• Shitet apartament 1+1 ne Rezidencen Scanderbeg!!

Cmimi Euro
309000
Apartamenti ndodhet ne katin e nente ne Rezidencen Scanderbeg, një objekt unik banimi dhe shërbimesh 9 dhe 13 kate mbi tokë me 1 kat shërbimi nëntoke dhe 3 kate parkimi nëntoke. Ndodhemi në zonën më ideale për jetesë dhe zhvillim biznesi. Aktualisht godina ka mbaruar dhe po behen muret ndarese. Apartamenti ka pamje spektakolare nga Mali i Dajtit dhe Sheshi Skenderbej.

Fasada e objektit është projektuar si fasadë e ventiluar me veshje strukturale me shtresë termoizolimi dhe pllakë qeramike HT (high teck). Dritaret janë me vetratë termike me kasë alumini, xham tripleks me mbushje me gaz argon që mundëson izolim termik dhe akustik,grilë me membranë akustike. Aplikimi i sistemit të ngrohjes me chiller mundëson rritjen e eficencës energjitike të ndërtesës.

Gjithashtu në këtë objekt aplikohen normativat më të fundit evropiane për sistemet e mbrojtjes kundra zjarrit. Konstruksioni i objektit është me sistem beton-arme dhe me mure tulle. Soletat e kateve ndërtohen me soletë monolite betoni të armuar. Për ndërtimin e objektit përdoren betone të markave më të larta, specifikisht M370 për soletat dhe M450, M500 për kolonat.

Apartamenti shitet se bashku me projektin e arkitektures, i cili eshte paguar nga pronari.


Informacion​

SIP. TOTALE:
69 m2
SIP. E BRENDSHME:
58 m2
DHOMAT E GJUMIT:
1
TUALETET:
1
KATI:
9
LLOJI:
Apartment

IRG91105

Cel. : 0688099922
 


Contact WhatsApp
Back
Top