• Shqiperi, ofrohet praktike juridike

Jurisprudenca Akademi

November 8 at 5:38 AM ·



TRAJNIMI: PRAKTIKA JURIDIKE
Jurisprudenca Akademi ka vite eksperiencë më inovative në Shqiperi për juristë, ajo është e liçencuar për “Trajnime JURIDIKE”.
Trajnimi ju mundëson kandidatëve që për një periudhë intensive 3 Mujore të Premte, te Shtune & Diele të mësojnë/ushtrojnë në praktikë shkresat e ndryshme ligjore nga Jurist, dhe Avokat më të mirë vëndas si dhe synon të përgatit kandidatët për Prokuror, Avokat, Gjyqtar, Përfaqësues ligjor si dhe për provim të Drejtesisë në fushën penale dhe civile dhe çdo të drejtë tjetër Shqiptare
Praktika Juridike ku përveç njohurive praktike duke u bërë pjesë e Akademisë së Jurisprudencës do të kenë mundësi për punë praktike nga 1-3 muaj, në kompani dhe institucione me të cilat ka marrëveshje bashkëpunimi.

TRAJNIMI: PRAKTIKA JURIDIKE
Jurisprudenca Akademi ka vite eksperiencë më inovative në Shqiperi për juristë, ajo është e liçencuar për “Trajnime JURIDIKE”.
Trajnimi ju mundëson kandidatëve që për një periudhë intensive 3 Mujore të Premte, te Shtune & Diele të mësojnë/ushtrojnë në praktikë shkresat e ndryshme ligjore nga Jurist, dhe Avokat më të mirë vëndas si dhe synon të përgatit kandidatët për Prokuror, Avokat, Gjyqtar, Përfaqësues ligjor si dhe për provim të Drejtesisë në fushën penale dhe civile dhe çdo të drejtë tjetër Shqiptare
Praktika Juridike ku përveç njohurive praktike duke u bërë pjesë e Akademisë së Jurisprudencës do të kenë mundësi për punë praktike nga 1-3 muaj, në kompani dhe institucione me të cilat ka marrëveshje bashkëpunimi.
Trajnimi "Praktika Juridike" përmban dy module :
1.Moduli Juridiko-Penale.
2.Moduli Juridiko-Civile.
Kujt i dedikohet ky trajnim?
Trajnimi “Praktika Juridike” ju dedikohet të gjithë studentëve të drejtësisë nga universitetet publike dhe private, juristëve të rinj që kanë përfunduar studimet, janë të punësuar apo kanë nevojë për ngritjen e aftësive të tyre praktike nga fusha juridike, kandidatëve të cilët përgatiten për provimin e jurisprudencës dhe personave të tjerë të punësuar në sektorin publik ose privat që kanë interes për të avancuar aftësitë e tyre praktike nga fusha juridike .
Mbi të gjitha, ky trajnim është i hapur për të gjithë ata persona të cilët kanë dëshirë të mësojnë në praktikë të gjitha shkresat gjyqsore.
Nr.kontakti 0699930676
 


Contact WhatsApp
Back
Top