• Harmonia ndermjet cifteve:Si te ndalojme toksicitetin ne marredheniet tona?

Pershendetje të gjithë! 🌟👋

Dua të ndaj me ju një mundësi të shkëlqyer për të përparuar në marrëdhëniet tuaja dashurore, një shans për të krijuar lidhje më të thella dhe të qëndrueshme. Workbook-u im është një mjete e dizajnuar për të ndihmuar ju dhe partnerin tuaj në rrugën drejt një marrëdhënie të suksesshme dhe të qëndrueshme.

Ky workbook 📘 është i ndarë në disa module që do të ndihmojnë në përmirësimin e komunikimit, respektimit të njëri-tjetrit dhe zgjidhjen e konflikteve në mënyrë të shëndetshme. Këto module janë të projektuara për të ndihmuar ju dhe partnerin tuaj të kuptoni më mirë nevojat, pritjet dhe dëshirat e njëri-tjetrit në mënyrë që të ndërtoni një lidhje të forët dhe të qëndrueshme.

🗣️ Një nga pjesët kryesore të këtij workbook-u është promovimi i komunikimit të hapur dhe të ndershëm. Përmes ushtrimeve dhe pyetjeve të ndryshme, ju do të mësoni teknika dhe strategji për të bërë komunikimin më efektiv dhe për të kuptuar më mirë pikëpamjet dhe ndjenjat e partnerit tuaj.

💪 Gjithashtu, këtu do të gjeni mënyra për të menaxhuar konfliktet në një mënyrë të qëndrueshme dhe të konstruktive. Në vend që të konfrontoheni në mënyrë agresive ose tërheqëse, ju do të mësoni teknika për të gjetur zgjidhje të përbashkëta dhe për të zgjidhur çështjet në mënyrë të qëndrueshme.

🎯 Një aspekt i rëndësishëm i këtij workbook-u është krijimi i qëllimeve të mençura për marrëdhënien tuaj. Me anë të një procesi të strukturuar, ju dhe partneri juaj do të vendosni qëllime specifike, i zgjidhur, të arritshme, të rëndësishme dhe të kohëzgjatshme (SMART goals) për të përmirësuar dhe për të foruar marrëdhënien tuaj.

🤝 Në fund të ditës, kjo nuk është vetëm një përvojë individuale, por një përpjekje e përbashkët për të krijuar një marrëdhënie të shëndetshme dhe të lumtur. Me përkushtimin dhe angazhimin tuaj të dy, unë besoj fuqishëm se ky workbook do të jetë një mjet i çmuar në udhën tuaj drejt një marrëdhënieje të qëndrueshme dhe të lumtur.

Per me shume klikoni ne linkun me poshte:
https://drive.google.com/file/d/15p1FbAjzDskFkMHgE7JtkEp5KMIqLlwY/view
 
Back
Top