• PRAGË — 4 Ditë (3 Netë) ➡ Nisje 15 Mars

Cmimi Euro
389
VIZITOJME
PRAGE
KALORVY VARY
KUTNA ORA
.

KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME

MARS 2024
Nisje 15 Mars — 4 Ditë (3 Netë) — Cmimi 389€

Akomodimi në Hotel 4 Yje në Pragë për 3 netë

PROGRAMI I DETAJUAR​

Dita 1: PRAGE
Charles-Bridge-300x197.jpg

Takimi ne aeroportin e Tiranes me guiden 2 ore perpara orarit te fluturimit me avion.
Fluturimi Direkt për në Pragë. Nisja më 12:10 – Mbrritje më 14:10.
Pas procedurave doganore fillojme vizitat e Prages duke filluar Kështjellen e Pragës e cila ndodhet ne krahun e majte te Lumit Vlatva, Ky kompleks, ndertimi i se ciles ka filluar qe ne shek 9 dhe ka vazhduar te ndryshoje dhe zhvillohet pambarimisht gjate 11 shekujve, fillimisht eshte krijuar si rezidenca e Princeshave Ceke, me pas e Mbreterve te Bohemise, dhe qe nga 1918, residence Presidenciale.
Pas vizitave akomodimi ne hotel
Fjetia ne Prage


Dita 2: PRAGE

1-300x200.jpg


Mëngjesi në hotel.
Në shoqërinë e guidës vazhdojmë vizitat ne Qytetin e Vjetër të Pragës duke filluar me rrugën Parizka, e cila është rruga më turistike, përgjatë të cilës ndodhet dhe lagjia Çifute. Kjo lagje ka një histori shumë të vjetër dhe interesante e cila lidhet kryesisht me komunitetin Çifut, të vendosur në këtë zonë që në periudhën e mesjetës. Një nga Sinagogat më të vjetra në Europë ndodhet pikërisht në këtë lagje. Do të vazhdojmë përgjatë Bulevardit Parizka deri në Sheshin e Qytetit të Vjetër, i cili është një nga më të mëdhenjtë dhe më të bukurit në Europë, fillimet e të cilit si një shesh tregëtar janë regjistruar që në shek. 12-të. Për tu vizituar janë Bashkia e Qytetit të Vjetër me kullën ku ndodhet ora Astronomike, Kisha e Shën Marisë, Pallati i Koncerteve është një ndërtesë shumë interesante dhe gjithashtu Urën e famshme të Charlsit e cila është e zbukuruar nga 30 statuja të stileve të ndryshme.
Vizitat përfundojnë në Lagjen Vysheherad ku vizitohet Kisha e Vysheheradit si dhe Muzeumi Kombëtar i Pragës.
Mbrëmje e lirë.
Fjetia ne Prage


Dita 3: KALORVY VARY – PRAGE
karlovy-vary-view-mineral-water-resort-CJ2G2Q2-300x201.jpg

Mëngjesi në Hotel.
Pas mengjesit do te nisemi per ne KALORVY VARY ku do te vizitojme nje nga qytetet me te bukura te Cekise.
Karlovy Vary i mirenjohur ne te gjithe Europen per burimet e shumta te ujrave termale dhe banjat kurative.
Kthimi n Prage dhe akomodimi në Hotel
Mbremje e lire
Fjetia ne Prage.



Dita 4: KUTNA HORA – PRAGE

20190604023722_1513429852_2460_0-300x225.webp

Mëngjesi në hotel.
Nisje, për në Kutna Hora. Udhëtimi zgjat rreth 1 orë.
Shëtitje dhe vizita në Kutna Hora.
Pas vizites transferimi për në Aeroportin e Prages
Fluturimi Direkt Pragë – Tiranë.
Nisja më 14:45 – Mbrritje në Tiranë më 16.45.

NË ÇMIM PËRFSHIHET​

1. Udhëtimi vajtje-ardhje me avion Tiranë – Pragë – Tiranë.
2. Transfertat dhe Shëtitjet me autobus.
3. Akomodim në hotel për 3 netë në Pragë
4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
6. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një çantë me përmasa deri në 40 x 20x 23cm. (Kujdes – Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).

NË ÇMIM NUK PËRFSHIHET​

a. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
b. Hyrjet në monumente dhe muzeume.
c. Drekat dhe Darkat

SHENIME:​

Duhet të dini se:

——————————————————-
Nisja do të bëhet si me poshte:

➤ Nga aeroporti Nene Tereza, ku duhet te paraqiteni minimumi 2 ore perpara
——————————————————-
DOGANA

1) Pashaporte me vlefshmeri minimumi 3 muaj
2) Nuk duhet te keni kaluar ne 6 muaj e fundit me shume se 90 dite qendrimi ne vendet e BE
——————————————————-
INFORMACIONE

► Akomodimi ne dhome teke (sngle) është me ekstra pagesë ne vlerën 50% mbi çmimin për person.
► Nëse krevati nuk do të jetë dopjo, atëherë do të jenë dy krevate teke të bashkuar.
► Nëse shtrati për personin e tretë/katërt nuk do jetë standart, atëherë do jetë sofa bed (shtrat i shtuar në dhomë).
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, skadenca e mjetit identifikues, etj.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjec dhe udhëton pa praninë e njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar në gjuhën angleze.
► Ekziston mundësia që disa nga përmbajtjet e hotelit/udhëtimit të mos jenë aktualisht në funksion për shkak të rrethanave objektive, të cilat operatori nuk mund të ndikojë.
Cmimet dhe disponueshmeria e muzeumeve, eskursioneve dhe cdo aktivitet tjeter lokal mund te ndryshojne dhe jane pergjegjesi e vete Operatoreve Lokale qe mundesojne keto shitje.
Per cdo ndryshim ne lidhje me keto aktivitete, klienti lajmerohet perpara kryerjes se sherbimit.
——————————————————
 


Contact WhatsApp
Back
Top