojat dhe pėr t’ju pėrshtatur kėrkesave tė tyre. Rezervimi i shėrbimeve si akomodim, bileta fluturimi, transferta, makina me qera, lundrim, bileta sporti etj. Pėrgatitja dhe pėrdorimi i teknikave tė marketingut nė mėnyrė qė tė realizohen shitjet. Trajtimi dhe zgjidhja e problematikave tė ndryshme, ankesave apo rimbursimeve. Hedhja e tė dhėnave nė sistem dhe mirėmbajtja e dhėnave tė klientėve/furnitorėve. Pėrgatitja e raporteve dhe dokumentave financiare. Kandidati ynė ideal duhet tė pėrmbushė kėto kritere: Diplomė universitare nė Menaxhim Turizmi ose fusha tė ngjashme. 1-2 vite eksperiencė nė pozicione tė ngjashme nė hoteleri ose turizėm Aftėsi tė mira organizative dhe komunikimi. Njohje dhe zotėrim i mirė i gjuhės Angleze ėshtė e detyrueshme. Gjuhėt e tjera pėrbėjnė avantazh. Tė ketė pasion pėr industrinė. Ju lutem dėrgoni me email dokumentet tuaja tė aplikimit nė adresėn recruitment@vasgroup.net duke specifikuar pozicionin pėr tė cilin aplikoni. Vetėm kandidatėt e kualifikuar do tė kontaktohen.
No More Results
About VAS TOUR OPERATOR
Shteti:
Shqipėri
Qyteti:
Tiranė
Rubrika/fusha e aktivitetit:
Agjensi turistike udhetimi

kartvizita

Edit Value


Rr. Ibrahim Rrugova, Perballe Sky Tower

info@vas.al | www.vas.al |
Home Page
http://www.vas.al
Njoftime
154