• Trajnim: Menaxhim Projekti

Në muajin Mars, DIMENSION zhvillon trajnimin me temë "Menaxhim Projekti"

Bëhu një Menaxher i suksesshëm projektesh dhe zhvillo aftësitë e tua në këtë fushë, duke ndjekur trajnimin që Dimension zhvillon.

Në fund të trajnimit do të jeni në gjendje të:

  • Keni një kuptim më të qartë të aspekteve bazë të Menaxhimit të Projetit duke përfshirë Rolin e Menaxherit të Projektit,
    Planifikimit të Projektit, Reziqeve të Projektit, angazhimit të Stakeholders, etj.
  • Dini cfare është nje projekt, hapat që duhen ndjekur për perfundimin e projektit në afat dhe brenda buxhetit të përcaktuar.
  • Njihni teknika të thjeshta dhe mënyra për planifikimin dhe ndjekjen e projektit.
  • Dini të identifikoni detyrat e projektit dhe burimet për realizimin e tij, si të zbërtheni detyrat në aktivitete dhe të pergatisni grafikun përkatës të realizimit të tyre.
  • Dini si të përgatisni, administroni e modifikoni buxhetin e projektit dhe grafikun e realizimit të aktiviteteve me qëllim arritjen e afateve dhe objektivave.
  • Merrni njohuri në analizën dhe manaxhimin e Riskut për projektin.
  • Dini si të menaxhoni ndryshimet në projekt dhe si të trajtoni problematikat që lindin gjatë ekzekutimit të projektit
  • Dini të përgatisin një plan të projektit, ekzekutimit dhe përfundimit të tij.
Rreth trajnimit:
  • Kohëzgjatja e trajnimit: 2 ditë. Gjithsej 16 orë trajnim.
  • Datat: 27 dhe 28 Mars
  • Vendi i zhvillimit të trajnimit: Salla “Dimension”/ në zyrën qendrore të Dimension HR (pranë LSI, ish-Bllok).
  • Në fund të trajnimit cdo pjesëmarrës pajiset me certifikatë, materialet e trajnimit, student handbook. Të përfshira gjithashtu dreka dhe coffee break.
  • Ky trajnim mbahet nga Dimension HR. Njihuni më shumë me Dimension HR: www.dimensionhr.al
  • Çmimi i trajnimit: 130 Euro
Për regjistrime kontaktoni konsulentët e Dimension në një nga format e mëposhtme:
- 0692046320
-[COLOR=#558e0a]info@dimensionhr.al[/COLOR]
- Inbox/DM në rrjetet tona sociale


Kontakt:

Nëse jeni të interesuar për të qënë pjesëmarrës në këtë trajnim mund të na kontaktoni: [COLOR=#558e0a]rekrutime@dimensionhr.al[/COLOR]
Më shumë informacion rreth modulit te trajnimit: https://dimensionhr.al/site/trajnim-menaxhim-projekti/

Ju Mirëpresim!
 


Contact WhatsApp
Back
Top