Udhetim Panoramik apo lundrim mbi Tirane?

nje lundrim me gondel "Dajti Ekspres" mbi Tiranen e pluhurosur
per ne ballkonin e malit te Dajtit eshte nje kenaqsi dhe shplodhje shpirterore.
Kush e ka provuar ka se c“fare te tregoje.


Ata qe ja kane ditur lezetin Dajtit e kane pas vizituar ate edhe me makine,
1 ore me marrsh te dyte, zdruq-zdruq dhe nga mbrapa shtellunga te zeza bloze...

Tani nje ekskursion me gondel per 500 Leke vajtje ardhje te con per 13 minuta mahnitese, ne nje bote tjeter klimaterike.

Me ne fund eshte e mundur qe edhe ata qe nuk kane makine, por qe nuk duan ti hypin kembeve,
ti bejne naften rremujes dhe rremetit te Tiranes
dhe te shijojn te pakten per disa ore ajrin e paster dhe gjelberimin natyror.

Sidomos per pleqte tane qe kaluan nje jete te tere ne Tirane, nje kenaqesi
e llojit te vecante.


Kuptohet qe emocionet e heres se pare mbi gondel jane nje UUUhhhuuuu...! me vete.

Mos harroni te merrni xhaketen me vete kur ne Tirane "plas derri"!

Dhe po patet ndermend te kaloni nje nate ne mal, diku do te gjeni dicka.Shijoni Tiranen naten nga lart dhe atehere do te thoni se nje vizite ne malin e Dajtit nuk ishte ide e keqe!


per me shume vizitoni ju lutem www.dajtiekspres.com